Sposób na długą młodość skóry: głębokie i długotrwałe nawilżenie metodą Hydrobalans



Oczyszczanie i nawilżanie w jednej idą parze. Usunięcie resztek makijażu i zanieczyszczeń to podstawa, ale bez odpowiedniej dawki nawilżenia o gładkiej, świeżo wyglądającej cerze można tylko pomarzyć. Choć zwykło się mawiać, że sekretem młodej skóry są kosmetyki przeciwzmarszczkowe, tym, od czego powinno się zacząć, jest właśnie nawilżanie.

Za wszelkie niedoskonałości cery winimy zanieczyszczenia oraz nadmiar promieni UV. Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników i choćby to sprawia, że w pielęgnacji warto postawić na wzmacnianie jej bariery ochronnej. Wbrew pozorom to rzecz, o której powinno się pamiętać nie tylko zimą, kiedy dokucza nam smog, ale przez cały rok.

Niestety, błędy w pielęgnacji mogą być opłakane w skutkach. Zmiany trądzikowe potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, a podrażnienia to już prosta droga do przebarwień. Aby temu wszystkiemu zapobiec, nie wystarczy nałożenie kremu z filtrem czy serum z witaminą C.

Przesuszona skóra odpowiada nadprodukcją sebum, które jest jedną z głównych przyczyn pojawiania się zmian trądzikowych. Odwodniona cera równie szybko zaczyna szarzeć i wiotczeć, stąd prosty wniosek, że najlepszym sposobem na długą młodość skóry jest jej nawilżenie.

Picie odpowiednio dużej ilości wody oraz stosowanie kremów nawilżających warto poszerzyć o profesjonalne zabiegi o głębokim i długotrwałym działaniu. Część z nich zaleca się wykonywać raczej jesienią i zimą, jednak w ofercie klinik nie brakuje też propozycji na lato. Dobre efekty daje chociażby metoda Hydrobalans wykorzystywana w gabinetach przez cały rok.

Hydrobalans – sposób na młodą skórę

W dobie innowacji, kiedy skórę można odmłodzić za pomocą tak wielu zabiegów, nietrudno zapomnieć o dobroczynnym działaniu kwasu hialuronowego. Tymczasem jego skuteczność jest niepodważalna i właśnie to czyni metodę Hydrobalans nie tylko skuteczną, ale też pewną i bezpieczną.

Zawarty w używanych do zabiegu preparatach kwas hialuronowy oddaje wilgoć dokładnie wtedy, kiedy skóra tego wymaga, a więc np. podczas opalania czy przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.




Dodatkowo wyselekcjonowane składniki zapewniają skórze ochronę przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu Hydrobalans daje efekt nie tylko nawilżenia, ale i odświeżenia.

– Hydrobalans sprawdza się jako zabieg na lato oraz po urlopie, kiedy skóra zmaga się z nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz wysokimi temperaturami. Zabieg wzmacnia odporność na działanie wolnych rodników, natomiast obecny w preparatach kwas hialuronowy daje efekt długotrwałego nawilżenia, co jest ważne szczególnie teraz – mówi dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny ze względu na zastosowanie kremu znieczulającego. Przeprowadza się go za pomocą iniekcji. Indywidualnie dobrany preparat, w zależności od potrzeb pacjenta, wstrzykiwany jest na granicy naskórka i skóry właściwej lub w głębokie warstwy skóry. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie, utrzymujące się maksymalnie do dwóch dni zaczerwienienia oraz czasem drobne siniaki.

Efekty w postaci nawilżenia i rozjaśnienia skóry, przywrócenia jej blasku, a nawet wypełnienia drobnych zmarszczek, widoczne są jednak natychmiast. Dla ich utrzymania oraz osiągnięcia rezultatów Hydrobalans warto powtórzyć kilkukrotnie, jednak nie częściej niż co dwa do trzech tygodni – dodaje dr Kaczyński.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ