Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci



Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci. Są takie domowe sposoby na codzienną, naturalną pielęgnację włosów, które już od wieków stosowały nasze babcie. Skoro te zioła i rośliny idealnie sprawdzały się w pielęgnacji skóry głowy i włosów od wielu lat, dlaczego mielibyśmy zmieniać je na inne, coraz bardziej wyszukane składniki?

Poznaj wiedzę, przekazywaną dawniej z pokolenia na pokolenie. Dowiedz się, w jaki sposób naturalnie pielęgnować włosy. Które rośliny wybierać do domowych rytuałów pielęgnacyjnych do włosów?

Babciny poradnik: zioła w pielęgnacji włosów

Pokrzywa jest cennym źródłem witamin, minerałów, pierwiastków, flawonoidów, kwasów i mikroelementów. Ze względu na dużą zawartość krzemionki, płukanki z pokrzywy poprawiają ukrwienie skóry głowy. Roślina ta reguluje pracę gruczołów łojowych, usuwa nadmiar sebum, silnie odżywiają włosy oraz wzmacniają ich cebulki, a także aktywizuje kosmyki do wzrostu. Należy jedynie pamiętać, że płukanki lepiej nie przygotowywać ze świeżych pokrzyw, ponieważ mogą zabarwić włosy na kolor zielony.

Szałwia wzmacnia i odżywia włosy oraz ich cebulki. Warto stosować ją w formie płukanek do włosów, ponieważ eliminuje nadmiar sebum. A w efekcie doskonale się sprawdza w pielęgnacji przetłuszczających się włosów. Pogłębia ich kolor, wzmacnia i wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.

Skrzyp polny ze względu na dużą zawartość krzemu świetnie działa na paznokcie, skórę i włosy. Warto stosować wcierki i płukanki ze skrzypu polnego, ponieważ przyspieszają wypadanie włosów. Zioło to, przez wiele osób traktowane jako chwast, oprawia nawilżenie włosów i pobudza je do wzrostu. Nie każdy wie, że szałwia także opóźnia siwienie włosów, wzmacnia ich odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, a także zmniejsza łamliwość kosmyków. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy, wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.

Żeń-szeń syberyjski poprawia ukrwienie włosów, a dzięki temu ułatwia wnikanie substancji odżywczych do cebulek włosów i czyni je zdrowymi, sprężystymi, mocnymi i pełnymi blasku.

Czarna rzepa z powodzeniem można ją stosować w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz w przypadku łupieżu i problemów skóry głowy. Działa odkażająco, bakteriobójczo i przeciwłojotokowo. Reguluje nadmiar sebum, eliminuje świąd oraz wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.




Mydlnica lekarska koi wiele problemów skórnych takich jak: stany zapalne, egzemy czy łuszczyca. Płukanka z mydlnicy lekarskiej usuwa zanieczyszczenia z włosów, eliminuje przetłuszczanie, zmiękcza, wzmacnia oraz sprawia, że kosmyki są bardziej zdyscyplinowane i podatne na układanie.

Imbir poprawia ukrwienie skóry głowy, wzmacnia, odświeża włosy i dekoruje je blaskiem. Aktywizuje włosy do wzrostu, pogrubia je i wygładza. Naprawia uszkodzone końcówki, poprawia kondycję bardzo zniszczonych włosów.

Aloes to kolejny świetny składnik, który dobroczynnie wpływa na kondycję włosów. Poprawia nawilżenie, odżywia cebulki, eliminuje swędzenie i dyskomfort skóry głowy. Wzmacnia, wygładza, nabłyszcza i eliminuje elektryzowanie.

Życie w dzisiejszych czasach sprawia, że większość z nas nie ma czasu, by każdego dnia przygotowywać domowe kosmetyki do włosów. Szczególnie jeśli mamy na myśli wykorzystywanie w nich roślin znanych od wieków z dobroczynnych właściwości na włosy i skórę głowy.

Z pomocą przychodzi marka naturalnych, ręcznie robionych kosmetyków Kumazu. W jej ofercie znajdziemy wysokiej jakości kosmetyki, których receptury zostały nasycone skoncentrowanymi ekstraktami roślinnymi. Dokładnie takimi samymi, jakimi swoje włosy pielęgnowały nasze babcie.

Masz problemy ze skórą głowy i włosami? Łupież, przetłuszczanie, swędzenie skóry głowy? A może słabe, matowe, zniszczone i suche włosy lub niezdyscyplinowane kosmyki oraz rozdwajające się końcówki? Z każdym z tych problemów poradzi sobie kuracja naprawcza w postaci regularnie używanych kosmetyków do troskliwej pielęgnacji włosów marki Kumazu.

Sięgnij po kosmetyki proste z natury! Wybierz to, co najlepsze dla Twoich włosów: kumazu.pl

Renata Zielezińska/ I.D. Media

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ