Jesienią i zimą pamiętaj o… stopach!



Przyszła jesień, a wraz z jej nadejściem w zapomnienie poszły letnie klapki i sandały. Stopy, skoro mniej widoczne, również?! Nic bardziej mylnego, ponieważ to właśnie w okresie jesieni i zimy nasze stopy potrzebują intensywnej pielęgnacji i regeneracji.

Dbamy o skórę twarzy, ciała i włosy. Ale czy pamiętamy o stopach? Okazuje się, że to jedna z najczęściej pomijanych partii naszego ciała, a właśnie ona wymaga teraz szczególnej troski. Po lecie stopy bardzo często są suche i popękane, wszystko przez to, że w okresie letnim wystawione są na działanie wysokich temperatur, częsty kontakt z wodą, piaskiem i kurzem.

DOMOWE SPA

Po wakacjach skóra na stopach staje się przesuszona, a na piętach może być grubsza oraz łuszczyć się. Usuwanie zrogowaciałego naskórka powinniśmy rozpocząć od ciepłej kąpieli, która go zmiękczy. Następnie będzie można go usunąć za pomocą pilnika, pumeksu lub peelingu. Tak zadbane stopy zaś łatwiej wchłoną kosmetyki pielęgnacyjne.

ZAPOBIEGANIE

Nasze stopy narażone są na przegrzanie, otarcia czy powstawanie odgnieceń. Jeśli chcemy temu zapobiec, powinniśmy zadbać o wygodne obuwie, najlepiej ze skóry, która zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

PIELĘGNACJA

Regularna pielęgnacja jest kluczem do zdrowych i pięknych stóp. Dla osiągnięcia długotrwałych efektów zabieg złuszczania należy powtarzać co jakiś czas, a do codziennej pielęgnacji włączyć krem o działaniu nawilżającym i zmiękczającym zrogowaciały naskórek, np. Santenatur Potato Skin Care.

To szwajcarski, naturalny balsam z organicznym sokiem z ziemniaka, olejkami i minerałami. Zmiękcza i nawilża, jest idealny do leczenia stwardniałej, popękanej i uszkodzonej skóry. Ten naturalny produkt sprawi, że Twoja skóra stanie się miękka, jędrna i po prostu piękna!




ROZGRZEWANIE

Zimne stopy to problem wielu osób. Najczęściej jest to dolegliwość wrodzona, szczególnie mocno dająca się we znaki zmarzluchom właśnie teraz, jesienią i zimą. Chcąc się pozbyć kłopotu, najlepiej skorzystać z kąpieli z dodatkiem preparatów rozgrzewających i/lub kremu rozgrzewającego. Wybierając produkty zwróćmy uwagę, czy w swoim składzie mają takie składniki, jak imbir, lawenda, drzewo herbaciane czy anyż.

Takie działanie ogrzewające wykazuje krem Santenatur Potato Balm Cold, który zawiera te same podstawowe składniki, co krem ziemniaczany do ciała Santenatur, a także inne olejki esencjonalne, takie jak lawenda, drzewo herbaciane, tymianek i anyż. W Szwajcarii ten krem jest stosowany głównie podczas przeziębienia, w okresie jesienno-zimowym.

Polecany jest zarówno dorosłym jak i dzieciom do smarowania pleców, klatki piersiowej i stóp. Delikatnie rozgrzewa i stymuluje krążenie krwi. Po wmasowaniu uwalnia aromat olejków eterycznych o działaniu kojącym i terapeutycznym.

Więcej informacji o marce: santenatur.pl

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ