Wakacyjna sylwetka – jeszcze nie wszystko stracone



Smukła sylwetka i gładkie, pozbawione cellulitu ciało to marzenie wielu kobiet. Szczególnie intensywnie myślimy o tym przed wakacjami, kiedy chcemy pięknie prezentować się w krótkiej sukience czy kostiumie kąpielowym. Chociaż proces efektywnego modelowania ciała i niwelowania cellulitu nie należy do najkrótszych, masz jeszcze szansę!

Cellulit – wróg nr 1

Cellulit, czyli nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której towarzyszą charakterystyczne zmiany skórne to obecnie powszechny problem. Nieważne czy jego pojawienie spowodowane jest brakiem aktywności fizycznej i złą dietą czy zmianami hormonalnymi – zmaga się z nim ponad 90% kobiet. Skórka pomarańczowa to też jedna z najczęstszych przyczyn kompleksów. O ile jesienią i zimą można ukryć ją pod ubraniem, wiosną, kiedy ciężko oprzeć się chęci założenia szortów czy krótszej sukienki, zaczyna stanowić większe zmartwienie.

Ciało nieidealne

Nadmiar codziennych obowiązków i brak czasu na regularne ćwiczenia to niestety codzienność wielu z nas. Taki tryb życia nie pomaga jednak w utrzymaniu ciała w dobrej formie. Z czasem skóra traci swoją jędrność i sprężystość, a talia, w przeciwieństwie do boczków, nie jest już tak wyraźnie zaznaczona.

Choć taka sytuacja na pewno nie wpływa dobrze na samopoczucie, nie musisz się załamywać. Do lata zostało jeszcze trochę czasu i jeśli dobrze wybierzesz, zdążysz uzyskać wymarzoną, wakacyjną sylwetkę.




Trzy w jednym

Redukcja tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry to trzy najważniejsze aspekty walki o piękną sylwetkę nie tylko na lato. Osiągniecie tego celu z reguły zajmuje bardzo dużo czasu. Jednak kiedy wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami warto poszukać sposobów, które pozwolą znacznie go skrócić.

Co polecają specjaliści? – Zbliżający się sezon wakacyjny to dla wielu moich pacjentek bardzo silny impuls do osiągnięcia wymarzonej figury i pozbycia się niedoskonałości, które często narastają do rangi ogromnych problemów – mówi dr Aleksandra Jagielska z warszawskiej kliniki Sthetic.

– Chociaż zabiegi wyszczuplająco-modelujące wymagają z reguły wykonania pełnej serii, często w konkretnie określonych odstępach czasowych, to w przypadku niektórych z nich powtórzenia możemy wykonać już po kilku dniach, dzięki czemu efekt będzie widoczny stosunkowo szybko – dodaje.

Jedną z takich metod jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry, pobudzając metabolizm tkanki tłuszczowej i stymulując produkcję włókien kolagenowych. Jak przebiega zabieg? Pacjentka ubiera się w przylegający do ciała kombinezon, dzięki czemu urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Masaż wykonywany jest za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy, która wykorzystując ciśnienie zasysa fałd skóry i roluje ją, oddziałując tym samym na głębokie warstwy skóry i pobudzając tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry. Efekty zabiegu to zarówno wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, jak i ujędrnienie oraz likwidacja cellulitu.

– Endermologię wykonuje się zazwyczaj w serii ok. 10 zabiegów, ale można poddawać się jej nawet dwa razy w tygodniu, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną pięknie prezentować się latem czy na wymarzonym urlopie – dodaje dr Aleksandra Jagielska.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ