Powakacyjna regeneracja skóry z laserem CO2



Powakacyjna regeneracja skóry z laserem CO2. Letnie wojaże i odpoczynek na skąpanej w słońcu plaży zazwyczaj odbijają się na skórze. Mimo stosowania filtrów SPF pod koniec lata zaczynają dokuczać jej objawy odwodnienia, a coraz częściej także przebarwienia. Sezon warto więc zakończyć zabiegiem regeneracyjnym, np. z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2.

Suche powietrze, a do tego intensywne promieniowanie UV nie mogą pozostać bez wpływu na stan skóry. Niestety, problemem jest nie tylko niski poziom jej nawilżenia, wynikający m.in. z gwałtownych zmian temperatur przy wychodzeniu i wchodzeniu do klimatyzowanych pomieszczeń, ale przede wszystkim wolne rodniki.

Ich nadprodukcja, będąca efektem ekspozycji na słońce, przyczynia się do intensywnego spadku jędrności skóry. Promienie UV wzmagają również produkcję melaniny, czyli barwnika skóry, która gromadząc się w większych ilościach tworzy nieestetyczne plamy posłoneczne.

Czas na regenerację!

Przebarwienia to plaga naszych czasów, błędem jest jednak liczyć na to, że prędzej czy później znikną. Sama opalenizna z czasem stanie się mniej widoczna, a zmiany barwnikowe – dotąd ledwie widoczne – będzie można zauważyć jeszcze łatwiej. W przypadku niewielkich zmian skuteczne są kosmetyki rozjaśniające oraz peelingi chemiczne. Kiedy jednak towarzyszą im objawy odwodnienia i drobne linie, a cera sprawia wrażenie mało promiennej, czas pomyśleć o intensywniejszej regeneracji. Sprzyja jej popularny w gabinetach medycyny estetycznej laser frakcyjny CO2, który wykorzystuje się w celu poprawy jakości skóry, a także jej odmłodzenia oraz zredukowania zmarszczek i blizn.

– Zabieg wykonany laserem CO2 jest nastawiony na regenerację, a nie tylko samo redukowanie zmarszczek. Poprzez kontrolowane uszkodzenia skóry prowadzi on do odparowania tkanek. Tkanki znajdujące się wokół nich są nienaruszone, dzięki czemu stymulują komórki do odbudowy. Przyspieszony w ten sposób proces gojenia wynika ze stymulacji syntezy nowego kolagenu i elastyny. Zabieg zmienia strukturę skóry w jej głębszych warstwach, dlatego przeprowadza się go w leczeniu naprawdę licznych niedoskonałości skóry – tłumaczy dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic w Warszawie.

Laser frakcyjny CO2 znalazł w medycynie estetycznej liczne zastosowania, od redukcji głębokich zmarszczek, przez leczenie rozstępów i blizn potrądzikowych, po usuwanie przebarwień. Wszechstronność technologii zachęca do skorzystania z niej po lecie, już na początku jesieni. Wskazaniem do zabiegu jest bowiem również poszarzała i odwodniona skóra, a z taką mamy zwykle do czynienia pod koniec lata.




Laser CO2 na powakacyjne problemy

Plamy posłoneczne, utrata jędrności, poszarzały koloryt skóry – właśnie takie efekty daje nadmierna ekspozycja na słońce, zwłaszcza jeśli połączona jest z przebywaniem w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Im bliżej jesieni, tym dokładniej widać, jak bardzo potrzebna skórze jest dawka nawilżenia oraz regeneracji, która pozwoliłaby pozbyć się przebarwień.

Drogeryjne preparaty rozjaśniające i nawilżające często okazują się niewystarczające. Wówczas wskazana jest wizyta u eksperta, który oprócz popularnej mezoterapii może zalecić właśnie zabieg laserem frakcyjnym CO2.

Jedna sesja zabiegowa uszkadza ok. 20% tkanek w leczonym obszarze, co wystarcza do pełnej regeneracji skóry. Optymalne efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu terapii składającej się z dwóch do trzech zabiegów. Samo leczenie nie jest inwazyjne, zwłaszcza, że przed jego rozpoczęciem stosuje się krem znieczulający.

– Po nałożeniu środka znieczulającego lekarz przykłada do skóry głowicę skanującą, za pośrednictwem której laser emituje wiązki światła tworzące siatkę mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką. W ten sposób stymulowany jest proces gojenia, który prowadzi do naprawdę intensywnej regeneracji skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński.

Efekty w postaci zredukowanych zmarszczek, napiętej skóry i wyrównanego kolorytu cery widoczne są po około trzech do czterech tygodni, czyli czasie potrzebnym na przebudowę kolagenu w skórze.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ