Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami?
Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami? Każdej z nas zależy na idealnej cerze, jednak w większości przypadków osiągnięcie tego celu nie jest wcale proste. Widoczne przebarwienia, naczynka lub ślady po trądziku – wszystkie, nawet najdrobniejsze niedoskonałości potrafią zaważyć na wyglądzie i niestety sprawić, że nie będziemy czuć się pewne siebie. Jak z nimi walczyć? Podpowiadamy!
Problem: przebarwienia
Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamy na skórze związane są z nieprawidłowym działaniem melanocytów (komórek wytwarzających melaninę – barwnik skóry). Powstają z reguły po nadmiernej ekspozycji na słońce, choć mogą być też związane m.in. ze zmianami w wydzielaniu hormonów. O ile drobne przebarwienia, np. w postaci piegów mogą dodawać uroku to większe zmiany raczej nie wpływają pozytywnie na wygląd i samopoczucie.
Jak się pozbyć przebarwień? Jeśli zależy Ci na szybkim rezultacie warto odłożyć kremy rozjaśniające i zdecydować się na wizytę w gabinecie. Jednym z polecanych zabiegów jest laser ClearLift. – Jego wyjątkową cechą jest wykorzystanie frakcyjnej techniki działania, która nie powoduje ablacji skóry. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi od razu wrócić do codziennej aktywności – mówi dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic. Rezultaty zabiegów z jego działaniem dają efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego, czy resurfacingu z tym, że proces gojenia jest o wiele krótszy.
Problem: widoczne naczynka
Cera naczynkowa, czyli ta z widocznymi, rozszerzonymi naczynkami włosowatymi to problem dotykający zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety. Jego przyczyną najczęściej są skłonności genetyczne, ale może być nią również wrażliwość skóry lub zaburzenia hormonalne. Widoczność tych zmian zwiększa się zimą (niskie temperatury, wiatr) i latem (silne działanie promieni słonecznych) – pod wpływem tych czynników naczynia włosowate rozszerzają się, zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche.
Nie powinniśmy ignorować tego problemu, ponieważ pajączki pojawiające się na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii i aby potwierdzić lub wykluczyć tę ewentualność warto udać się do dermatologa. A czy istnieją skuteczne zabiegi, które pozwolą się pozbyć pozbyć? Na szczęście tak – jednym z rozwiązań jest DyeVL.
– Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego – wyjaśnia dr Jagielska. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm możemy uzyskać lepsze efekty terapii w krótszym czasie. Zastosowanie unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową, pozwala zwiększyć komfort w czasie zabiegu.
Problem: blizny potrądzikowe
Trądzik to przypadłość nie tylko nastolatków – niestety coraz częściej dotyka też osoby dorosłe. Nawet jeśli udało Ci się z nim wygrać to jest duże prawdopodobieństwo, że pomimo odpowiedniej pielęgnacji i leczenia na twarzy ciągle widoczne będą nieestetyczne blizny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby je zlikwidować.
Do usuwania blizn, nie tylko potrądzikowych, najczęściej stosuje się zabiegi laserowe. – Laser frakcyjny Palomar, stosowany w obrębie skóry twarzy pomaga zredukować lub zlikwidować wiele niedoskonałości m.in. blizny potrądzikowe, które likwidowane są w całości i na stałe. Zauważalne zmiany występują już po pierwszym zabiegu, ale pełny efekt może wymagać wykonania serii – dodaje dr Jagielska.