Wakacyjna sylwetka – jeszcze nie wszystko stracone



Smukła sylwetka i gładkie, pozbawione cellulitu ciało to marzenie wielu kobiet. Szczególnie intensywnie myślimy o tym przed wakacjami, kiedy chcemy pięknie prezentować się w krótkiej sukience czy kostiumie kąpielowym. Chociaż proces efektywnego modelowania ciała i niwelowania cellulitu nie należy do najkrótszych, masz jeszcze szansę!

Cellulit – wróg nr 1

Cellulit, czyli nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, której towarzyszą charakterystyczne zmiany skórne to obecnie powszechny problem. Nieważne czy jego pojawienie spowodowane jest brakiem aktywności fizycznej i złą dietą czy zmianami hormonalnymi – zmaga się z nim ponad 90% kobiet. Skórka pomarańczowa to też jedna z najczęstszych przyczyn kompleksów. O ile jesienią i zimą można ukryć ją pod ubraniem, wiosną, kiedy ciężko oprzeć się chęci założenia szortów czy krótszej sukienki, zaczyna stanowić większe zmartwienie.

Ciało nieidealne

Nadmiar codziennych obowiązków i brak czasu na regularne ćwiczenia to niestety codzienność wielu z nas. Taki tryb życia nie pomaga jednak w utrzymaniu ciała w dobrej formie. Z czasem skóra traci swoją jędrność i sprężystość, a talia, w przeciwieństwie do boczków, nie jest już tak wyraźnie zaznaczona.

Choć taka sytuacja na pewno nie wpływa dobrze na samopoczucie, nie musisz się załamywać. Do lata zostało jeszcze trochę czasu i jeśli dobrze wybierzesz, zdążysz uzyskać wymarzoną, wakacyjną sylwetkę.




Trzy w jednym

Redukcja tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry to trzy najważniejsze aspekty walki o piękną sylwetkę nie tylko na lato. Osiągniecie tego celu z reguły zajmuje bardzo dużo czasu. Jednak kiedy wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami warto poszukać sposobów, które pozwolą znacznie go skrócić.

Co polecają specjaliści? – Zbliżający się sezon wakacyjny to dla wielu moich pacjentek bardzo silny impuls do osiągnięcia wymarzonej figury i pozbycia się niedoskonałości, które często narastają do rangi ogromnych problemów – mówi dr Aleksandra Jagielska z warszawskiej kliniki Sthetic.

– Chociaż zabiegi wyszczuplająco-modelujące wymagają z reguły wykonania pełnej serii, często w konkretnie określonych odstępach czasowych, to w przypadku niektórych z nich powtórzenia możemy wykonać już po kilku dniach, dzięki czemu efekt będzie widoczny stosunkowo szybko – dodaje.

Jedną z takich metod jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry, pobudzając metabolizm tkanki tłuszczowej i stymulując produkcję włókien kolagenowych. Jak przebiega zabieg? Pacjentka ubiera się w przylegający do ciała kombinezon, dzięki czemu urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Masaż wykonywany jest za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy, która wykorzystując ciśnienie zasysa fałd skóry i roluje ją, oddziałując tym samym na głębokie warstwy skóry i pobudzając tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry. Efekty zabiegu to zarówno wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, jak i ujędrnienie oraz likwidacja cellulitu.

– Endermologię wykonuje się zazwyczaj w serii ok. 10 zabiegów, ale można poddawać się jej nawet dwa razy w tygodniu, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną pięknie prezentować się latem czy na wymarzonym urlopie – dodaje dr Aleksandra Jagielska.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ