Wakacje bez kompleksów! Cellulit, wystające boczki, problemy ze skórą jak temu zaradzić?



Wakacyjne wyjazdy powinny kojarzyć nam się tylko pozytywnie. Co może być złego w urlopie spędzonym na plaży czy przy hotelowym basenie? Okazuje się, że dla wielu kobiet tego rodzaju wyjazdy są niesamowicie stresujące. Głównym zmartwieniem są dla nich kompleksy związane z brakiem idealnej figury czy pokazywaniem się bez makijażu. Na szczęście istnieją sposoby na szybkie pozbycie się tych drobnych niedoskonałości.

Cellulit na celowniku

Cellulit, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej jest jednym z czynników najbardziej odpowiedzialnych za kobiece kompleksy. Dotyka ponad 90% pań, bez względu na wiek czy styl życia. Latem, kiedy chcemy nosić krótkie spodenki i sukienki, nie mówiąc już o kostiumie kąpielowym, skórka pomarańczowa staje się prawdziwym problemem.

Chociaż walka z nią nie należy do najłatwiejszych, istnieją zabiegi, których serie można wykonać w małych odstępach czasowych. Należy do nich endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry, pobudzając metabolizm tkanki tłuszczowej i stymulując produkcję włókien kolagenowych.

– Zabieg wykonywany jest za pomocą głowicy, która wykorzystując ciśnienie zasysa fałd skóry i roluje ją, oddziałując tym samym na głębokie warstwy skóry i pobudzając tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic. Endermologię można wykonywać nawet 2 razy w tygodniu, dzięki czemu efekty będą szybko widoczne.

Sylwetka marzeń

Wystające boczki czy odrobinę za duże uda, które zawsze były powodem złego samopoczucia – na pewno nie to chciałabyś eksponować podczas pobytu na rajskiej plaży. Wszyscy jednak wiemy, że miejscowe problemy z nadmierną tkanką tłuszczową nie zawsze spowodowane są brakiem aktywności i niezdrowym stylem życia. Często nawet długie godziny na siłowni nie są w stanie wyeliminować przyczyn naszych kompleksów. W takiej sytuacji naprawdę warto pomyśleć o zabiegach medycyny estetycznej.

– Wybór odpowiedniej procedury to sprawa indywidualna, ale wśród najskuteczniejszych mogę wymienić technologię ultradźwięków i fali radiowej, które wykorzystane zostały np. w urządzeniu Accent Prime – dodaje dr Jagielska. Technologia zimnych ultradźwięków działa selektywnie na komórki tłuszczowe, powodując ich rozpad i wydalenie z organizmu, nie naruszając przy tym otaczających ją tkanek.

– Ciepłe ultradźwięki generują natomiast skompresowaną falę ultradźwiękową powodującą wysoki poziom kawitacji, co powoduje niszczenie lokalnych depozytów tłuszczu temperaturą. Dodatkowo głowica urządzenia emituje falę radiową o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu obkurcza i ujędrnia skórę w miejscach, które chcemy wyszczuplić – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska.

A rezultaty? To nie tylko likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również ograniczenie cellulitu, wyrównanie kolorytu, poprawę napięcia i jędrności skóry.




Rozświetlona cera

Problemy z kondycją skóry to kolejna przyczyna złego samopoczucia. O ile na co dzień możemy dość łatwo zatuszować je odpowiednim makijażem, o tyle na wakacjach może się on po prostu nie sprawdzić. Komfort prezentowania się w naturalnym wydaniu uzyskamy, jeśli przed wyjazdem zadbamy o stan cery. Czasu na domowe kuracje może już nie wystarczyć, ale na wizytę w gabinecie na pewno.

– Jeśli pacjentce zależy na szybkim efekcie powinna wybrać zabieg, który dociera do skóry właściwej i kompleksowo przywraca młody wygląd, np. ClearLift – najnowocześniejszy na rynku medycznym, nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch, działający na różnych poziomach skóry, zwężający rozszerzone pory, ujednolicający jej koloryt, przywracający skórze napięcie i gładkość – mówi dr Aleksandra Jagielska.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i można go wykonywać również latem. Cała procedura trwa od 15 do 30 minut, a efekty – m.in. wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i poprawienie owalu twarzy oraz rozjaśnienie przebarwień – widoczne są od razu po zabiegu.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ