Jakie składniki redukują cellulit?



Jakie składniki redukują cellulit? Kofeina oraz ekstrakty z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, bylicy boże drzewko i alg to składniki, jakie powinien zawierać krem na cellulit. Rozbijają one komórki tłuszczowe, usuwają toksyny i poprawiają krążenie, dzięki czemu mogą redukować tzw. skórkę pomarańczową.

1. Bluszcz pospolity.

W składzie preparatów na cellulit znajdować się może bluszcz pospolity, czyli wiecznie zielone pnącze oplatające drzewa i ściany. Zawiera on flawonoidy, saponiny i polifenole, które poprawiają mikrokrążenie krwi i odprowadzanie limfy spod skóry, dlatego zapobiegają powstawaniu obrzęków. Składniki te wpływają także na rozbijanie komórek tłuszczowych, wspomagają metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczu. Dlatego oprócz zwalczania cellulitu pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

2. Ruszczyk kolczasty.

Dzięki zawartości ruskogeniny i saponin, wyciąg z ruszczyka kolczastego tonizuje i wzmacnia naczynia krwionośne, uszczelnia i zmniejsza ich przepuszczalność. Zwiększa przepływ, ciśnienie i napięcie żylne. Łagodzi zapalenia i redukuje obrzęki. Poza tym redukuje grudki tłuszczowe pod skórą, przywracając tym samym jej gładkość.

3. Kasztanowiec.

Zawarta w nim escyna hamuje aktywność enzymów, które działają destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych. Substancja uszczelnia je, poprawia ich elastyczność i zwiększa odporność na rozszerzanie się i pękanie. Kremy na cellulit, które zawierają wyciąg z kasztanowca, poprawiają krążenie krwi w tkance podskórnej, ułatwiając usuwanie z niej toksyn i likwidując charakterystyczne dla cellulitu obrzęki.

4. Algi.

Algi posiadają aż 10 razy więcej witamin i minerałów niż z rośliny lądowe. Zawarte w nich sole mineralne, z których najważniejszą jest jod, usprawniają metabolizm, spalanie tkanki tłuszczowej i wymianę osmotyczną. Dzięki temu nadmiar wody z tkanek jest eliminowany, a złogi tłuszczowe redukowane. Z kolei składniki organiczne, takie jak kwas alginowy, fukoidyna i laminaryna, usprawniają mikrokrążenie i usuwanie z organizmu toksyn, zwiększają elastyczność skóry i działają przeciwzapalnie.

5. Kofeina.

Kosmetyki na cellulit powinny zawierać kofeinę, która stymuluje lipolizę, czyli proces rozkładu tłuszczu do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Kofeina zapobiega także nadmiernemu odkładaniu, w komórkach tłuszczowych, spożytego przez nas tłuszczu. Dzięki niej poprawia się przepływ zarówno krwi w naczyniach krwionośnych, jak i chłonki w naczyniach limfatycznych. Ułatwia to usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Kofeina to substancja hydrofilowa, która z łatwością pokonuje naskórek. Jest to istotne, gdyż do zadziałania substancji aktywnej, która znajduje się w kremie, niezbędne jest wcześniejsze pokonanie przez nią bariery, jaką stanowi nasza skóra.

6. Bylica boże drzewko.

W składzie kremów antycellulitowych znajdować się może dodatkowo wyciąg z bylicy boże drzewko, który rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu redukuje liczbę lipidów. Ekstrakt z tego ziela reguluje przemianę materii, poprawia krążenie krwi w skórze oraz działa przeciwzapalnie.




Na rynku dostępne jest serum antycellulitowe Vialise, które zawiera wszystkie powyższe składniki. Ze względu na właściwości możemy podzielić je na następujące grupy:

1. Poprawiające mikrokrążenie.

Ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg i kofeina wzmacniają naczynia krwionośne, przyczyniają się do ich elastyczności i szczelności, co jest podstawą walki z cellulitem. Dzięki temu toksyny, które są główną przyczyną powstawania zmian, mogą zostać swobodnie usunięte. Możliwe jest także odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek oraz rozbicie komórek tłuszczowych (także budujących cellulit). Stymulacja mikrokrążenia pozytywnie wpływa również na poprawę nawilżenia, dotlenienia i odżywienia skóry.

2. Usuwające toksyny.

Ekstrakt z bluszczu, kasztanowca i alg oraz kofeina dodatkowo działają detoksykująco, dzięki czemu zapobiegają rozrostowi lipidów. To właśnie toksyny przyczyniają się do powstawania cellulitu, gdyż z jednej strony powodują przerost lipidów, z drugiej zaś otaczają przerośnięte komórki tłuszczowe. Obrzęk powoduje nacisk na naczynka, które nie są w stanie odprowadzać zbędnych substancji, przez co problem wciąż narasta.

3. Rozbijające lipidy.

Ekstrakt z bylicy boże drzewko i kofeina to substancje, które rozbijają komórki tłuszczowe, pozwalając tym samym na ich usunięcie, a w efekcie eliminację cellulitu. Dzięki sprawnemu mikrokrążeniu lipidy zostaną odprowadzone z tkanek.

4. Pielęgnujące.

Spośród wyżej wymienionych składników, jakie zawarte są w kremie na cellulit Vialise, algi oraz ekstrakt z bluszczu czy ruszczyka dodatkowo nawilżają, odżywiają i dotleniają naszą skórę.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ