Zabiegi bankietowe – bądź piękna na święta



Zabiegi bankietowe – bądź piękna na święta. Jak poradzić sobie z suchą skórą, aby lśnić podczas przedświątecznych spotkań? Jak odmłodzić twarz zaledwie chwilę przed świętami lub zabawą sylwestrową? Na pytania o zabiegi bankietowe odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Koniec roku, a co za tym idzie, czas spotkań świątecznych i przygotowań do Sylwestra zbliża się wielkimi krokami. Nikogo nie dziwi już, że w grudniu, dosłownie i w przenośni lubimy błyszczeć, olśniewając wyglądem zarówno podczas wigilii firmowej, jak i tej rodzinnej czy w czasie zabawy sylwestrowej. Takie specjalne okazje wymagają jednak odpowiednich przygotowań, w których niezwykle pomocne są zabiegi estetyczne. Które spośród przedświątecznych zabiegów bankietowych dają największe możliwości?

Który zabieg tzw. bankietowy wykonuje się najczęściej? Jak najszybciej i najskuteczniej można poprawić stan skóry przed ważnym wyjściem?

Podstawą zabiegów bankietowych jest regeneracja skóry, której służy przede wszystkim mezoterapia. To sprawdzony i pewny zabieg, który można wykonać w zasadzie na dzień czy dwa przed ważnym wyjściem, mając pewność, że poprawa stanu skóry naprawdę będzie znaczna. Mezoterapia polega na podaniu śródskórnie kwasu hialuronowego oraz koktajlu substancji odżywczych, takich jak witaminy A, E oraz z grupy B, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe oraz ważne z punktu widzenia regeneracji skóry aminokwasy. Dzięki temu zabieg nie tylko wyraźnie nawilża skórę, ale i napina ją oraz niweluje oznaki odwodnienia, sprawiając, że nabiera ona blasku.

Większość pacjentek decyduje się na mezoterapię. W końcu to najbardziej rozpoznawalny spośród zabiegów bankietowych, ale chyba nie wyczerpuje on wszystkich możliwości? Jak jeszcze można osiągnąć błyskawiczny efekt?

Na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty, które bardzo szybko nawilżają i rewitalizują skórę. Dobrym przykładem jest Sunekos® 200, zawierający nieusieciowany kwas hialuronowy oraz mieszaninę aminokwasów, które stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny. Podobnie jak mezoterapia, nawilża on skórę, ale jednocześnie wygładza drobne zmarszczki, a nawet delikatnie modeluje kontur twarzy.

Z powodzeniem wykorzystuje się go również w celu zredukowania cieni pod oczami czy zregenerowania skóry dekoltu i ramion, co czyni go nie tylko skutecznym, ale i wszechstronnym zabiegiem bankietowym. Efekty podania kwasu hialuronowego widać już po 10 dniach, a na działanie aminokwasów należy trochę poczekać.




Wspomniane zabiegi iniekcyjne służą przede wszystkim nawilżeniu i delikatnemu odmłodzeniu skóry twarzy. Co zrobić, jeśli chciałoby się dodatkowo wysmuklić jej rysy?

W takich przypadkach zalecany jest już preparat ProfHilo o właściwościach wypełniających, który dzięki wysokiemu stężeniu naturalnego kwasu hialuronowego doskonale ujędrnia skórę, a w dłuższej perspektywie likwiduje nawet tzw. „chomiki”. Jego innowacyjność polega m.in. na tym, że podaje się go przez zaledwie pięć nakłuć z każdej strony twarzy.

ProfHilo na dodatek doskonale integruje się z tkankami, a dzięki iniekcji w odpowiedniej odległości od żył ryzyko bólu, siniaków i krwiaków jest zminimalizowane. Zabieg umożliwia kompleksowe odmłodzenie wraz z wygładzeniem zmarszczek oraz przywróceniem naturalnego konturu twarzy.

Co jeszcze możemy zrobić dla swojego wyglądu na tydzień czy dwa przed świętami lub zabawą sylwestrową, szczególnie jeśli wcześniej zauważona wiotkość skóry doprowadziła już do pojawienia się zmarszczek?

Wciąż dużą popularnością cieszy się oczywiście toksyna botulinowa, która daje znakomite efekty w likwidacji zmarszczek na czole czy kurzych łapek wokół oczu i to nawet na sześć miesięcy. Preparat podaje się podskórnie lub śródskórnie, dlatego zabiegu nie warto odkładać na ostatnią chwilę.

Zabieg dzięki osłabieniu napięcia mięśni mimicznych przywraca twarzy świeży wygląd, czego efekty często widoczne są już po kilkunastu godzinach od iniekcji. Nie zawsze jest ona oczywiście konieczna. Jak widać na powyższych przykładach, skórę można delikatnie wygładzić nawet dzięki preparatom z kwasem hialuronowym.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ