Dlaczego warto wybierać ręcznie robione kosmetyki ekologiczne?



Czy dokonując zakupu kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów zwracasz większą uwagę na te, które są ekologiczne bądź produkowane ręcznie? Sięgasz po pierwszy lepszy kosmetyk, którego grafika wpadnie Ci w oko, czy też skupiasz się na składnikach aktywnych danego produktu? Poznaj listę zalet kosmetyków ekologicznych i ręcznie robionych nad kosmetykami drogeryjnymi, produkowanymi na szeroką skalę.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że wiele kosmetyków, które dostępne są na półkach drogerii, wypełnionych jest sztucznymi barwnikami, konserwantami czy po prostu składnikami chemicznymi. Niestety taki kosmetyk nie zapewni skórze czy włosom troskliwej pielęgnacji i ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych. Zamiast tego może przyczynić się do pogorszenia kondycji, wywołania podrażnienia czy alergii.

Tak dla kosmetyków naturalnych!

Receptury kosmetyków naturalnych i ekologicznych są nasycone mnóstwem składników aktywnych pochodzących z ekstraktów i wyciągów roślinnych. Często są to rośliny ekologiczne, pochodzące z certyfikowanych upraw. Również sposób ich zbierania jest tradycyjny. A dzięki temu nasycają skórę i włosy, niezbędnymi dla zdrowej kondycji, witaminami i minerałami.

Pozbawione chemii

W kosmetykach massmarketowych, jeśli przyjrzymy się bliżej ich recepturom INCI, znajdziemy silikony, składniki ropopochodne oraz GMO, syntetyczne barwniki, parabeny i składniki zapachowe. Możesz już teraz dać odetchnąć Twojej skórze i włosom od wszędobylskich zanieczyszczeń, toksyn i szkodliwej chemii. Wystarczy, że zmienisz preparaty pielęgnacyjne, po które każdego dnia sięgasz, na kosmetyki ekologiczne wytwarzane ręcznie.

Małe partie kosmetyków hand-made

Kosmetyki ekologicznie i tworzone ręcznie najczęściej wytwarzane są w małych rodzinnych manufakturach, gdzie nie ma dużych hal magazynowych. W związku z tym zawierają mniej składników, których zadaniem jest przedłużenie trwałości kosmetyku. Oczywiście kosmetyki ekologiczne muszą zawierać konserwanty, aby chronić preparat przed wytworzeniem się w nim bakterii, wirusów i grzybów.

Wytwarzane ręcznie kosmetyki ekologiczne zawierają naturalne środki konserwujące, ponieważ kosmetyk bez konserwantów jest zdatny do użytku jedynie kilkanaście godzin po jego wytworzeniu.




– Warto doceniać znane od wieków pielęgnacyjne właściwości roślin, które czasem traktujemy jako chwasty. W recepturach kosmetyków Kumazu połączyłam znane od lat w pielęgnacji włosów zioła z tradycyjnymi roślinami medycyny chińskiej. Dzięki czemu oferuję moim klientom wysokiej jakości ręcznie robione kosmetyki ekologicznie – mówi Karina Kondeja-Wojtczak — twórczyni marki kosmetyków Kumazu.

Receptury kosmetyków ekologicznych i hand-made wypełnione są ekstraktami i hydrolatami roślinnymi. Na przykład ręcznie wytwarzane kosmetyki ekologiczne marki Kumazu zostały wypełnione pokrzywą, imbirem, żeń-szeniem syberyjskim, skrzypem polnym, szałwią lekarską, czarną rzepą, tatarakiem zwyczajnym, mydlnicą lekarską oraz mleczkiem pszczelim.

Są one cennym źródłem witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, które poprawiają kondycję skóry głowy i włosów. Normalizują wytwarzanie sebum, odżywiają, regenerują, wygładzają i odmładzają.

Kosmetyki naturalne aktywizują procesy fizjologiczne skóry i włosów, dzięki czemu „uczą” na nowo regulować produkcję sebum czy naprawiać uszkodzenia. W efekcie wzmacniają, nawilżają i kondycjonują oraz przywracają im naturalny komfort i równowagę.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że poprzez nieodpowiednią pielęgnację czy też niewłaściwy dobór kosmetyków do potrzeb skóry i włosów wyrządzamy im szkodę. W celu naprawienia kondycji skóry i włosów, przywrócenia im optymalnego nawilżenia i natłuszczenia oraz promiennego blasku należy przez dłuższy czas używać kosmetyków ekologicznych.

Produkty Kumazu dostępne są na www.kumazu.pl

Renata Zielezińska

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ