Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami?



Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami? Każdej z nas zależy na idealnej cerze, jednak w większości przypadków osiągnięcie tego celu nie jest wcale proste. Widoczne przebarwienia, naczynka lub ślady po trądziku – wszystkie, nawet najdrobniejsze niedoskonałości potrafią zaważyć na wyglądzie i niestety sprawić, że nie będziemy czuć się pewne siebie. Jak z nimi walczyć? Podpowiadamy!

Problem: przebarwienia

Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy na skórze związane są z nieprawidłowym działaniem melanocytów (komórek wytwarzających melaninę – barwnik skóry). Powstają z reguły po nadmiernej ekspozycji na słońce, choć mogą być też związane m.in. ze zmianami w wydzielaniu hormonów. O ile drobne przebarwienia, np. w postaci piegów mogą dodawać uroku to większe zmiany raczej nie wpływają pozytywnie na wygląd i samopoczucie.

Jak się pozbyć przebarwień? Jeśli zależy Ci na szybkim rezultacie warto odłożyć kremy rozjaśniające i zdecydować się na wizytę w gabinecie. Jednym z polecanych zabiegów jest laser ClearLift. – Jego wyjątkową cechą jest wykorzystanie frakcyjnej techniki działania, która nie powoduje ablacji skóry. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi od razu wrócić do codziennej aktywności – mówi dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic. Rezultaty zabiegów z jego działaniem dają efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego, czy resurfacingu z tym, że proces gojenia jest o wiele krótszy.

Problem: widoczne naczynka

Cera naczynkowa, czyli ta z widocznymi, rozszerzonymi naczynkami włosowatymi to problem dotykający zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety. Jego przyczyną najczęściej są skłonności genetyczne, ale może być nią również wrażliwość skóry lub zaburzenia hormonalne. Widoczność tych zmian zwiększa się zimą (niskie temperatury, wiatr) i latem (silne działanie promieni słonecznych) – pod wpływem tych czynników naczynia włosowate rozszerzają się, zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche.

Nie powinniśmy ignorować tego problemu, ponieważ pajączki pojawiające się na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii i aby potwierdzić lub wykluczyć tę ewentualność warto udać się do dermatologa. A czy istnieją skuteczne zabiegi, które pozwolą się pozbyć pozbyć? Na szczęście tak – jednym z rozwiązań jest DyeVL.

– Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego – wyjaśnia dr Jagielska. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm możemy uzyskać lepsze efekty terapii w krótszym czasie. Zastosowanie unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową, pozwala zwiększyć komfort w czasie zabiegu.




Problem: blizny potrądzikowe

Trądzik to przypadłość nie tylko nastolatków – niestety coraz częściej dotyka też osoby dorosłe. Nawet jeśli udało Ci się z nim wygrać to jest duże prawdopodobieństwo, że pomimo odpowiedniej pielęgnacji i leczenia na twarzy ciągle widoczne będą nieestetyczne blizny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby je zlikwidować.

Do usuwania blizn, nie tylko potrądzikowych, najczęściej stosuje się zabiegi laserowe. – Laser frakcyjny Palomar, stosowany w obrębie skóry twarzy pomaga zredukować lub zlikwidować wiele niedoskonałości m.in. blizny potrądzikowe, które likwidowane są w całości i na stałe. Zauważalne zmiany występują już po pierwszym zabiegu, ale pełny efekt może wymagać wykonania serii – dodaje dr Jagielska.

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż są stosowane w diagnostyce. Badania laboratoryjne Podstawowym krokiem…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze. Chociaż mogą wydawać się zupełnie niepowiązane, łączy je…
CZYTAJ

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego w weekend 25-26 stycznia 2025 r.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i…
CZYTAJ

Niacyna i biotyna zimą Moc witamin B dla nawilżenia i regeneracji

Zima to czas, kiedy skóra jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje dogłębnej regeneracji i nawilżenia. Zmęczenie po lecie i trudne warunki…
CZYTAJ

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze.…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ