Zdrowe i czyste uszy? Postaw na profilaktykę!



O uszy trzeba dbać – o tym wiemy wszyscy. Niestety, kłopoty z uszami to bardzo częsty problem, który może dotyczyć każdego – bez względu na wiek. Prawdopodobnie większość z nas przynajmniej raz w życiu doświadczyła bólu ucha, uporczywego swędzenia i łaskotania, chwilowego przytkania, obrzęku czy niedosłuchu. Podłoże tych objawów bywa różne.

Zazwyczaj najczęstszą przyczyną dyskomfortu jest nieprzewidziana infekcja w obrębie narządu słuchu. Czasem jednak objawy te mogą wystąpić w wyniku nieprawidłowej, ale także nawet nadmiernej higieny uszu. Niezależnie od przyczyny, warto sięgnąć po wyrób medyczny AURIMAX, który nie tylko szybko i skutecznie wesprze w walce z problemami usznymi, ale także pomoże w codziennej profilaktyce zarówno u starszych, jak i u najmłodszych domowników.

Boli, piecze, łaskocze? Uważaj – to może być infekcja!

Zapalenie ucha zewnętrznego to powszechnie występujący problem. Może być ono wywołane zakażeniem bakteryjnym, wirusowym bądź grzybiczym, ale także infekcją mieszaną. Trudno jest jednoznacznie określić jego przyczynę – zatkanie ucha woskowiną, podrażnienie ucha i wprowadzenie bakterii w trakcie drapania, zanurzanie uszu w wodzie podczas kąpieli w basenie czy jeziorze, a czasem wystarczy chwilowe „przewianie” podczas spaceru.

Bez względu na nią towarzyszące infekcji objawy tj. promieniujący ból czy swędzenie potrafią skutecznie uprzykrzyć życie wszystkim, a w szczególności dzieciom.

Trochę teorii?

Ludzkie ucho skonstruowane jest w taki sposób, by samodzielnie chronić się przed przenikaniem zanieczyszczeń oraz negatywnym atakiem drobnoustrojów. To w tym właśnie celu skóra wyściełająca przewód słuchowy zewnętrzny wydziela tzw. woskowinę. Niestety, wydzielina ta w kontakcie z wodą pęcznieje, tworząc korki sprzyjające rozwojowi bakterii, które mogą prowadzić do zapalenia ucha zewnętrznego (tzw. „ucho pływaka”).

Dodatkowy czynnik sprzyjający rozwojowi patogenów wywołujących choroby stanowią mechaniczne uszkodzenia i mikrozadrapania naskórka, do których może dojść m.in. w trakcie nieodpowiednio przeprowadzanych czynności pielęgnacyjnych. Najważniejsze w zapobieganiu zapaleniom ucha jest dbanie o prawidłową higienę uszu i nawilżenie skóry przewodu słuchowego, która jest fizjologiczną barierą ochronną.

Przede wszystkim należy unikać jakichkolwiek manipulacji w uszach, czyszczenia patyczkami i drapania. Ważne jest również zabezpieczenie skóry przewodu słuchowego przed kąpielą w basenie lub jeziorze (np. natłuszczenie delikatnymi środkami) oraz jej właściwe osuszenie i nawilżenie po skorzystaniu z basenu.

Profilaktyka to podstawa

Dbając o codzienną higienę ciała nie należy zapominać o uszach. Warto jednak czynić to z głową. Powszechnie dostępne patyczki kosmetyczne to wróg numer 1, stanowiący największe zagrożenie. STOP!

Wprowadzając nieumiejętnie pałeczkę do przewodu słuchowego narażamy się na niepotrzebne podrażnienia wnętrza ucha, a zamiast usunąć zalegającą woskowinę możemy dodatkowo wcisnąć ją głębiej przytykając ucho, natomiast jeśli wsuniemy patyczek zbyt gwałtownie i za głęboko – ryzykujemy uszkodzeniem błony bębenka, które w konsekwencji może prowadzić do bardzo poważnych problemów ze słuchem.

Korzystanie z patyczków dozwolone jest wyłącznie w obrębie małżowiny. Chcąc usunąć nadmiar woskowiny, a także zadbać o jak najlepsze nawilżenie skóry przewodu słuchowego, warto skorzystać z preparatów ściśle do tego przeznaczonych, takich jak Aurimax.




Aurimax jest całkowicie bezpiecznym wyrobem medycznym. Stosowany regularnie w codziennej pielęgnacji uszu, zmiękcza zalegającą woskowinę i pomaga w jej łatwym usunięciu. Dzięki bogactwu naturalnych składników i olejków (oczyszczony olej z oliwek, rozmaryn lekarski, olejek cytrynowy, lawendowy, miętowy, geraniowy, z drzewa herbacianego, z oregano) dba o utrzymanie optymalnej wilgotności wnętrza przewodu słuchowego, łagodzi też wszelkie podrażnienia naskórka, pomagając w jego regeneracji.

Dostępny w wygodnej formie spray’u ułatwia precyzyjną aplikację zwłaszcza u najmłodszych, a zdejmowana końcówka umożliwiająca jej mycie gwarantuje higieniczność, dzięki czemu produkt może być stosowany przez wielu domowników.

Co ważne, spray Aurimax stanowi także nieocenione wsparcie w przypadku istniejącego już zapalenia ucha zewnętrznego. Zawarte w nim składniki roślinne wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, dzięki czemu preparat wspiera leczenie infekcji, łagodząc towarzyszące jej objawy tj. ból, obrzęk czy silne swędzenie. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 24. miesiąca życia oraz osób dorosłych.

Aurimax? Dobrze jest mieć go zawsze przy sobie!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ