Wakacje bez kompleksów! Cellulit, wystające boczki, problemy ze skórą jak temu zaradzić?



Wakacyjne wyjazdy powinny kojarzyć nam się tylko pozytywnie. Co może być złego w urlopie spędzonym na plaży czy przy hotelowym basenie? Okazuje się, że dla wielu kobiet tego rodzaju wyjazdy są niesamowicie stresujące. Głównym zmartwieniem są dla nich kompleksy związane z brakiem idealnej figury czy pokazywaniem się bez makijażu. Na szczęście istnieją sposoby na szybkie pozbycie się tych drobnych niedoskonałości.

Cellulit na celowniku

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej jest jednym z czynników najbardziej odpowiedzialnych za kobiece kompleksy. Dotyka ponad 90% pań, bez względu na wiek czy styl życia. Latem, kiedy chcemy nosić krótkie spodenki i sukienki, nie mówiąc już o kostiumie kąpielowym, skórka pomarańczowa staje się prawdziwym problemem.

Chociaż walka z nią nie należy do najłatwiejszych, istnieją zabiegi, których serie można wykonać w małych odstępach czasowych. Należy do nich endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry, pobudzając metabolizm tkanki tłuszczowej i stymulując produkcję włókien kolagenowych.

– Zabieg wykonywany jest za pomocą głowicy, która wykorzystując ciśnienie zasysa fałd skóry i roluje ją, oddziałując tym samym na głębokie warstwy skóry i pobudzając tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic. Endermologię można wykonywać nawet 2 razy w tygodniu, dzięki czemu efekty będą szybko widoczne.

Sylwetka marzeń

Wystające boczki czy odrobinę za duże uda, które zawsze były powodem złego samopoczucia – na pewno nie to chciałabyś eksponować podczas pobytu na rajskiej plaży. Wszyscy jednak wiemy, że miejscowe problemy z nadmierną tkanką tłuszczową nie zawsze spowodowane są brakiem aktywności i niezdrowym stylem życia. Często nawet długie godziny na siłowni nie są w stanie wyeliminować przyczyn naszych kompleksów. W takiej sytuacji naprawdę warto pomyśleć o zabiegach medycyny estetycznej.

– Wybór odpowiedniej procedury to sprawa indywidualna, ale wśród najskuteczniejszych mogę wymienić technologię ultradźwięków i fali radiowej, które wykorzystane zostały np. w urządzeniu Accent Prime – dodaje dr Jagielska. Technologia zimnych ultradźwięków działa selektywnie na komórki tłuszczowe, powodując ich rozpad i wydalenie z organizmu, nie naruszając przy tym otaczających ją tkanek.

– Ciepłe ultradźwięki generują natomiast skompresowaną falę ultradźwiękową powodującą wysoki poziom kawitacji, co powoduje niszczenie lokalnych depozytów tłuszczu temperaturą. Dodatkowo głowica urządzenia emituje falę radiową o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu obkurcza i ujędrnia skórę w miejscach, które chcemy wyszczuplić – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska.

A rezultaty? To nie tylko likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również ograniczenie cellulitu, wyrównanie kolorytu, poprawę napięcia i jędrności skóry.




Rozświetlona cera

Problemy z kondycją skóry to kolejna przyczyna złego samopoczucia. O ile na co dzień możemy dość łatwo zatuszować je odpowiednim makijażem, o tyle na wakacjach może się on po prostu nie sprawdzić. Komfort prezentowania się w naturalnym wydaniu uzyskamy, jeśli przed wyjazdem zadbamy o stan cery. Czasu na domowe kuracje może już nie wystarczyć, ale na wizytę w gabinecie na pewno.

– Jeśli pacjentce zależy na szybkim efekcie powinna wybrać zabieg, który dociera do skóry właściwej i kompleksowo przywraca młody wygląd, np. ClearLift – najnowocześniejszy na rynku medycznym, nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch, działający na różnych poziomach skóry, zwężający rozszerzone pory, ujednolicający jej koloryt, przywracający skórze napięcie i gładkość – mówi dr Aleksandra Jagielska.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i można go wykonywać również latem. Cała procedura trwa od 15 do 30 minut, a efekty – m.in. wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i poprawienie owalu twarzy oraz rozjaśnienie przebarwień – widoczne są od razu po zabiegu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ