NOWOŚĆ: Rewolucja w walce z trądzikiem



NOWOŚĆ: Rewolucja w walce z trądzikiem. Trądzik to przykry, spędzający sen z powiek problem, na który ciężko o skuteczne rozwiązanie. Dotychczasowe metody walki z nim okazywały się niewystarczająco skuteczne, a pacjenci przez całe życie byli skazani na ten nieestetyczny defekt i blizny, jakie pozostawiał na twarzy.

Dopiero teraz możemy mówić o rewolucji

Na rynku pojawiła się zupełnie nowa, całkowicie bezpieczna metoda, która ma potencjał na całkowitą odmianę spojrzenia na walkę z trądzikiem i jest nadzieją dla pacjentów na pozbycie się problemów. Medycyna estetyczna wyprzedziła możliwości dermatologii, by odmienić los pacjentów borykających się z problemami skórnymi.

Trądzik to problem, jak się okazuje, nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. Każdy, kto ma za sobą zmagania z pryszczami, krostkami i zaskórnikami wie, że choć łatwo wygrać z nimi walkę, trudno wygrać wojnę. Jednak jest to naprawdę możliwe – najnowsze terapie są skuteczne.

Nie, to nie będzie materiał o kolejnym, bolesnym zabiegu, który spędzi sen z powiek ceną. Chodzi o… naświetlanie lampą. Plazma FSL (Full Spectrum Light) to zaawansowana, nowoczesna technologia wykorzystująca do terapii światło plazmowe. Lampa FSL emituje energię o wysokiej temperaturze wraz z falami sekwencyjnymi, uwalniając wszystkie długości fal synergicznie w zakresie 320nm – 8000nm. Zakres uwalnianych fal obejmuje promienie widzialne, ultrafioletowe i promieniowanie podczerwone.

Emisja promieniowania następuje wskutek zapłonów węglowych prętów łukowych tzw. Ark Rodów. Pręty te poprzez wyładowania generują plazmę termiczną o bardzo dużej energii. Na skutek prądu wysokiego napięcia przyłożonego do Ark Rodu powstaje iskra o temperaturze ponad 3000 °C, która przekształcona w światło osiąga natężenie 10 000 luksów. System indukuje efekt synergii poprzez jednoczasową emisję trzech pasm światła.

System „Plazma FSL” nie powoduje negatywnych skutków promieniowania UV. Brak negatywnych efektów spowodowany jest brakiem promieni  UVB i UVC. Naświetlanie jest więc całkowicie bezpieczne, bezbolesne, a wręcz przyjemne. Co ciekawe, to doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn i bardzo młodych osób, które zazwyczaj obawiają się wizyt w gabinetach medycyny estetycznej ze względu na ból i inwazyjność zabiegu.




FSL doskonale radzi sobie z trądzikiem, ale równie satysfakcjonujące efekty osiąga się w leczeniu innych zmian skórnych, takich jak: łuszczyca, androgenowe wypadanie włosów, półpasiec, trądzik pospolity i różowaty, zakażenia grzybicze, trwały rumień twarzy.

Z biologicznego punktu widzenia lampa FSL działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo, bakteriobójczo, redukuje nadmierne wydzielanie łoju, wspomaga syntezę witaminy D3, wzmacnia układ odpornościowy, przyspiesza proces gojenia, poprawia krążenie, wspomaga metabolizm. Naświetlanie to tylko kilka sesji po ok.15- 20 min. A już po trzeciej z nich widać poprawę. Zabieg można sklasyfikować jako przyjemny, można stosować go już u dzieci od 1 roku życia. Jedna sesja to koszt ok. 100 -120 zł.

lek. med. Urszula Brumer

o ekspercie: Urszula Brumer jest lekarką medycyny estetycznej, właścicielką kliniki Medycyna Młodości, która kocha swój zawód. Po drugie kobietą, która doskonale rozumie inne kobiety oraz ich potrzeby. Prowadzi bloga www.urszulabrumer.pl, jest też autorką wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Jej klinika specjalizuje się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena oraz Innova Pharm.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ