Twoje włosy potrzebują odżywienia – wypowiedź trychologa



Nie tylko organizm potrzebuje witamin, minerałów i mikroelementów, by zachować zdrowie i młodość na długie lata. Również Twoje włosy i skóra głowy potrzebują, abyś uzupełniała brakujące i niezbędne do zachowania zdrowej i pięknej kondycji włosów składniki odżywcze. Dlatego też wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów, warto zwrócić uwagę na te wypełnione superfoods dla Twoich włosów.

Na przykład polska marka ręcznie robionych kosmetyków naturalnych Kumazu ma w swojej ofercie kosmetyki wzmacniające, które odżywiają cebulki włosów, aktywizują je do wzrostu, czyniąc włosy zdrowymi, mocnymi i pełnymi blasku. A wszystko za sprawą ich receptur, w których ukryto znane od wieków i stosowane przez nasze babki i prababki zioła oraz ekstrakty roślinne.

Superfoods ukryte w kosmetykach do włosów Kumazu

Dokonując zakupów kosmetyków, również tych do pielęgnacji włosów, warto skrupulatnie czytać składy kosmetyków, które zamierzamy kupić. Dlaczego? Ponieważ mnóstwo kosmetyków dostępnych na półkach drogerii kosmetycznej zawiera w swoich składach wiele składników i konserwantów chemicznych.

Mogą one prowadzić do zaburzenia naturalnej bariery ochronnej skóry głowy, powstania łupieżu bądź pogorszenia stanu włosów. Jest wiele różnych szkół i porad w internecie, gdzie możemy wyczytać, że szampon należy dobrać do potrzeb włosów i skóry. Tak naprawdę Twoje włosy i skóra głowy potrzebują regularnego uzupełniania witamin, minerałów i mikroelementów.

Warto dostarczać je nie tylko w posiłkach, ale też odżywiać włosy od cebulek aż po same końce wybierając szampon, odżywkę i eliksir, których receptury wypełnione zostały ekstraktami z roślin i ziół znanymi z wyjątkowych właściwości w pielęgnacji włosów.

Lista roślin i ziół, których warto poszukiwać w kosmetykach do włosów

Szałwia lekarska wykazuje właściwości ściągające, przeciwzapalne i antybakteryjne, świetnie sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju włosów, także z tendencją do łupieżu i przetłuszczania się. Poprawia kondycję skóry głowy i włosów. Oczyszcza, tonizuje, wzmacnia kosmyki i chroni je przed wypadaniem, a także reguluje nadmiar sebum.

Pokrzywa zawiera cenne dla zdrowia i optymalnej kondycji włosów witaminy, garbniki, składniki mineralne i flawonoidy, którymi nasyca włosy i skórę głowy. Wzmacnia cebulki włosowe, eliminuje nadmiar sebum.

Działa antybakteryjnie, reguluje krążenie krwi, a w efekcie przyspiesza wnikanie składników odżywczych w cebulki włosów i pobudza je do wzrostu. Oczyszcza, tonizuje, niweluje łupież i swędzenie skóry głowy.

Skrzyp polny zbierałam i suszyłam z babcią już jako kilkuletnia dziewczynka. A następnie używałam do płukania włosów. Ze względu na dużą zawartość minerałów, a szczególnie krzemionki roślina ta czyni włosy zdrowymi i mocnymi. Ogranicza ich wypadanie, poprawia kondycję, neutralizuje działanie wolnych rodników, a także odmładza.

Regularnie stosowany w pielęgnacji włosów, sprawia, że włosy stają się nawilżone, elastyczne i mocne. Chroni je przed rozdwajaniem, opóźnia siwienie włosów oraz zapobiega występowaniu łupieżu.




Imbir poprawia ukrwienie cebulek włosowych, odżywia je, regeneruje, wzmacnia i dodaje im blasku.

Żeń-szeń syberyjski ułatwia wnikanie składników aktywnych do cebulek włosów. Pozostawia je pełne blasku, sprężyste, wzmocnione i chroni je przed wypadaniem.

Czarna rzepa — działa antybakteryjnie, odżywia i wzmacnia włosy. Dotlenia je oraz reguluje ukrwienie skóry głowy. Eliminuje swędzenie, łojotok i podrażnienia skóry głowy. Sprawdza się także w pielęgnacji włosów z problem łupieżu.

Tatarak zwyczajny pielęgnuje i wzmacnia włosy oraz skórę głowy. Eliminuje łojotok i trądzik, ogranicza wypadanie i koi problemy skóry głowy.

Mydlnica lekarska — odtłuszcza, wzmacnia włosy, poprawia ich kondycję, łagodzi łupież i łojotok, może delikatnie rozjaśniać włosy.

Ziołowa pielęgnacja włosów zdaniem eksperta

– Włosy są odbiciem stanu zdrowia całego organizmu. Kiedy jesteśmy chorzy, zmęczeni, osłabieni, wtedy nasze kosmyki tracą połysk, stają się suche, takie bez życia, łamią się, rozdwajają, nadmiernie wypadają. W takim przypadku trzeba wzmocnić skórę i cebulki włosowe. Zioła i przyprawy, których mamy w kuchni, często mają zastosowanie w pielęgnacji włosów. Spójrzmy, więc jakie zioła będą najbardziej pomocne na włosy.

Ekstrakt z imbiru jest również z powodzeniem stosowany w produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów z uwagi na jego wzmacniające działanie na cebulki włosów. Świetnie poprawia krążenie krwi i odżywia cebulki włosowe. Pokrzywa od dawna jest znana, jako środek wzmacniający cebulki włosowe, oraz zapobiega łupieżowi.

Aloes redukuje produkcję łoju, pozwalając dłużej cieszyć się świeżą, nieprzetłuszczoną fryzurą, ale także wykazuje właściwości ochronne przed wolnymi rodnikami i szkodliwym działaniem promieni UV. Tatarak odżywia skórę głowy. Polecany jest na łupież. Korzeń czarnej rzodkwi i korzenie chrzanu przeciwdziałają wypadaniu włosów, dzięki pobudzeniu krążenia krwi w skórze głowy.

Korzeń rzodkwi działa podobnie, bardziej skutecznie regeneruje cebulki włosowe. Mimo że czarna rzodkiew wydziela bardzo mocny i niezbyt przyjemny zapach, jej działanie na włosy jest doskonałe. Roślinna pielęgnacja włosów ma wiele zalet oraz przede wszystkim naturalna – potwierdza Anna Bonisławska specjalista trycholog z www.trycho-med.pl.

– Nasze włosy, niezależnie od pory roku są poddawane wielu niesprzyjającym czynnikom, które mogą pogarszać ich kondycję. Należą do nich słońce, wiatr, mróz, słona i chlorowana woda, ale także częste zabiegi stylizacji. Nie katujmy ich zatem kolejnym utrapieniem, czyli wypełnionymi składnikami chemicznymi kosmetykami drogeryjnymi.

Jeśli chcemy mieć mocne, zdrowe i pełne blasku włosy, warto wybrać naturalne, ręcznie wytwarzane kosmetyki Kumazu, których receptury zostały nasycone znanymi od wieków w pielęgnacji włosów ekstraktami z roślin i ziół. Dzięki temu nie tylko pielęgnują, regenerują i odżywiają, ale stanowią naturalne pożywienie dla włosów — uzupełniają brakujące i niezbędne składniki odżywcze. – dodaje Karina Kondeja Wojtczak, założycielka marki.

Regularnie stosowane kosmetyki do pielęgnacji włosów Kumazu sprawiają, że włosy stają się grubsze, mocniejsze, sprężyste i pełne blasku oraz koją i odbudowują naturalną barierę ochronną skóry głowy.

Renata Zielezińska I.D.MEDIA

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ