Odkryj sekret długowieczności Japończyków



Japończycy znani są w świecie ze swojej długowieczności. Przeciętny mieszkaniec tego kraju żyje aż 86 lat ciesząc się przy tym doskonałym zdrowiem. Często mieszkańcu kraju kwitnącej wiśni wyglądają kilka, a nawet kilkanaście lat młodziej niż wskazują na to ich metryki. Jak to możliwe? Okazuje się, że jednym z sekretów ich długowieczności jest niezwykła herbata z gatunku Gyokuro.

Zalety picia herbaty z liści Gyokuro

Herbata Gyokuro jest napojem spożywanym od wieków na terenie całej Japonii jako eliksir długowieczności. Jej atutem jest wysoka zawartość katechin, które są jednymi z najsilniejszych, pośród naturalnych antyoksydantów. Liczne badania naukowe dowodzą, iż Gyokuro Green Tea wykazuje działanie przeciwstarzeniowe – neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się organizmu. Ponadto oczyszcza ciało z nagromadzonych toksyn, wspomaga pracę układu pokarmowego oraz wspiera przemianę materii.

Napar z herbaty Gyokuro podobnie jak kawa dodaje energii, nie powoduje jednak przy tym drastycznego wzrostu ciśnienia krwi, dzięki czemu jest idealna dla osób zmagających się z chorobami sercowo-naczyniowymi. Co więcej, herbata ta doskonale nawadnia organizm. W przeciwieństwie do kolorowych napojów, zaleca się ją również w diecie dzieci, osób starszych, diabetyków i odchudzających się, gdyż naturalnie nie zawiera kalorii ani cukru.

Jak powstaje herbata Gyokuro?

Do produkcji tego gatunku herbaty wykorzystuje się jedynie specjalnie suszone liście, które nie zostały poddane procesowi fermentacji, dzięki czemu zachowują maksimum swoich cennych właściwości antyoksydacyjnych. Nie bez znaczenia jest także sposób parzenia – taki, który nie pozbawi naparu cennych właściwosci i równocześnie pozwoli zachować pełen bukiet smaku i aromatu. Znaczenie ma tu niemal każdy element – temperatura wody podczas procesu parzenia, jego długość i głębokość oraz rodzaj zastosowanej wody. Tylko dbając o te wszystkie szczegóły możemy uzyskać herbatę idealną – pełną smaku i właściwości prozdrowotnych.

Tak przygotowywana jest właśnie herbata SOTI Natural – pierwsza na polskim rynku prawdziwa herbata w butelce, bez dodatku cukru, słodzików czy konserwantów. Każda jej porcja parzona jest przez 50 minut, w oparciu o aż 15 różnych parametrów parzenia.




SOTI NATURAL – SEKRET ZDROWIA JAPOŃCZYKÓW

Herbata zielona firmy SOTI Natural jest niezwykła pod wieloma względami. To gatunek zdecydowanie odbiegający jakością od znanych nam, tradycyjnych herbat, które produkowane są z pyłu herbacianego (czyli odpadów po produkcji wyższej jakości mieszanek!) lub z dodatkiem chemicznych ulepszaczy. Herbata SOTI Natural wyróżnia się tym, iż pozyskiwana jest jedynie z liści Gyokuro, które zawierają aż cztery razy więcej katechin, antyoksydantów i przeciwutleniaczy w porównaniu z innymi gatunkami. Istna rewolucja!

Spróbuj wyjątkowej herbaty Gyokuro Green Tea i odkryj jej dobroczynne działanie. Wygodna forma napoju w butelce pozwala na zabranie herbaty w dowolne miejsce i cieszenie się jej smakiem wszędzie tam, gdzie masz ochotę na pyszną, zdrową herbatę. Dostępna w Makro, Auchan, Carrefour, Piotr i Paweł, Hebe, na stacjach BP i Orlen.

SOTI Natural kupisz w cenie ok. 5-6 zł.
Więcej na: sotinatural.com

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ

Temperatura powietrza a jego jakość

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano znaczne spadki temperatur, a miejscami nawet rekordowo niskie wartości. Inwersje temperatury, niskie prędkości wiatru…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na nowoczesne i alternatywne metody wspierania…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ