Terapia CGF, czyli anti-aging i leczenie wypadania włosów w jednym



Odświeża zmęczoną cerę, redukuje pierwsze zmarszczki, spowalnia starzenie się skóry, a nawet hamuje wypadanie włosów – terapia komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu to niewątpliwy hit medycyny estetycznej 2018 roku, który sprawdza się zarówno jako zabieg anti-aging, jak i uzupełnienie terapii łączonych. Na pytania o wyjątkowość tej metody regeneracji skóry, jej możliwości oraz przebieg zabiegu odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Dlaczego to właśnie zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu uznano w 2018 roku za jedną z najlepszych procedur z zakresu medycyny regeneracyjnej?

Terapia daje naturalny efekt anti-aging. Preparat z komórkami macierzystymi CD34+ i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu CGF pozyskuje się z krwi pacjenta, co nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych i zapewnia większe bezpieczeństwo od mezoterapii koktailami. Nie mniej istotne są tu też możliwości.

Zabieg poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także prowadzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Zregenerowana w taki sposób skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i staje się gładsza, co widać nie tylko po samym zabiegu, ale i w kolejnych tygodniach oraz miesiącach, ponieważ następujący w skórze proces regeneracji rozciąga się w czasie.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem CGF?

Po pobraniu krwi pacjenta odseparowuje się z niej komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Później przygotowuje się jeden z dwóch produktów – CGF Liquid, czyli formę płynną lub CGF Harmony. W drugim przypadku skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Może to być preparat o różnej gęstości, ostatecznie dobierana jest ona do potrzeb skóry pacjenta. Konkretny, przygotowany już produkt, podaje się do skóry drogą iniekcji, czyli techniką mezoterapii igłowej.

Jakie znaczenie dla efektów ma taka forma podania preparatu?

Zastosowanie techniki mezoterapii igłowej przede wszystkim wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nakłuwanie jej tworzy mikrouszkodzenia, które stymulują otaczające je tkanki do odbudowy komórek skóry o lepszej, zdrowszej strukturze. Już samo podanie czynników wzrostu drogą iniekcji odświeża cerę i przywraca skórze sprężystość. Wspomniane właściwości sprawdzają się także w regeneracji mniejszych obszarów, jak okolice oczu, skóra głowy czy grzbiety rąk, kiedy przeprowadzamy zabieg CGF One.




Jakie jeszcze rezultaty można osiągnąć dzięki skoncentrowanym czynnikom wzrostu? Jakie są wskazania do poddania się temu zabiegowi?

Nie tylko technika podania preparatu sprawia, że zabieg wzmacnia zdolności naprawcze skóry, ponieważ odpowiadają za to także właściwości czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Jako że pobudzają one produkcję kolagenu oraz poprawiają mikrokrążenie w skórze, zabieg doskonale poprawia jej strukturę. Za jego pomocą możemy wzmocnić jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, a także zatrzymać wypadanie włosów. Zabieg doskonale rewitalizuje zmęczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, dlatego jest też dobrym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej.

W jaki sposób można utrzymać dobre efekty zabiegu CGF?

Pełna terapia obejmuje trzy zabiegi, powtarzane co cztery tygodnie w przypadku CGF Liquid i co sześć tygodni w przypadku CGF Harmony. Jak w przypadku większości zabiegów, tak i tu konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu CGF doskonale sprawdza się stosowanie dermokosmetyków posiadających komórki macierzyste pochodzenia roślinnego.


Dr Krzysztof Kaczyński – lekarz medycyny estetycznej, Kaczyńscy Clinic, Warszawa

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ