Sposób na nieinwazyjną plastykę powiek



Sposób na nieinwazyjną plastykę powiek. Zdawałoby się, że okolice oczu na tle skóry twarzy to tylko detal, tymczasem obszar ten jak żaden inny jest podatny na starzenie i stosunkowo szybko zaczyna zdradzać nasz wiek. To wystarczający powód, by myśląc o zabiegach odmładzających, pod uwagę wziąć również plastykę powiek.

Stosunkowo niedawno plastykę powiek przeprowadzało się jedynie operacyjnie. Odkąd w klinikach medycyny estetycznej zaczęły pojawiać się coraz to bardziej innowacyjne technologie, nieinwazyjnie można wykonać również lifting okolic oczu. Taki zabieg to dla wielu kobiet propozycja na wagę złota, ponieważ całkiem częstym problemem są nie tylko zmarszczki wokół oczu, ale i opadające powieki.

Zoom na oczy

Opadające powieki to jedna z częstszych oznak starzenia się, chociaż skarżą się na nie też i młodsze kobiety, walczące na przykład z zaburzeniami czynności tarczycy, cukrzycą czy efektami noszenia źle dobranych szkieł kontaktowych. Zwykle jednak problem nasila się po prostu z wiekiem. Po 25. roku życia ilość kolagenu w skórze stopniowo się zmniejsza, a spadek sprężystości skóry może prowadzić również do opadania powiek.

Jedynym domowym sposobem na zakamuflowanie defektu jest optyczne zwiększenie oczu za pomocą makijażu. Jest to jednak działanie pozorne, ponieważ nie niweluje ono problemu, skądinąd nie tylko estetycznego. Opadanie powiek może zakłócać widzenie, dlatego wiele kobiet z ulgą przyjęło fakt, że plastykę powiek można przeprowadzić dzisiaj bez operacji. Z odsieczą nadchodzi nieinwazyjna blefaroplastyka urządzeniem Plasma BT, nie bez powodu nazywana też liftingiem okolicy oka.

Delikatna skóra wokół oczu wymaga specjalnego traktowania. Jest ona jeszcze bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych niż pozostałe obszary twarzy. Nie bez znaczenia jest tu również mimika. Wszak to z jej powodu z wiekiem wokół oczu pojawiają się głębokie zmarszczki, których nie usunie nawet najlepszy krem anti-aging. Kiedy więc już jest za późno na zapobieganie zmianom, czas na pomoc doraźną. Jak to możliwe, że plastyka powiek bez skalpela jest w stanie zaradzić problemom ze skórą wokół oczu?

Nieinwazyjna plastyka powiek

Korekta opadających powiek zapewnia atrakcyjniejszy wygląd. Nic więc dziwnego, że wśród pacjentek lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie nie brakuje kobiet, które za jej pomocą pragną się odmłodzić, a tym samym np. zwiększyć szanse na rynku pracy. Zastosowanie w nieinwazyjnej plastyce powiek znalazło urządzenie Plasma BT, które pozwala nie tylko przeprowadzić nieinwazyjną blefaroplastykę, ale i zredukować zmarszczki wokół oczu i ust, usunąć brodawki, wyleczyć blizny czy wykonać delikatny lifting dolnej części twarzy.

– Plasma BT wykorzystuje ciśnienie atmosferyczne generujące mikro-wiązki plazmy oraz technologię F-BDB, która poprzez jonizację tlenu i azotu wytwarza bezpieczną dla pacjenta plazmę. Precyzję wykonania zabiegu oraz mniejsze ryzyko pojawienia się pozapalnych przebarwień zapewnia igła chirurgiczna z dystanserem. Warto wspomnieć, że to jedyne wyposażone w nią urządzenie na rynku – mówi dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic w Warszawie.




Precyzja, z jakiej słynie Plasma BT, połączona z efektywnością plazmy, sprawia, że urządzenie wykorzystuje się w redukcji przeróżnych problemów skórnych. Z uwagi na trudność wykonania liftingu oka, szczególnie ważna jest właśnie możliwość zastosowania go do wykonania nieinwazyjnej plastyki powiek. Sam zabieg, dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, jest praktycznie bezbolesny, natomiast plazma nie prowadzi do stanu zapalnego ani martwicy sąsiednich tkanek.

Jak działa Plasma BT?

Efekty zabiegów, takie jak uniesienie powiek czy usunięcie zmarszczek wokół oczu, są oczywiście efektem działania plazmy. Lekarz za pomocą urządzenia punktowo wytwarza kontrolowane wiązki plazmy, które oddziałują bezpośrednio na problem, bez tworzenia blizn czy trudnych do ukrycia śladów.

– Wiązka plazmy wytworzona między urządzeniem a skórą pacjenta napina skórę i wywołuje błyskawiczne odparowanie zmian. W trakcie zabiegu lekarz wykonuje małe punkciki, położone ok. pół milimetra od siebie. Każdy z nich wywołuje obkurczanie skóryale pełne efekty leczenia można podziwiać po 3-4 tygodniach– tłumaczy dr Krzysztof Kaczyński.

Po zabiegu punkciki stworzone przez urządzenie mają postać strupków, które schodzą po trzech do pięciu dni. Łatwo ukryć je podkładem, dlatego Plasma BT to urządzenie doskonałe dla osób, które nie tylko chcą pozbyć się zmarszczek czy nadmiaru skóry wokół oczu, ale też pragną szybko powrócić do swoich codziennych zajęć.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ