Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci



Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci. Są takie domowe sposoby na codzienną, naturalną pielęgnację włosów, które już od wieków stosowały nasze babcie. Skoro te zioła i rośliny idealnie sprawdzały się w pielęgnacji skóry głowy i włosów od wielu lat, dlaczego mielibyśmy zmieniać je na inne, coraz bardziej wyszukane składniki?

Poznaj wiedzę, przekazywaną dawniej z pokolenia na pokolenie. Dowiedz się, w jaki sposób naturalnie pielęgnować włosy. Które rośliny wybierać do domowych rytuałów pielęgnacyjnych do włosów?

Babciny poradnik: zioła w pielęgnacji włosów

Pokrzywa jest cennym źródłem witamin, minerałów, pierwiastków, flawonoidów, kwasów i mikroelementów. Ze względu na dużą zawartość krzemionki, płukanki z pokrzywy poprawiają ukrwienie skóry głowy. Roślina ta reguluje pracę gruczołów łojowych, usuwa nadmiar sebum, silnie odżywiają włosy oraz wzmacniają ich cebulki, a także aktywizuje kosmyki do wzrostu. Należy jedynie pamiętać, że płukanki lepiej nie przygotowywać ze świeżych pokrzyw, ponieważ mogą zabarwić włosy na kolor zielony.

Szałwia wzmacnia i odżywia włosy oraz ich cebulki. Warto stosować ją w formie płukanek do włosów, ponieważ eliminuje nadmiar sebum. A w efekcie doskonale się sprawdza w pielęgnacji przetłuszczających się włosów. Pogłębia ich kolor, wzmacnia i wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.

Skrzyp polny ze względu na dużą zawartość krzemu świetnie działa na paznokcie, skórę i włosy. Warto stosować wcierki i płukanki ze skrzypu polnego, ponieważ przyspieszają wypadanie włosów. Zioło to, przez wiele osób traktowane jako chwast, oprawia nawilżenie włosów i pobudza je do wzrostu. Nie każdy wie, że szałwia także opóźnia siwienie włosów, wzmacnia ich odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, a także zmniejsza łamliwość kosmyków. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy, wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.

Żeń-szeń syberyjski poprawia ukrwienie włosów, a dzięki temu ułatwia wnikanie substancji odżywczych do cebulek włosów i czyni je zdrowymi, sprężystymi, mocnymi i pełnymi blasku.

Czarna rzepa z powodzeniem można ją stosować w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz w przypadku łupieżu i problemów skóry głowy. Działa odkażająco, bakteriobójczo i przeciwłojotokowo. Reguluje nadmiar sebum, eliminuje świąd oraz wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.




Mydlnica lekarska koi wiele problemów skórnych takich jak: stany zapalne, egzemy czy łuszczyca. Płukanka z mydlnicy lekarskiej usuwa zanieczyszczenia z włosów, eliminuje przetłuszczanie, zmiękcza, wzmacnia oraz sprawia, że kosmyki są bardziej zdyscyplinowane i podatne na układanie.

Imbir poprawia ukrwienie skóry głowy, wzmacnia, odświeża włosy i dekoruje je blaskiem. Aktywizuje włosy do wzrostu, pogrubia je i wygładza. Naprawia uszkodzone końcówki, poprawia kondycję bardzo zniszczonych włosów.

Aloes to kolejny świetny składnik, który dobroczynnie wpływa na kondycję włosów. Poprawia nawilżenie, odżywia cebulki, eliminuje swędzenie i dyskomfort skóry głowy. Wzmacnia, wygładza, nabłyszcza i eliminuje elektryzowanie.

Życie w dzisiejszych czasach sprawia, że większość z nas nie ma czasu, by każdego dnia przygotowywać domowe kosmetyki do włosów. Szczególnie jeśli mamy na myśli wykorzystywanie w nich roślin znanych od wieków z dobroczynnych właściwości na włosy i skórę głowy.

Z pomocą przychodzi marka naturalnych, ręcznie robionych kosmetyków Kumazu. W jej ofercie znajdziemy wysokiej jakości kosmetyki, których receptury zostały nasycone skoncentrowanymi ekstraktami roślinnymi. Dokładnie takimi samymi, jakimi swoje włosy pielęgnowały nasze babcie.

Masz problemy ze skórą głowy i włosami? Łupież, przetłuszczanie, swędzenie skóry głowy? A może słabe, matowe, zniszczone i suche włosy lub niezdyscyplinowane kosmyki oraz rozdwajające się końcówki? Z każdym z tych problemów poradzi sobie kuracja naprawcza w postaci regularnie używanych kosmetyków do troskliwej pielęgnacji włosów marki Kumazu.

Sięgnij po kosmetyki proste z natury! Wybierz to, co najlepsze dla Twoich włosów: kumazu.pl

Renata Zielezińska/ I.D. Media

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ