Terapia CGF, czyli anti-aging i leczenie wypadania włosów w jednym



Odświeża zmęczoną cerę, redukuje pierwsze zmarszczki, spowalnia starzenie się skóry, a nawet hamuje wypadanie włosów – terapia komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu to niewątpliwy hit medycyny estetycznej 2018 roku, który sprawdza się zarówno jako zabieg anti-aging, jak i uzupełnienie terapii łączonych. Na pytania o wyjątkowość tej metody regeneracji skóry, jej możliwości oraz przebieg zabiegu odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Dlaczego to właśnie zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu uznano w 2018 roku za jedną z najlepszych procedur z zakresu medycyny regeneracyjnej?

Terapia daje naturalny efekt anti-aging. Preparat z komórkami macierzystymi CD34+ i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu CGF pozyskuje się z krwi pacjenta, co nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych i zapewnia większe bezpieczeństwo od mezoterapii koktailami. Nie mniej istotne są tu też możliwości.

Zabieg poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także prowadzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Zregenerowana w taki sposób skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i staje się gładsza, co widać nie tylko po samym zabiegu, ale i w kolejnych tygodniach oraz miesiącach, ponieważ następujący w skórze proces regeneracji rozciąga się w czasie.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem CGF?

Po pobraniu krwi pacjenta odseparowuje się z niej komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Później przygotowuje się jeden z dwóch produktów – CGF Liquid, czyli formę płynną lub CGF Harmony. W drugim przypadku skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Może to być preparat o różnej gęstości, ostatecznie dobierana jest ona do potrzeb skóry pacjenta. Konkretny, przygotowany już produkt, podaje się do skóry drogą iniekcji, czyli techniką mezoterapii igłowej.

Jakie znaczenie dla efektów ma taka forma podania preparatu?

Zastosowanie techniki mezoterapii igłowej przede wszystkim wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nakłuwanie jej tworzy mikrouszkodzenia, które stymulują otaczające je tkanki do odbudowy komórek skóry o lepszej, zdrowszej strukturze. Już samo podanie czynników wzrostu drogą iniekcji odświeża cerę i przywraca skórze sprężystość. Wspomniane właściwości sprawdzają się także w regeneracji mniejszych obszarów, jak okolice oczu, skóra głowy czy grzbiety rąk, kiedy przeprowadzamy zabieg CGF One.




Jakie jeszcze rezultaty można osiągnąć dzięki skoncentrowanym czynnikom wzrostu? Jakie są wskazania do poddania się temu zabiegowi?

Nie tylko technika podania preparatu sprawia, że zabieg wzmacnia zdolności naprawcze skóry, ponieważ odpowiadają za to także właściwości czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Jako że pobudzają one produkcję kolagenu oraz poprawiają mikrokrążenie w skórze, zabieg doskonale poprawia jej strukturę. Za jego pomocą możemy wzmocnić jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, a także zatrzymać wypadanie włosów. Zabieg doskonale rewitalizuje zmęczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, dlatego jest też dobrym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej.

W jaki sposób można utrzymać dobre efekty zabiegu CGF?

Pełna terapia obejmuje trzy zabiegi, powtarzane co cztery tygodnie w przypadku CGF Liquid i co sześć tygodni w przypadku CGF Harmony. Jak w przypadku większości zabiegów, tak i tu konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu CGF doskonale sprawdza się stosowanie dermokosmetyków posiadających komórki macierzyste pochodzenia roślinnego.


Dr Krzysztof Kaczyński – lekarz medycyny estetycznej, Kaczyńscy Clinic, Warszawa

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ

Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych miłośników zdrowych przekąsek!

Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu…
CZYTAJ

Dieta dla zestresowanych – co jeść, aby zmniejszyć napięcie nerwowe?

To, co jemy, wywiera ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także na funkcjonowanie mentalne. Wybór odpowiednich składników…
CZYTAJ

Make-up no make-up trendem wiosny Pielęgnacja i makijaż w duecie

Wiosna to czas, gdy na scenę wkraczają nowe makijażowe trendy. W tym roku jednym z kluczowych stylów makijażu jest make-up…
CZYTAJ

Multiplikacja korzyści dla anti-agingu Jak działa potrójny kwas hialuronowy?

Potrójny kwas hialuronowy to król anti-agingu i regeneracji skóry. Jego popularność w kosmetyce zabiegowej nie gaśnie. To zdecydowanie nie dziwi,…
CZYTAJ

Autorskie receptury i opatentowane składy Badania oraz rozwój suplementów diety

Współczesna dieta zachodnioeuropejska, szczególnie w okresie zimowym, bywa uboga w naturalne źródła niezbędnych, nienasyconych kwasów omega-3 – tłuste ryby morskie…
CZYTAJ

Kaszotto z warzywami

Doskonały pomysł na lekki obiad czy kolację. Łączy w sobie sycącą kaszę z soczystymi pomidorami malinowymi, cukinią oraz papryką. Smacznie,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita grubego. Ten złośliwy nowotwór jest drugim – po…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita…
CZYTAJ

Milion. Aż tyle osób choruje w Polsce na niewydolność serca. Jak skutecznie diagnozować tę śmiertelną chorobę? 

- Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie…
CZYTAJ

Sen dobrem luksusowym. Co zrobić, by w końcu się wyspać?

W Światowym Dniu Snu eksperci przypominają, że zdrowy sen jest szczególnie ważny…
CZYTAJ

Okulary progresywne – jak działają i kto powinien ich używać?

Wraz z upływem lat, komfortowe widzenie obiektów znajdujących się w różnych odległościach…
CZYTAJ