Piękna skóra jesienią, czyli sprawdzone sposoby na naczynka i przebarwienia!



Piękna skóra jesienią, czyli sprawdzone sposoby na naczynka i przebarwienia! Gwałtowne nadejście jesieni nie dało zbyt wiele czasu na regenerację posłoneczną. Niskie temperatury i silniejszy wiatr wymuszają więc poddanie się takim zabiegom, które naczynka i przebarwienia zredukują szybko i skutecznie.

Aura za oknem nie pozostawia nikomu wyboru. Nagłe zakończenie lata wymaga szybkiego przygotowania skóry do nadchodzących chłodów. Bardziej pochmurne dni to jednak idealny moment na ratowanie skóry po zbyt długich kąpielach słonecznych. Niestety, w wielu przypadkach nawilżająca maska to zbyt mało, by przywrócić cerze pożądany blask. Jeśli przebywanie na słońcu pozostawiło na skórze przebarwienia, wskazane jest wybranie się do gabinetu na profesjonalną eksfoliację peelingami kwasowymi.

Czas na kwasy

Chociaż wykonywanie peelingów chemicznych odkłada się zwykle na drugą połowę października, szybkie ochłodzenie i pochmurna pogoda w tym roku pozwalają poddać się im jeszcze wcześniej. Brak słońca gwarantuje bezpieczeństwo przed nieoczekiwanymi oparzeniami. Peelingi kwasowe to najchętniej wybierana i jedna z najskuteczniejszych metod pozbywania się przebarwień. Od wielu ofert gabinetów kosmetycznych nietrudno dostać zawrotów głowy. Co wybrać?

Jeśli stawiasz na zdrową i bezpieczną dla skóry kosmetykę profesjonalną, naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi marka Dermagenetic z formułą kwasów Slow Release. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Dzięki formule Slow Release zabezpieczony zostaje najważniejszy mechanizm – genetyka skóry, a co za tym idzie, długoterminowe konsekwencje działania kwasów na skórę. Nigdy nie wiadomo, jakie skutki przyniesie po latach agresywne złuszczanie.

W przypadku formuły kwasów Slow Release cząsteczki aktywne uwalniają się stopniowo przez 2 do 3 dni, penetrując coraz to głębsze poziomy skóry. Następuje to w sposób kontrolowany i przewidywalny, dzięki czemu skutki uboczne i komplikacje zabiegowe, takie jak poparzenia czy uszkodzenie skóry, eliminuje się nawet o 80%!

Formuła Slow Release współgra ze skórą, nie ingerując w mutacje genotypowe, jak to ma miejsce w przypadku standardowych procedur i działa do pierwszej reakcji skóry, respektując jej naturalne mechanizmy.

W redukowaniu przebarwień sprawdza się m.in. kwas migdałowy Manssol Peel, który po 3-4 zabiegach rozjaśnia ciemne plamy, piegi i ostudę nawet o 60-70%, działając na dodatek przeciwzmarszczkowo. Przy cerach mieszanych i tłustych z problemem przebarwień warto wybrać natomiast Anssol Peel (połączenie kwasu azelainowego i salicylowego), który nie tylko hamuje i zapobiega powstawaniu przebarwień, ale i zmniejsza objawy trądziku czy łuszczenia się skóry.




Koniec z naczynkami!

Przełom lata i jesieni to również doskonały czas na pozbywanie się naczynek. Ich widoczność i pojawianie się nowych także zwiększa się wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Reakcja na problem powinna być szybka, ponieważ jesienią i zimą, kiedy skórze dokuczają niskie temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach oraz wiatr, zwykle zauważa się jego nasilenie ze strony naczyń krwionośnych, skóra jest zaczerwieniona, piekąca i nadwrażliwa. Na szczęście z pomocą wkraczają skuteczne zabiegi laserowe.

Laseroterapia to od lat numer jeden w walce z naczynkami. Co więcej, przynosi coraz lepsze efekty. Ogromne możliwości całkowitej likwidacji naczynek na twarzy i nogach zapewnia chociażby laser na naczynka Aurum 980nm. Zastosowany w urządzeniu laser diodowy 980nm emituje energię pochłanianą jedynie przez hemoglobinę, która znajduje się w poszerzonych naczynkach, w związku z czym skutecznie doprowadza do ich zamknięcia, nie uszkadzając okolicznej skóry i nie powodując blizn.

Zabieg laserem Aurum 980nm działa już przy pierwszym zabiegu i jedynie czasami wymaga powtórzenia. Po jego wykonaniu pajączki oraz zaczerwienienia przestają być widoczne. Jego ogromną zaletą, oprócz skuteczności, jest szybkość działania. Zabieg trwa zaledwie 15 minut, a mimo całkowite zblednięcie naczynek następuje już po 10 dniach.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ