Szyja i dekolt bez zmarszczek



Podczas codziennej pielęgnacji często skupiamy się na twarzy, zapominając o skórze szyi i dekoltu, która jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego starzeje się dużo szybciej. Tymczasem wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń, by poprawić wygląd tych okolic oraz zapobiec przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek.

Nie tylko twarz się starzeje

Pozornie zmarszczki to problem, który dotyka twarzy. Niewielka ilość gruczołów łojowych w tych okolicach sprawia, że skóra nie jest dostatecznie natłuszczona, więc bardzo szybko staje się sucha i szorstka. W przypadku pojawiania się zarówno zmarszczek na szyi, jak i dekolcie, przyczyny mogą być podobne.

Po pierwsze utrata jędrności skóry, wywołana starzeniem tkanki – w wyniku zmian hormonalnych nasza skóra wytwarza znacznie mniej podtrzymujących ją białek – elastyny i kolagenu oraz kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego m.in. za odpowiedni poziom nawilżenia. Po drugie grawitacja – zwiotczała, dość cienka i delikatna w obszarze szyi oraz dekoltu skóra opada i zaczyna się naturalnie marszczyć. Kolejna sprawa to ruchy ciała i długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji – to przyczyna przede wszystkim zmarszczek na szyi, również w młodym wieku.

Opuszczanie głowy podczas czytania w pozycji leżącej, spanie na boku bez profilowanej poduszki, częste pochylanie się i podpieranie głowy mogą pogłębiać bruzdy. Wpływ na szybsze powstawanie zmarszczek na szyi może mieć też niezdrowy tryb życia (używki, zbyt częste opalania się lub niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych, zła dieta), a także uwarunkowania genetyczne.

Domowa pielęgnacja anti-aging

Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie lub przywrócić skórze w tych okolicach jędrność, musimy poświęcić przynajmniej pięć minut rano lub wieczorem na staranną pielęgnację. Przede wszystkim dokładny demakijaż. Dokładne zmycie kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ tylko czysta skóra dobrze wchłonie odżywcze i nawilżające składniki kremu czy serum, a usunięcie martwych komórek naskórka i odblokowanie porów przywróci cerze blask.

Do demakijażu szyi i dekoltu możemy używać tych samych kosmetyków, co do oczu i twarzy. Najlepszy będzie płyn micelarny, który nie obciąży skóry i dodatkowo ją nawilży. Od 25. roku życia powinnyśmy też obowiązkowo stosować kosmetyki pielęgnujące skórę szyi i dekoltu. Nie musimy koniecznie kupować oddzielnych preparatów do tych partii ciała, nadają się do tego również kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Zwróćmy uwagę, by wybrany przez nas krem zawierał witaminę A, C, E, flawonoidy, koenzym Q10, kwas hialuronowy, kolagen i kwasy owocowe AHA.

Pamiętajmy też, że w tym wypadku kierunek ma znaczenie. Ruchy rąk powinny być zgodne z kierunkiem przebiegu mięśni, czyli od dołu ku górze, a na dekolcie dodatkowo na boki. Raz w tygodniu stosujmy peeling do twarzy lub specjalny do szyi i dekoltu. Kilka minut delikatnego masażu z produktem drobnoziarnistym lub enzymatycznym pobudzi mikrokrążenie i wzmocni mięśnie szyi.




Odmładzanie w gabinecie

Jeżeli z racji wieku oznaki starzenia szyi i dekoltu już się pojawiły, warto domową pielęgnację anti-aging wspomóc zabiegiem gabinetowym. Jedną z możliwości jest zastosowanie wypełniacza lub zabieg mezoterapii, który poprawi wygląd skóry, jednak perspektywa zabiegu z użyciem igieł odstrasza wielu pacjentów. Warto zatem poznać alternatywę, która nie wymaga rekonwalescencji i ryzyka bólu, a dodatkowo może okazać się bardziej skuteczna.

– W medycynie estetycznej wysoką skutecznością wykazują się urządzenia wykorzystujące technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), które dzięki skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry oraz tkance podskórnej, bez naruszania ciągłości naskórka – mówi dr Piotr Niedziałkowski z Centrum Estetyki Medycznej w Warszawie. Takim urządzeniem jest na przykład Ultraskin II.

– Mówiąc prościej, urządzenie wykorzystuje wysoką temperaturę do stymulacji ujędrniania skóry, a w efekcie liftingu i znacznej poprawy jej wyglądu, nawet w tak wrażliwym obszarze ciała, jakim jest szyja – dodaje lekarz. Ultraskin II pozwala osiągnąć efekt liftingu od razu po zabiegu, a pełen, naturalny i długotrwały efekt staje się widoczny w okresie do 3 miesięcy i utrzymuje się nawet do 5 lat.

– Co ważne, urządzenie daje możliwość precyzyjnego regulowania gęstości i długości impulsów oraz dzięki większemu skoncentrowaniu fal ultradźwiękowych zapewnia zmniejszone odczuwanie bólu, co jest bardzo istotne dla wielu moich pacjentów – tłumaczy dr Niedziałkowski.

Jesień w odcieniach ziemi – torebki PANNA w najmodniejszych kolorach sezonu

Tegoroczne jesienne trendy to triumf naturalnych, stonowanych barw, które od lat królują w modzie jako symbol elegancji i harmonii z…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale niestety także podwyższone ryzyko zdrowotne. Według kardiologów, w…
CZYTAJ

Odpowiadamy na 5 pytań o witaminę D – co musisz wiedzieć przed zimą?

Suplementacja witaminy D jesienią i zimą to temat, który co roku budzi wiele pytań u pacjentów. Czy rzeczywiście warto ją…
CZYTAJ

Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody

Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich działanie jest szczególnie cenione w fitoterapii kobiecej. Rosemary…
CZYTAJ

Żywność do odpadów? To odpada!

Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) obchodzony jest co roku 16 października. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do…
CZYTAJ

Bezpieczne przechowywanie leków w domu: najlepsze praktyki

Niewłaściwe trzymanie leków w domu może prowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych, o czym wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy. Farmaceutyki,…
CZYTAJ

Retinol plus fotoprotekcja – Jesienny tandem dla odmłodzenia i regeneracji

Jesień to zdecydowanie czas retinolu. Odmłodzenie, regeneracja i normalizacja to to, czego bardzo potrzebuje nasza skóra po lecie. Eksperci wskazują,…
CZYTAJ

Klopsiki z purée ziemniaczanym i marchewką z groszkiem

Gdy aura na zewnątrz bywa kapryśna postaw na sprawdzone przepisy. Soczyste 
i aromatyczne klopsiki w delikatnym sosie to klasyka, która…
CZYTAJ

Żywienie dojelitowe – co powinieneś o nim wiedzieć?

Świadomość, jak ważna jest prawidłowa dieta dla naszego zdrowia jest powszechna. Pozwala ona na zachowanie dobrego stanu odżywienia organizmu, co…
CZYTAJ

Bonding stomatologiczny – spełnienie marzeń o zachwycającym uśmiechu? Sprawdzamy!

Wśród metod pozwalających na uzyskanie pięknych, białych zębów mnożą się propozycje, które w sposób mniej lub bardziej inwazyjny mają doprowadzić…
CZYTAJ

Fotouczulenia i reakcje fototoksyczne. Jak poradzić sobie z alergią na słońce?

Ekspozycja na światło słoneczne, choć niezbędna dla naszego zdrowia, w nadmiarze może prowadzić do niepożądanych reakcji skórnych, jak fotouczulenia i…
CZYTAJ

Ginekologia estetyczna – nie ma się czego wstydzić!

Poprawa wyglądu oraz funkcjonowania kobiecych okolic intymnych to główne cele zabiegów z obszaru ginekologii estetycznej. Szczególnie efektywnie działają w tym…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale…
CZYTAJ

Odpowiadamy na 5 pytań o witaminę D – co musisz wiedzieć przed zimą?

Suplementacja witaminy D jesienią i zimą to temat, który co roku budzi…
CZYTAJ

Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody

Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich…
CZYTAJ

Bezpieczne przechowywanie leków w domu: najlepsze praktyki

Niewłaściwe trzymanie leków w domu może prowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych, o…
CZYTAJ

Żywienie dojelitowe – co powinieneś o nim wiedzieć?

Świadomość, jak ważna jest prawidłowa dieta dla naszego zdrowia jest powszechna. Pozwala…
CZYTAJ