Piękna skóra jesienią, czyli sprawdzone sposoby na naczynka i przebarwienia!



Piękna skóra jesienią, czyli sprawdzone sposoby na naczynka i przebarwienia! Gwałtowne nadejście jesieni nie dało zbyt wiele czasu na regenerację posłoneczną. Niskie temperatury i silniejszy wiatr wymuszają więc poddanie się takim zabiegom, które naczynka i przebarwienia zredukują szybko i skutecznie.

Aura za oknem nie pozostawia nikomu wyboru. Nagłe zakończenie lata wymaga szybkiego przygotowania skóry do nadchodzących chłodów. Bardziej pochmurne dni to jednak idealny moment na ratowanie skóry po zbyt długich kąpielach słonecznych. Niestety, w wielu przypadkach nawilżająca maska to zbyt mało, by przywrócić cerze pożądany blask. Jeśli przebywanie na słońcu pozostawiło na skórze przebarwienia, wskazane jest wybranie się do gabinetu na profesjonalną eksfoliację peelingami kwasowymi.

Czas na kwasy

Chociaż wykonywanie peelingów chemicznych odkłada się zwykle na drugą połowę października, szybkie ochłodzenie i pochmurna pogoda w tym roku pozwalają poddać się im jeszcze wcześniej. Brak słońca gwarantuje bezpieczeństwo przed nieoczekiwanymi oparzeniami. Peelingi kwasowe to najchętniej wybierana i jedna z najskuteczniejszych metod pozbywania się przebarwień. Od wielu ofert gabinetów kosmetycznych nietrudno dostać zawrotów głowy. Co wybrać?

Jeśli stawiasz na zdrową i bezpieczną dla skóry kosmetykę profesjonalną, naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi marka Dermagenetic z formułą kwasów Slow Release. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Dzięki formule Slow Release zabezpieczony zostaje najważniejszy mechanizm – genetyka skóry, a co za tym idzie, długoterminowe konsekwencje działania kwasów na skórę. Nigdy nie wiadomo, jakie skutki przyniesie po latach agresywne złuszczanie.

W przypadku formuły kwasów Slow Release cząsteczki aktywne uwalniają się stopniowo przez 2 do 3 dni, penetrując coraz to głębsze poziomy skóry. Następuje to w sposób kontrolowany i przewidywalny, dzięki czemu skutki uboczne i komplikacje zabiegowe, takie jak poparzenia czy uszkodzenie skóry, eliminuje się nawet o 80%!

Formuła Slow Release współgra ze skórą, nie ingerując w mutacje genotypowe, jak to ma miejsce w przypadku standardowych procedur i działa do pierwszej reakcji skóry, respektując jej naturalne mechanizmy.

W redukowaniu przebarwień sprawdza się m.in. kwas migdałowy Manssol Peel, który po 3-4 zabiegach rozjaśnia ciemne plamy, piegi i ostudę nawet o 60-70%, działając na dodatek przeciwzmarszczkowo. Przy cerach mieszanych i tłustych z problemem przebarwień warto wybrać natomiast Anssol Peel (połączenie kwasu azelainowego i salicylowego), który nie tylko hamuje i zapobiega powstawaniu przebarwień, ale i zmniejsza objawy trądziku czy łuszczenia się skóry.




Koniec z naczynkami!

Przełom lata i jesieni to również doskonały czas na pozbywanie się naczynek. Ich widoczność i pojawianie się nowych także zwiększa się wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Reakcja na problem powinna być szybka, ponieważ jesienią i zimą, kiedy skórze dokuczają niskie temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach oraz wiatr, zwykle zauważa się jego nasilenie ze strony naczyń krwionośnych, skóra jest zaczerwieniona, piekąca i nadwrażliwa. Na szczęście z pomocą wkraczają skuteczne zabiegi laserowe.

Laseroterapia to od lat numer jeden w walce z naczynkami. Co więcej, przynosi coraz lepsze efekty. Ogromne możliwości całkowitej likwidacji naczynek na twarzy i nogach zapewnia chociażby laser na naczynka Aurum 980nm. Zastosowany w urządzeniu laser diodowy 980nm emituje energię pochłanianą jedynie przez hemoglobinę, która znajduje się w poszerzonych naczynkach, w związku z czym skutecznie doprowadza do ich zamknięcia, nie uszkadzając okolicznej skóry i nie powodując blizn.

Zabieg laserem Aurum 980nm działa już przy pierwszym zabiegu i jedynie czasami wymaga powtórzenia. Po jego wykonaniu pajączki oraz zaczerwienienia przestają być widoczne. Jego ogromną zaletą, oprócz skuteczności, jest szybkość działania. Zabieg trwa zaledwie 15 minut, a mimo całkowite zblednięcie naczynek następuje już po 10 dniach.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ