Jak pozbyć się zmarszczek bez operacji?



Pojawienie się zmarszczek to naturalny skutek procesów starzenia, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Nie ma nic złego w zaakceptowaniu i pozostawieniu takiego stanu rzeczy, ale coraz częściej pojawiające się nowe możliwości jego opóźnienia sprawiają, że kobiety (a także mężczyźni!) pragną zachować młodszy wygląd na dłużej.

Co się dzieje z moją skórą?

Cera dojrzała to taka, na której można zaobserwować zmiany świadczące o zachodzących procesach starzenia. Przyczyną jego widocznych symptomów są zmiany zachodzące w jej głębi, takie jak zmniejszenie ilości włókien kolagenu oraz elastyny, a także ilości kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie.

Skóra staje się bardziej sucha, łuszcząca, wrażliwa, blada i mniej elastyczna. Zmienia się owal twarzy, policzki tracą jędrność. A przede wszystkim w różnym stopniu pojawiają się zmarszczki. Wielu osobom, zwłaszcza kobietom, trudno jest się z tym pogodzić.

Witaminy młodości

Nawet jeśli przez całe życie dokładnie wiedziałaś czego potrzebuje twoja skóra, aby opóźnić oznaki starzenia potrzebna będzie zmiana przyzwyczajeń pielęgnacyjnych. Krem nawilżający powinien być bogaty szczególnie w 3 witaminy: E, która chroni przed oddziaływaniem wolnych rodników odpowiadających za niszczenie skóry i powstawanie zmarszczek, C – zmniejszającą widoczność zmarszczek poprzez podtrzymywanie włókien kolagenowych, a także K, szczególnie dobrze działającą na wygląd delikatnej skóry wokół oczu.

Działanie odmładzające mają również kwasy, które nie tylko złuszczają naskórek, ale i pobudzają produkcję kolagenu. Oprócz kremów warto używać nawilżających, bogatych w składniki odżywcze maseczek. Rewelacyjne skutki może przynieść także serum, dlatego jeśli do tej pory nie używałaś tego rodzaju kosmetyku, koniecznie spróbuj.

To prawdziwa skarbnica składników odżywczych, pielęgnacyjnych i odmładzających. Co najważniejsze, zawiera wyciągi roślinne, witaminy i proteiny w naprawdę dużym stężeniu, dlatego skutecznie i szybko zwiększa elastyczność skóry, spłyca zmarszczki, a nawet poprawia owal twarzy.

Serum można używać tylko czasowo, a kurację najlepiej rozpocząć wiosną, dlatego przed użyciem wybranego produktu koniecznie zapoznaj się z zaleceniami co do sposobu użycia.




Jaki zabieg wybrać?

Istnieje wiele zabiegów gabinetowych przeznaczonych dla pacjentów, którzy domową pielęgnację przeciwzmarszczkową chcą uzupełnić profesjonalną pomocą lekarza specjalisty. Od zabiegu z użyciem botoksu aż do chirurgicznego liftingu – spektrum jest ogromne. Jak zatem spośród tak wielu możliwości wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie?

– Metodę odmładzania zawsze dobieram do potrzeb Pacjenta. W naszej klinice mamy ich naprawdę wiele, ale za jedną z ciekawszych, a przy tym coraz bardziej znanych i lubianych przez Pacjentów, uważam zabieg z użyciem Nici Silhouette, inaczej nazywany bezoperacyjnym liftingiem – mówi dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny estetycznej w Kołobrzegu.

Wykonane są one są z materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem. Sposób mocowania Silhouette pozwala wyeliminować problemy, jakie pojawiały się przy zastosowaniu materiałów poprzednich generacji, takich jak przesuwanie czy ryzyko zerwania się nici.

– Dużym atutem tej metody liftingu jest także znacznie mniejsza inwazyjność (w porównaniu do operacji chirurgicznej). Wprowadzenie następuje poprzez małe nacięcie w okolicy skroniowej lub zamałżowinowej. Nici zawierają małe haczyki, co pozwala na podniesienie do góry tkanek, a w rezultacie do powstania nowego kolagenu. Proces dalszego podnoszenia się tkanek i napinania skóry trwa przez rok, a efekt liftingu utrzymuje się przez ok. 5 lat – tłumaczy dr Krajewski.

Efekty, jakich można spodziewać się po zabiegu, to: wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, redukcja zmarszczek mimicznych i innych oznak starzenia skóry oraz jej napięcie, poprawa owalu twarzy i policzków, uwydatnienie kości policzkowych, a także korekcja opadających kącików ust.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ