Jesienny rytuał pięknej skóry



Jesienny rytuał pięknej skóry. Zanim zamienimy letnie sukienki i sandałki na jesienne płaszcze i kalosze, warto zadbać o skórę, żeby odpowiednio przygotować ją do zmiany pory roku. Wysokie temperatury, słońce i wakacyjne wyjazdy, sprawiają że cera po urlopie potrzebuje szczególnej pielęgnacji.

Przetłuszczanie skóry, problemy z trądzikiem i widoczne niedoskonałości to częste efekty wakacyjnych wyjazdów. Za pomocą dermokosmetyków można oczyścić i nawilżyć cerę w domowym zaciszu. Warto przejść pięć pielęgnacyjnych kroków, między latem a jesienią, aby jeszcze przed powrotem do szkoły, pracy lub na uczelnię, cieszyć się gładką i zdrową skórą.

Krok 1: Wakacje na plaży

Morska bryza, kąpiele słoneczne i wylegiwanie na plaży sprawiają, że ciało i umysł odpoczywają, jednak dla skóry zaczyna się wtedy prawdziwe wyzwanie. Żeby zachować jak najdłużej piękny, wakacyjny blask, a równocześnie pozbyć się niedoskonałości, warto sięgnąć po Cetaphil DERMACONTROL piankę do mycia.

Dzięki regularnemu stosowaniu, pianka skutecznie usuwa nadmiar wydzielanego sebum oraz zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, przez co zapobiega blokowaniu porów. Jest skuteczna, a równocześnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Zajmuje niewiele miejsca w walizce, a podczas urlopu i po jego zakończeniu odpowiednio oczyszcza skórę.

Krok 2: Egzotyczny urlop

Radosne chwile w egzotycznym klimacie są dla cery ogromnym wysiłkiem. Musi się wtedy zmierzyć z wiatrem, słoną wodą, podrażnieniami oraz intensywnym wystawianiem na słońce. W połączeniu ze zmianą temperatury, strefy czasowej oraz suchym powietrzem w samolocie, może pojawić się trądzik i inne podrażnienia.

Zarówno w trakcie podróży, jak i po powrocie do domu, ukojeniem będzie Cetaphil DERMACONTROL krem nawilżająco-matujący dla skóry przetłuszczającej się i trądzikowej. Dermokosmetyk posiada filtr SPF 30 i zapewnia ochronę UVA i UVB. Gwarantuje nawilżenie i efekt matujący, więc dzięki niemu skóra wygląda pięknie i zdrowo nie tylko na zdjęciach z wakacji, ale także po powrocie do codzienności.

Krok 3: Lato w mieście

Skóra nie lubi życia w mieście. Gorące lato w aglomeracji to raj dla rozwoju bakterii, które podrażniają skórę i mają negatywny wpływ na cerę trądzikową. W trakcie najcieplejszych miesięcy skórze przeszkadza klimatyzacja, suche powietrze w biurze lub szkole, a także kurz i smog.

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce znajdują się aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Aby efekty nie były widoczne na naszej skórze potrzebna jest odpowiednia dieta, zdrowy tryb życia oraz pielęgnacja dostosowana do skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.




Krok 4: S.O.S. dla skóry po wakacjach

Powrót z wakacji i zmiana klimatu to mało komfortowa sytuacja dla skóry. O tym, jak wpływa na jej stan i dlaczego warto wtedy sięgnąć po dermokosmetyki, mówi Agata Zejfer, ekspertka marki Cetaphil: Przebarwienia, suchość naskórka czy zaskórniki to najczęstsze problemy skóry w okresie powakacyjnym. Aby je cofnąć niezbędne jest wprowadzenie kompleksowego planu pielęgnacyjnego, który obejmować powinien zarówno zabiegi kosmetologiczne, jak i bezpieczne produkty do stosowania w domu – dermokosmetyki. Te pierwsze usuną wierzchnią warstwę naskórka i rozjaśnią przebarwienia, a drugie – nawilżą skórę i podtrzymają działanie terapii gabinetowej. Jesień to najlepsza pora na zadbanie o skórę, nie zmarnujmy jej!

Krok 5: Dermoratunek dla spragnionej cery

Wakacyjny odpoczynek i cera muśnięta słońcem sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i chcielibyśmy jak najdłużej cieszyć się efektem rozświetlonej skóry. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że w okresie przejściowym, między latem a jesienią, pozostanie ona w dobrej kondycji.

Zmiany temperatur za oknem sprzyjają niedoskonałościom, szczególnie jesienią odczuwamy problemy skórne. Seria Cetaphil DERMACONTROL pomaga w tym czasie utrzymać kontrolę nad stanem skóry.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ