Naturalny sposób na młody wygląd skóry – masz to we krwi!



Wolne rodniki zdecydowanie nie są sprzymierzeńcem młodej skóry, jednak dzięki stosowaniu antyoksydantów i profesjonalnej pielęgnacji coraz skuteczniej udaje się nam przed nimi chronić. Problemem nie do rozwiązania nie są też pierwsze objawy starzenia, takie jak wiotkość skóry, ponieważ wiele zmian można odwrócić.

Upływ czasu to tylko jeden z czynników, które sprawiają, że skóra zaczyna się starzeć. Nie służą jej też zmiany hormonalne, promieniowanie UV czy niezdrowe nawyki żywieniowe. Na szczęście z dostępną dziś wiedzą o wiele łatwiej ich działanie neutralizować. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych weszło nam już w krew, podobnie jak korzystanie z odżywczej i odmładzającej mocy antyoksydantów, które niwelują działanie wolnych rodników. To właśnie one przyspieszają pojawianie się zmarszczek, jeśli jednak proces zmian nie jest jeszcze zaawansowany, możliwości obrony mamy naprawdę duże.

Jak bronić się przed zmarszczkami?

Sygnałem nadchodzących zmian w strukturze skóry, przynajmniej tych większych, mających postać zmarszczek, jest postępująca wiotkość skóry. To oznaka, że mamy do czynienia z odwodnieniem oraz utratą elastyczności i jędrności. W takim momencie pomóc mogą wszystkie produkty pobudzające syntezę włókien kolagenu i elastyny, jak serum z witaminą C, a także dieta bogata w ryby, orzechy i warzywa liściaste. Prędzej czy później skórze potrzebna będzie jednak regeneracja, której służą nie tylko maseczki czy genokosmetyki, ale i profesjonalne zabiegi rewitalizujące.

Dlaczego zabiegi medycyny estetycznej podnoszą skuteczność stosowanych preparatów odmładzających? To całkiem proste, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę przykład mezoterapii mikroigłowej. Produkcję kolagenu pobudza samo tworzenie mikrouszkodzeń skóry, które aktywują proces odnowy.

Sprzyjają one tworzeniu się nowych włókien kolagenowych i elastynowych, a jakby tego było mało, poprzez nakłucia igłami podawane są preparaty będące istnymi koktajlami odżywczymi dla skóry. Bogate w składniki aktywne substancje, tak nawilżające, jak i odmładzające, są w stanie nie tylko ujędrnić skórę, ale nawet spłycić zmarszczki.

Niejedna osoba, słysząc o podawaniu preparatów w głębsze warstwy skóry niż przy zwykłej aplikacji kosmetyków, przestraszyła się ryzyka reakcji alergicznych. Dzięki obecnie stosowanym metodom odmładzania udaje się je jednak zredukować praktycznie do zera.

W gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej przeprowadza się bowiem zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Mowa o osławionym już wampirzym liftingu, który wbrew swojej intrygującej nazwie, jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów na odzyskanie młodości.




Odmładzanie z Autologic Therapy PRP

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego jest przede wszystkim wszechstronne – nie ogranicza się ono do uzupełnienia kolagenu i elastyny ani przywrócenia skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Tym, czym zabieg kusi najbardziej, są znakomite efekty bez ryzyka pojawiania się działań niepożądanych. Preparat pozyskuje się z krwi pacjenta, dzięki czemu wykluczona zostaje możliwość pojawienia się odczynów alergicznych, spotykanych niekiedy w przypadku wstrzykiwania wypełniaczy syntetycznych.

– Bezpieczeństwo stosowania Autologic Therapy PRP zostało dowiedzione m.in. przez ortopedów, okulistów i lekarzy medycyny sportowej, dlatego w medycynie estetycznej metoda leczenia znalazła zastosowania w odmładzaniu delikatnej skóry dłoni, dekoltu, szyi i twarzy, w tym wokół oczu. Pierwszym krokiem jest pobranie krwi pacjenta i umieszczenie jej w wirówce medycznej celem odseparowania osocza bogatopłytkowego, które można później zaaplikować pacjentowi igłami do mezoterapii – tłumaczy dr Krzysztof Kaczyński z kliniki medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic w Warszawie.

Autologic Therapy PRP jest dobrze tolerowana przez pacjentów, a przy tym pozwala uzyskać znakomite efekty. – Istotny jest też sam fakt, że osocze bogatopłytkowe RPP, a konkretniej zawarte w nim czynniki wzrostu, pobudzają proces autologicznej odbudowy komórkowej, tj. stymulują komórki skóry do odbudowy otaczających je tkanek. Dzięki biostymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny niweluje ono wiotkość skóry, wypełnia zmarszczki i bruzdy, a nawet redukuje blizny potrądzikowe, cellulit czy rozstępy – mówi dr Kaczyński.

Dopełnieniem terapii może być pielęgnacja spersonalizowanym Kremem Autologic, stworzonym podczas zabiegu. Osocze bogatopłytkowe dodawane jest do specjalnej bazy bogatej m.in. w roślinne komórki macierzyste, małocząsteczkowy kwas hialuronowy czy kwas foliowy. Stanowi on naturalne przedłużenie terapii, ponieważ zwiększa jej skuteczność, zarazem przedłużając czas utrzymywania się efektów, przyspieszając regenerację po zabiegu, redukując wiotkość skóry i łagodząc mikrourazy.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ