Depilacja laserowa. Spraw, aby marzenia o gładkiej skórze stały się rzeczywistością!



Każda z nas marzy o pięknym, zadbanym i gładkim ciele bez zbędnego owłosienia. Jednak samej w warunkach domowych trudno uzyskać taki efekt. Depilacja bardzo często jest dla nas przykrym obowiązkiem, który musimy regularnie powtarzać. A jej efekt? Zazwyczaj nie jest tak zadowalający, jakbyśmy tego oczekiwały. Na szczęście, nowoczesne technologie dają nam nowe możliwości, aby marzenie o gładkiej skórze stało się rzeczywistością.

Nie bez powodu, depilacja laserowa owłosienia jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Korzystają z niej zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powoli odchodzi się od klasycznych metod usuwania niechcianych włosków, takich jak woskowanie na ciepło czy zimno, elektroliza, golenie ręczne i mechaniczne, gdyż zabiegi te dają komfort jedynie na krótki czas, a mogą wiązać się z niepotrzebnym bólem i komplikacjami (zaczerwienienia, reakcje alergiczne, opuchnięcia, swędzenie, wysuszenie skóry, plamki skórne, wyrastaniem nowych włosków i kłopotliwym wrastaniem włosia).

W przeciwieństwie do pozostałych zabiegów tego typu jedynie depilacja laserowa przynosi satysfakcjonujące efekty. Dlaczego? Jest w pełni bezpieczna, oddziaływująca powierzchownie i pozwalająca usunąć owłosienie permanentnie, niszcząc mieszki włosowe i zapobiegając odbudowie włosa.

Inteligentna depilacja

Gładkie nogi w pełnej okazałości pokazujemy zazwyczaj latem, wówczas budzą zachwyt u płci przeciwnej. Lecz o depilacji tej części ciała należy pamiętać przez cały rok. Teraz jest odpowiedni moment, aby zacząć terapię. Depilacja laserowa jest świetną alternatywą dla wszystkich znanych dotąd metod usuwania włosków.

Możemy stosować ją nawet na bardzo wrażliwe partie twarzy i miejsca intymne, jak również pachach, klatce piersiowej, plecach, przedramionach i dłoniach. Skuteczną depilację uzyskamy dzięki technologii lasera diodowego VECTUS Palomar. Na czym ona polega?

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Laser diodowy VECTUS Palomar rozpoznaje melaninę z mieszka włosowego i emituje do niej wiązkę światła. Wiązka ta trafia do zewnętrznej części włosa, a następnie przedostaje się w głąb skóry do wewnętrznej macierzy włosa niszcząc ją.

Taki martwy włos nie może już odrosnąć, co zapewnia skuteczną i trwałą depilację. Laser VECTUS Palomar działa na około 1/3 widocznego owłosienia, czyli to, które aktualnie znajduje się w stanie wzrostu. Zabieg depilacji laserowej należy powtarzać kilkakrotnie, aby zaktywować pozostałą część owłosienia, której chcemy się permanentnie pozbyć”.

Na około miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem laserowego usuwania owłosienia, należy zaprzestać opalanie części ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego, jak i sztucznego. Pacjenci w dniu zabiegu nie muszą specjalnie nawilżać naskórka, a tym bardziej używać perfumowanych kosmetyków skórnych. W zależności od grubości i koloru włosków, należy odpowiednio wcześnie przestać je usuwać.

Dla najlepszych efektów laserowego usuwania owłosienia włoski powinny mieć 1-2 mm długości. Jeśli więc używamy wosku, ostatnie woskowanie wykonane powinno być na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Jeśli używamy golarki/maszynki włoski ogolić możemy w przeddzień zabiegu. Usuwanie włosków laserem Vectus Palomar najskuteczniejsze jest w okresie wzrostu włosków.




Jak często należy powtarzać zabieg laserowej depilacji?

W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie (3-6 razy). Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż działamy już na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduję się mniejsza ilość melaniny (miedziane, jasny blond).

Zabieg laseroterapii Vectus Palomar powtarzamy na konkretne partie skóry:

– Nogi, co 8-10 tygodni

– Pachy, co 4-6 tygodni

– Bikini, co 4-6 tygodni

– Plecy, co 8-10 tygodni

– Pośladki, co 8-10 tygodni

– Przedramiona, co 4-6 tygodni

– Okolice twarzy, co 4-6 tygodni

– Dłonie, co 4-6 tygodni

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie „Zaraz po zabiegu depilacji laserowej niechcianego owłosienia pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych obowiązków. Należy unikać kilka godzin po zabiegu korzystania z sauny, solarium, gorących kąpieli, zabiegów złuszczających.

Jeśli występuje przesuszenie lub zaczerwienienie skóry można użyć miejscowo kremu chłodzącego lub okładów i kompresów. Przez pewien czas utrzymywać może się lekkie pieczenie, nie należy się nim niepokoić. Przez kilka dni po zabiegu część włosków i ich kawałki mogą wychodzić ze skóry i samoczynnie odrywać się, wypadając. Jest to naturalny proces pozbywania się ze skóry martwych włosków. Pacjenci w tym czasie mogą odczuwać wrażenia podobne do naturalnego wzrostu włosów. Nie należy ich mechanicznie usuwać – same zostaną wydalone z organizmu”.

Materiał powstał przy współpracy z ekspertem – dr Radosławem Rzepnikowskim

Radosław Rzepnikowski – lekarz z zakresu medycyny estetycznej. Współzałożyciel gabinetu FABSKIN oraz FABDENT. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale English Division, a także kierunku medycyna estetyczna w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, działającym przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ