Powakacyjna regeneracja skóry z laserem CO2



Powakacyjna regeneracja skóry z laserem CO2. Letnie wojaże i odpoczynek na skąpanej w słońcu plaży zazwyczaj odbijają się na skórze. Mimo stosowania filtrów SPF pod koniec lata zaczynają dokuczać jej objawy odwodnienia, a coraz częściej także przebarwienia. Sezon warto więc zakończyć zabiegiem regeneracyjnym, np. z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2.

Suche powietrze, a do tego intensywne promieniowanie UV nie mogą pozostać bez wpływu na stan skóry. Niestety, problemem jest nie tylko niski poziom jej nawilżenia, wynikający m.in. z gwałtownych zmian temperatur przy wychodzeniu i wchodzeniu do klimatyzowanych pomieszczeń, ale przede wszystkim wolne rodniki.

Ich nadprodukcja, będąca efektem ekspozycji na słońce, przyczynia się do intensywnego spadku jędrności skóry. Promienie UV wzmagają również produkcję melaniny, czyli barwnika skóry, która gromadząc się w większych ilościach tworzy nieestetyczne plamy posłoneczne.

Czas na regenerację!

Przebarwienia to plaga naszych czasów, błędem jest jednak liczyć na to, że prędzej czy później znikną. Sama opalenizna z czasem stanie się mniej widoczna, a zmiany barwnikowe – dotąd ledwie widoczne – będzie można zauważyć jeszcze łatwiej. W przypadku niewielkich zmian skuteczne są kosmetyki rozjaśniające oraz peelingi chemiczne. Kiedy jednak towarzyszą im objawy odwodnienia i drobne linie, a cera sprawia wrażenie mało promiennej, czas pomyśleć o intensywniejszej regeneracji. Sprzyja jej popularny w gabinetach medycyny estetycznej laser frakcyjny CO2, który wykorzystuje się w celu poprawy jakości skóry, a także jej odmłodzenia oraz zredukowania zmarszczek i blizn.

– Zabieg wykonany laserem CO2 jest nastawiony na regenerację, a nie tylko samo redukowanie zmarszczek. Poprzez kontrolowane uszkodzenia skóry prowadzi on do odparowania tkanek. Tkanki znajdujące się wokół nich są nienaruszone, dzięki czemu stymulują komórki do odbudowy. Przyspieszony w ten sposób proces gojenia wynika ze stymulacji syntezy nowego kolagenu i elastyny. Zabieg zmienia strukturę skóry w jej głębszych warstwach, dlatego przeprowadza się go w leczeniu naprawdę licznych niedoskonałości skóry – tłumaczy dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic w Warszawie.

Laser frakcyjny CO2 znalazł w medycynie estetycznej liczne zastosowania, od redukcji głębokich zmarszczek, przez leczenie rozstępów i blizn potrądzikowych, po usuwanie przebarwień. Wszechstronność technologii zachęca do skorzystania z niej po lecie, już na początku jesieni. Wskazaniem do zabiegu jest bowiem również poszarzała i odwodniona skóra, a z taką mamy zwykle do czynienia pod koniec lata.




Laser CO2 na powakacyjne problemy

Plamy posłoneczne, utrata jędrności, poszarzały koloryt skóry – właśnie takie efekty daje nadmierna ekspozycja na słońce, zwłaszcza jeśli połączona jest z przebywaniem w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Im bliżej jesieni, tym dokładniej widać, jak bardzo potrzebna skórze jest dawka nawilżenia oraz regeneracji, która pozwoliłaby pozbyć się przebarwień.

Drogeryjne preparaty rozjaśniające i nawilżające często okazują się niewystarczające. Wówczas wskazana jest wizyta u eksperta, który oprócz popularnej mezoterapii może zalecić właśnie zabieg laserem frakcyjnym CO2.

Jedna sesja zabiegowa uszkadza ok. 20% tkanek w leczonym obszarze, co wystarcza do pełnej regeneracji skóry. Optymalne efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu terapii składającej się z dwóch do trzech zabiegów. Samo leczenie nie jest inwazyjne, zwłaszcza, że przed jego rozpoczęciem stosuje się krem znieczulający.

– Po nałożeniu środka znieczulającego lekarz przykłada do skóry głowicę skanującą, za pośrednictwem której laser emituje wiązki światła tworzące siatkę mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką. W ten sposób stymulowany jest proces gojenia, który prowadzi do naprawdę intensywnej regeneracji skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński.

Efekty w postaci zredukowanych zmarszczek, napiętej skóry i wyrównanego kolorytu cery widoczne są po około trzech do czterech tygodni, czyli czasie potrzebnym na przebudowę kolagenu w skórze.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ