Co silikony robią z Twoimi włosami?



Co silikony robią z Twoimi włosami? Sięgam po pierwszy szampon, którego barwne opakowanie przyciągnęło moją uwagę w drogerii. Sprawdzam skład i… są! Silikony. Czy wiesz, w jaki sposób silikony wpływają na kondycję skóry głowy i włosów? Czy jesteśmy skazani na używanie kosmetyków do włosów z silikonami?

Zadaniem silikonów w kosmetykach do włosów jest pozorne ujarzmienie niesfornych kosmyków poprzez wygładzenie łuski włosa na całej długości. Po użyciu niektórych szamponów i odżywek do włosów zauważyć można, że włosy ekspresowo zyskują blask, są wygładzone i ujarzmione. Oto właśnie efekt działania silikonu, który oblepia włosy. W efekcie zmiękcza je, wygładza i ułatwia rozczesywanie.

Ale tylko pozornie, bo trudne do zmycia (najczęściej nierozpuszczalne w wodzie) silikony tworzą na łusce włosa warstwę, która nie nie dopuszcza substancji odżywczych, czy pigmentów w czasie koloryzacji do włosa. Włosy zbyt obciążone silikonami, które znajdują się w kosmetykach przeznaczonych do ich pielęgnacji, stają się ciężkie, trudne do ułożenia.

Oblepiona silikonami łuska włosa w efekcie nie jest odżywiana, bo poprzez nagromadzoną warstwę silikonów nie przedostaną się cenne dla zdrowych i pięknych włosów witaminy i mikroelementy. Kondycja włosów może się pogarszać, a kosmyki mogą stać się suche, kruche i łamliwe.

Czy istnieje alternatywa dla kosmetyków do włosów z silikonami?

– Rzeczywiście silikony świetnie się sprawdzają, gdy chodzi o natychmiastowe zatuszowanie problemów z włosami. Zamiast maskować problem, lepiej troskliwie zadbać o stan skóry głowy i włosów. W tym celu warto wybrać kosmetyki Kumazu, których receptury wypełnione są składnikami aktywnymi w postaci ekstraktów roślinnych i ziół. Taka kuracja naprawcza dla włosów suchych, zniszczonych, osłabionych potrwa oczywiście dłużej i nie przyniesie natychmiastowych efektów. Najpierw trzeba oczyścić oblepione silikonami włosy, a następnie regularnie je dokarmiać — odżywić, nawilżyć i naprawić. A proces ten trwać powinien minimum miesiąc – mówi Karina Kondeja-Wojtczak właścicielka marki Kumazu.




Kosmetyki do pielęgnacji włosów Kumazu bez silikonów

Naturalne kosmetyki polskiej marki Kumazu są cennym pożywieniem dla włosów. Ich receptury są nasycone znanymi od wieków z pozytywnych właściwości w pielęgnacji włosów ziołami i ekstraktami roślinnymi. W ich recepturze nie ma szkodliwych substancji takich jak sztuczne barwniki i zapachy, oleje mineralne, silikony, parabeny, PEG, SLS, SLES i ALS.

Troskliwie dobrane wysokiej jakości substancje odżywcze, nawilżające i proteiny wpływają kojąco i kondycjonująco na włosy i skórę głowy. Dobrze oczyszczają, usuwają zanieczyszczenia, nadmiar sebum i toksyny. Intensywnie nawilżają, przeciwdziałają przetłuszczaniu się.

Regularnie stosowane wzmacniają kosmyki na całej długości, naprawiają rozdwojone końcówki, eliminują łamliwość i kruszenie. Ręcznie wytwarzane kosmetyki bez silikonów polskiej marki Kumazu są tworzone według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Eliminują suchość i swędzenie skóry, stanowią intensywną kurację naprawczą po zabiegach fryzjerskich. Dzięki nim Twoje włosy staną się zdrowe, mocne, witalne i pełne naturalnego blasku.

Poznaj gamę kosmetyków do włosów Kumazu, odwiedź stronę: kumazu.pl

Renata Zielezińska / I.D. Media

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ