Jak pozbyć się zmarszczek bez operacji?



Pojawienie się zmarszczek to naturalny skutek procesów starzenia, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Nie ma nic złego w zaakceptowaniu i pozostawieniu takiego stanu rzeczy, ale coraz częściej pojawiające się nowe możliwości jego opóźnienia sprawiają, że kobiety (a także mężczyźni!) pragną zachować młodszy wygląd na dłużej.

Co się dzieje z moją skórą?

Cera dojrzała to taka, na której można zaobserwować zmiany świadczące o zachodzących procesach starzenia. Przyczyną jego widocznych symptomów są zmiany zachodzące w jej głębi, takie jak zmniejszenie ilości włókien kolagenu oraz elastyny, a także ilości kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie.

Skóra staje się bardziej sucha, łuszcząca, wrażliwa, blada i mniej elastyczna. Zmienia się owal twarzy, policzki tracą jędrność. A przede wszystkim w różnym stopniu pojawiają się zmarszczki. Wielu osobom, zwłaszcza kobietom, trudno jest się z tym pogodzić.

Witaminy młodości

Nawet jeśli przez całe życie dokładnie wiedziałaś czego potrzebuje twoja skóra, aby opóźnić oznaki starzenia potrzebna będzie zmiana przyzwyczajeń pielęgnacyjnych. Krem nawilżający powinien być bogaty szczególnie w 3 witaminy: E, która chroni przed oddziaływaniem wolnych rodników odpowiadających za niszczenie skóry i powstawanie zmarszczek, C – zmniejszającą widoczność zmarszczek poprzez podtrzymywanie włókien kolagenowych, a także K, szczególnie dobrze działającą na wygląd delikatnej skóry wokół oczu.

Działanie odmładzające mają również kwasy, które nie tylko złuszczają naskórek, ale i pobudzają produkcję kolagenu. Oprócz kremów warto używać nawilżających, bogatych w składniki odżywcze maseczek. Rewelacyjne skutki może przynieść także serum, dlatego jeśli do tej pory nie używałaś tego rodzaju kosmetyku, koniecznie spróbuj.

To prawdziwa skarbnica składników odżywczych, pielęgnacyjnych i odmładzających. Co najważniejsze, zawiera wyciągi roślinne, witaminy i proteiny w naprawdę dużym stężeniu, dlatego skutecznie i szybko zwiększa elastyczność skóry, spłyca zmarszczki, a nawet poprawia owal twarzy.

Serum można używać tylko czasowo, a kurację najlepiej rozpocząć wiosną, dlatego przed użyciem wybranego produktu koniecznie zapoznaj się z zaleceniami co do sposobu użycia.




Jaki zabieg wybrać?

Istnieje wiele zabiegów gabinetowych przeznaczonych dla pacjentów, którzy domową pielęgnację przeciwzmarszczkową chcą uzupełnić profesjonalną pomocą lekarza specjalisty. Od zabiegu z użyciem botoksu aż do chirurgicznego liftingu – spektrum jest ogromne. Jak zatem spośród tak wielu możliwości wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie?

– Metodę odmładzania zawsze dobieram do potrzeb Pacjenta. W naszej klinice mamy ich naprawdę wiele, ale za jedną z ciekawszych, a przy tym coraz bardziej znanych i lubianych przez Pacjentów, uważam zabieg z użyciem Nici Silhouette, inaczej nazywany bezoperacyjnym liftingiem – mówi dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny estetycznej w Kołobrzegu.

Wykonane są one są z materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem. Sposób mocowania Silhouette pozwala wyeliminować problemy, jakie pojawiały się przy zastosowaniu materiałów poprzednich generacji, takich jak przesuwanie czy ryzyko zerwania się nici.

– Dużym atutem tej metody liftingu jest także znacznie mniejsza inwazyjność (w porównaniu do operacji chirurgicznej). Wprowadzenie następuje poprzez małe nacięcie w okolicy skroniowej lub zamałżowinowej. Nici zawierają małe haczyki, co pozwala na podniesienie do góry tkanek, a w rezultacie do powstania nowego kolagenu. Proces dalszego podnoszenia się tkanek i napinania skóry trwa przez rok, a efekt liftingu utrzymuje się przez ok. 5 lat – tłumaczy dr Krajewski.

Efekty, jakich można spodziewać się po zabiegu, to: wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, redukcja zmarszczek mimicznych i innych oznak starzenia skóry oraz jej napięcie, poprawa owalu twarzy i policzków, uwydatnienie kości policzkowych, a także korekcja opadających kącików ust.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ