Jak nawilżyć skórę od wewnątrz?



Latem nasza skóra woła o dodatkową dawkę nawilżenia. Wysoka temperatura, silne promieniowanie UV, zmiany klimatu podczas wyjazdów – to wszystko wpływa na powstawanie przesuszeń. Na rynku jest mnóstwo kremów i olejków nawilżających, jednak trzeba pamiętać, że nawilżanie naskórka to nie wszystko, ponieważ problem odwodnienia skóry tkwi głębiej.

Woda to podstawa

Nawadnianie od środka istotne jest dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dobrego samopoczucia, ale i nawilżenia skóry. Dlatego pij codziennie przynajmniej 1,5 płynów, nawet jeżeli nie czujesz pragnienia. Jeżeli taka ilość czystej wody to dla Ciebie za dużo, spróbuj część zapotrzebowania zaspakajać jedząc soczyste owoce. Jabłka, gruszki czy arbuzy są o tej porze roku bardzo smaczne, a jeśli kupisz je z zaufanego miejsca z ekologicznymi owocami, jednocześnie dostarczysz swojemu organizmowi zdrową bombę witaminową.

Nawadnianie przez dietę

Soczyste owoce to nie jedyna metoda nawilżenia. W naszej diecie powinniśmy uwzględniać nienasycone kwasy tłuszczowe. Są źródłem energii oraz budulcem i nośnikiem wielu ważnych witamin. Brak tłuszczu w organizmie sprawia, że ściany komórkowe stają się bardzo cienkie lub wręcz poprzerywane i tracą wilgoć, czego widocznym objawem jest silne przesuszenie.

Jednak nie każdy rodzaj tłuszczu jest jednakowo zdrowy. Ten właściwy występuje w olejach roślinnych, oliwie z oliwek, pestkach dyni i słonecznika, orzechach oraz rybach takich jak: halibut, łosoś, makrela czy mintaj. Tłuszcze roślinne zawierają dużo witaminy E, a tłuszcze zwierzęce są bogate w witaminę A.

To właśnie retinol, czyli witamina A w czystej postaci, oddziałuje na naskórek przyczyniając się do wygładzenia skóry, poprawienia jej struktury i kolorytu. Natomiast witamina E, zwana witaminą młodości, działa w organizmie jako antyoksydant, czyli „wychwytuje” krążące po nim wolne rodniki, które niszczą strukturę kolagenu.




Dogłębne nawilżenie w gabinecie

Odpowiednią dietę nastawioną na nawadnianie organizmu oraz stosowanie kremów warto wspomóc wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg, który można wykonać, to na przykład Sunekos®, który działa zarówno na powierzchniowe, jak i głębokie warstwy skóry. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania go latem. Wręcz przeciwnie, dociera on aż do skóry właściwej, dlatego jest polecany jako forma nawilżenia w trakcie wakacji i po nich.

– Sunekos® to produkt, sprawdza się w zabiegach rewitalizujących skórę. Jego dwie linie i możliwość indywidualnego dostosowania dokładnej procedury zabiegowej powodują, że nadaje się on dla pacjentów od 25. roku życia, bez określenia górnej granicy wieku – tłumaczy dr Roman Prończuk z Kliniki Dermatologii i Medycyny Estetycznej Medi-Derm w Warszawie. Pierwszy delikatny efekt wolumetryczny widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, zaś na kolejne należy poczekać około 10 dni.

– Wśród rezultatów zabiegu Sunekos® można wymienić wygładzenie zmarszczek, rozświetlenie i dogłębne nawilżenie skóry. Ten ostatni aspekt ważny jest szczególnie latem, kiedy nasza skóra potrzebuje dodatkowej dawki nawodnienia, której nie jesteśmy niestety w stanie zapewnić wyłącznie za pomocą kosmetyków – mówi dr Prończuk.

Wyjątkowość Sunekos® polega na innowacyjnej formule, która opiera się na silnie nawilżającym kwasie hialuronowym i opatentowanej sekwencji sześciu aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Po przeprowadzeniu pełnej, odpowiednio dobranej serii iniekcji rezultaty utrzymują się przez co najmniej pół roku.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ