Piękna matka, piękna córka



Mama jest dla większości z nas pierwszym wzorem kobiecości, od niej uczymy się dbania o siebie i swoją urodę. Kiedy dorastamy, relacja ta naturalnie się zmienia, ale dlaczego miałybyśmy rezygnować przez to ze wspólnych rytuałów i doradzania sobie w sprawach związanych z wyglądem?

Zbliżający się Dzień Matki może być idealnym pretekstem do połączenia wspólnie spędzanego czasu z dbaniem o urodę. O jakich zabiegach powinna pomyśleć córka, a jakie będą odpowiednie dla matki? Podpowiadamy!

Duże możliwości, duże wątpliwości

Żyjemy w czasach, w których dbanie o urodę jest dosyć łatwe – gabinety medycyny estetycznej możemy znaleźć niemal na każdej ulicy. Jednak jeszcze kilka czy tym bardziej kilkanaście lat temu wyglądało to zupełnie inaczej – ta gałąź medycyny dopiero zaczynała się w Polsce rozwijać. Nasze mamy w młodości raczej nie miały tak dużych możliwości wspomagania domowej pielęgnacji mezoterapią czy laserami.

Teraz sytuacja wygląda inaczej i warto wykorzystać to poddając się odpowiedniemu zabiegowi samej lub robiąc miły prezent mamie. Z drugiej strony ilość dostępnych procedur pielęgnacyjnych i medycyny estetycznej jest jednak tak ogromna, że można się w tym wszystkim łatwo pogubić. O czym powinna pomyśleć dwudziestolatka, a o czym czterdziestolatka?

Masz 20-30 lat? Postaw na profilaktykę!

Z reguły pierwsze oznaki starzenia się możemy zauważyć już po 25. roku życia. Czas ten jest więc idealnym momentem na zabiegi, które pomogą utrzymać na dłużej młodzieńczą elastyczność i jędrność skóry oraz opóźnić pojawianie się pierwszych zmarszczek. Osiągnąć ten cel pomoże mezoterapia, która polega na wykonaniu licznych płytkich nakłuć skóry i wprowadzeniu do niej specjalnych koktajli odżywczych, np. na bazie kwasu hialuronowego, który nawilża oraz stymuluje produkcję kolagenu.

Do tego zabiegu używa się również mieszanek peptydów i witamin lub osocza bogatopłytkowego, które przynosi równie dobre efekty, a co więcej jest materiałem autologicznym, czyli naturalnym dla organizmu.

– Osocze, które przed zabiegiem odwirowuje się w specjalny sposób, zawiera liczne substancje aktywne i czynniki wzrostu, które pozytywnie wpływają na gęstość, jędrność i koloryt skóry oraz zmniejszają zmarszczki. Rezultaty, które uzyskujemy są efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Idealne dla młodych osób (i nie tylko dla nich) będą też peelingi, które złuszczą i nawilżą skórę, pozwalając przy okazji pozbyć się drobnych blizn lub śladów po trądziku. Dla osób o niewielkim nasileniu zmian świetnie sprawdzi się PRX-T33, czyli zabieg łączący cechy peelingu i skinboostera – biorewitalizuje, ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę – dodaje dr Kuźmińska.

Spektakularne efekty można osiągnąć po Perfect Derma Peel, najpopularniejszym peelingu ostatnich lat wśród Amerykanek, jednak musisz pamiętać, że złuszczanie będzie bardzo intensywne i może potrwać nawet kilka dni.




A co po 40-stce?

Skóra dojrzała jest niestety bardziej wymagająca. Nie znaczy to, że regularnie wykonywana mezoterapia czy peelingi nie sprawdzą się również w jej przypadku. Oczywiście wpłyną one dobrze na kondycję i wygląd skóry, ale nie rozwiążą wszystkich problemów. Zauważalna utrata jej jędrności oraz opadający owal twarzy wymagają bardziej zaawansowanych technologii takich jak HIFU

– Ta zastosowana w urządzeniu SonoQueen ma za zadanie perfekcyjne skupić falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości na niewielkim, punktowym obszarze. W tkankach poddanych zabiegowi powstają dwa zjawiska fizyczne tj.: efekt mechaniczny wprawienia komórek w ruch, a następnie efekt termiczny punktowego podgrzania będący efektem tarcia komórek. Wiązka ultradźwięków oddziałuje na komórki skóry głębokiej, a także w tkance podskórnej i na poziomie SMAS, czyli warstwie powięziowej twarzy –
mówi dr Kuźmińska.

Tak precyzyjna i głęboko działająca wiązka pozwala na wielowymiarowe ujędrnienie i zagęszczenie skóry poprzez pobudzenie kolagenu na różnych głębościach, a efekt widoczny jest zaraz po zabiegu. HIFU jest jedyną dostępną technologią na świecie działająca tak głęboko, dzięki czemu daje spektakularne efekty liftingu.

Zwykle wykonujemy 1 zabieg HIFU w roku. Efekt rewitalizacji uzyskamy również dzięki urządzeniu Zaffiro, które do rozgrzania głębokich warstw skóry wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Procedura ta charakteryzuje się dużą skutecznością przy małej częstotliwości zabiegów (raz w miesiącu), nieinwazyjnością i brakiem okresu rekonwalescencji.

Zaffiro może być traktowany jak zabieg lunchowy – pierwsze efekty widoczne będą bezpośrednio po zabiegu, ale zmiany zachodzić będą jeszcze przez ok. 6 miesięcy. – U osób do 35 roku życia często wystarczy wykonanie jednego zabiegu, a u starszych dobrze zastosować serię trzech zabiegów w sekwencji miesięcznej – dodaje dr Kuźmińska.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ