Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami?



Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami? Każdej z nas zależy na idealnej cerze, jednak w większości przypadków osiągnięcie tego celu nie jest wcale proste. Widoczne przebarwienia, naczynka lub ślady po trądziku – wszystkie, nawet najdrobniejsze niedoskonałości potrafią zaważyć na wyglądzie i niestety sprawić, że nie będziemy czuć się pewne siebie. Jak z nimi walczyć? Podpowiadamy!

Problem: przebarwienia

Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy na skórze związane są z nieprawidłowym działaniem melanocytów (komórek wytwarzających melaninę – barwnik skóry). Powstają z reguły po nadmiernej ekspozycji na słońce, choć mogą być też związane m.in. ze zmianami w wydzielaniu hormonów. O ile drobne przebarwienia, np. w postaci piegów mogą dodawać uroku to większe zmiany raczej nie wpływają pozytywnie na wygląd i samopoczucie.

Jak się pozbyć przebarwień? Jeśli zależy Ci na szybkim rezultacie warto odłożyć kremy rozjaśniające i zdecydować się na wizytę w gabinecie. Jednym z polecanych zabiegów jest laser ClearLift. – Jego wyjątkową cechą jest wykorzystanie frakcyjnej techniki działania, która nie powoduje ablacji skóry. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi od razu wrócić do codziennej aktywności – mówi dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic. Rezultaty zabiegów z jego działaniem dają efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego, czy resurfacingu z tym, że proces gojenia jest o wiele krótszy.

Problem: widoczne naczynka

Cera naczynkowa, czyli ta z widocznymi, rozszerzonymi naczynkami włosowatymi to problem dotykający zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety. Jego przyczyną najczęściej są skłonności genetyczne, ale może być nią również wrażliwość skóry lub zaburzenia hormonalne. Widoczność tych zmian zwiększa się zimą (niskie temperatury, wiatr) i latem (silne działanie promieni słonecznych) – pod wpływem tych czynników naczynia włosowate rozszerzają się, zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche.

Nie powinniśmy ignorować tego problemu, ponieważ pajączki pojawiające się na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii i aby potwierdzić lub wykluczyć tę ewentualność warto udać się do dermatologa. A czy istnieją skuteczne zabiegi, które pozwolą się pozbyć pozbyć? Na szczęście tak – jednym z rozwiązań jest DyeVL.

– Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego – wyjaśnia dr Jagielska. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm możemy uzyskać lepsze efekty terapii w krótszym czasie. Zastosowanie unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową, pozwala zwiększyć komfort w czasie zabiegu.




Problem: blizny potrądzikowe

Trądzik to przypadłość nie tylko nastolatków – niestety coraz częściej dotyka też osoby dorosłe. Nawet jeśli udało Ci się z nim wygrać to jest duże prawdopodobieństwo, że pomimo odpowiedniej pielęgnacji i leczenia na twarzy ciągle widoczne będą nieestetyczne blizny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby je zlikwidować.

Do usuwania blizn, nie tylko potrądzikowych, najczęściej stosuje się zabiegi laserowe. – Laser frakcyjny Palomar, stosowany w obrębie skóry twarzy pomaga zredukować lub zlikwidować wiele niedoskonałości m.in. blizny potrądzikowe, które likwidowane są w całości i na stałe. Zauważalne zmiany występują już po pierwszym zabiegu, ale pełny efekt może wymagać wykonania serii – dodaje dr Jagielska.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ