5 kroków do zadbanej męskiej skóry



Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – głównie ze względu na różnice w gospodarkach hormonalnych obydwu płci. U panów jest ona o około 20% grubsza i wydziela dwa razy więcej sebum, przez co szybciej się przetłuszcza, ale jest też bardziej odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, słońce). Jak odpowiednio zadbać o męską skórę? Podpowiadamy w pięciu prostych krokach!

1. Nie podbieraj kremu żonie

Męska pielęgnacja na szczęcie nie jest już tematem tabu, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Panowie coraz częściej świadomie dbają o swój wygląd zewnętrzny – nie tylko w kontekście ubrania, ale także pielęgnacji. Skóra mężczyzny w porównaniu do kobiecej jest grubsza, bardziej owłosiona i posiada więcej gruczołów łojowych.

Dlatego panowie nie mogą sugerować się doborem kremów przez kobiety. Każdy mężczyzna powinien indywidualnie poszukać kosmetyków, które są dla niego najodpowiedniejsze. Spróbuj obserwować swoją skórę i określić jej typ – to czy jest ona sucha, tłusta czy wrażliwa ma ogromne znaczenie w pielęgnacji.

2. Po pierwsze oczyszczenie

Mitem jest, że oczyszczanie skóry jest potrzebne tylko kobietom, które noszą makijaż. Dogłębnego oczyszczenia potrzebuje także mężczyzna: rano, aby zmyć z twarzy sebum wydzielone w nocy i wieczorem, aby usunąć zanieczyszczenia nagromadzone przez cały dzień. Mleczko to dobry wariant dla skóry suchej. Przy problemach z przetłuszczaniem zdecyduj się na żel. Możesz wybrać taki z drobinkami ściernymi – usuną one zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia i zrogowaciały naskórek. Dla skóry podrażnionej wybierz żel micelarny.

3. Co do golenia, co po goleniu?

Usuwanie zarostu to dla wielu mężczyzn jedna z pierwszych czynności w ciągu dnia. Warto pamiętać, że kosmetyki stosowane do golenia i po goleniu nie mogą zawierać alkoholu ani mydła, bo podrażniają one skórę i zmieniają jej odczyn pH. W żelu lub piance powinny znajdować się składniki zmiękczające i nawilżające, na przykład glicerol. Po goleniu obowiązkowo należy nałożyć emulsję albo płyn kojący podrażnienia (z alantoiną albo z wyciągiem z nagietka).

4. Intensywne nawilżenie

Na końcu i na początku dnia należy dostarczyć skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Jeśli masz cerę suchą, dobrym rozwiązaniem będzie głęboko nawilżający krem lub serum. Trzeba być jednak ostrożnym – skóra twarzy mężczyzn jest bardziej wytrzymała za sprawą grubszej warstwy hydrolipidowej, lecz z tego samego powodu szybciej się przetłuszcza, Dobrze, aby produkt miał lekką konsystencję. Nie bój się też kremów przeciwzmarszczkowych – im wcześniej zaczniesz pielęgnację pod tym kątem, tym lepiej.




5. Profesjonalna pielęgnacja w gabinecie

Grubsza skóra lepiej zatrzymuje wilgoć, zawiera więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu wolniej się starzeje, ale sam proces starzenia postępuje gwałtowniej – zmarszczki u mężczyzn są dużo głębsze niż u kobiet. W związku z tym coraz szersze grono mężczyzn uważa, że nie ma nic złego nie tylko w domowej pielęgnacji, ale także w zabiegach medycyny estetycznej.

Dodatkowo niezależnie od płci ważne jest, aby profesjonalnie zadbać o macierz zewnątrzkomórkową, ponieważ to ona decyduje o szybkości starzenia się skóry. Właśnie do tego służy preparat Sunekos®, czyli nowy system regeneracji wspomnianej macierzy.  

– Zabieg z użyciem Sunekos® jest idealny dla męskiej skóry – i to w każdym wieku. Linia Sunekos® 200 nadaje się dla osób po 25. roku życia, które chcą aktywnie przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, zaś Sunekos® 1200 można stosować w celu zapewnienia „rusztowania” w przypadku głębokich zmarszczek, które często są domeną dojrzałej męskiej skóry – mówi dr Marcin Gierek z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach. Co ważne, produkt zapewnia bardzo naturalny efekt.

– Dla panów, którzy korzystają z zabiegów iniekcyjnych bardzo ważne jest, aby efekt był widoczny, ale nie przesadzony. Sunekos® nadaje się do tego celu idealnie, ponieważ pierwsze rezultaty w postaci bardzo naturalnego efektu wolumetrycznego widoczne są natychmiast po zabiegu, a następne (rozświetlenie, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek) pojawiają się już po 10 dniach. Po przeprowadzeniu pełnej, odpowiednio dobranej serii iniekcji rezultaty utrzymują się przez co najmniej pół roku – tłumaczy dr Gierek.

Preparat Sunekos® jest połączeniem kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów. U pacjentów z bardzo głębokimi zmarszczkami i utratą objętości tkanki podskórnej, na początku podaje się Sunekos 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ