Twoja „druga skóra”, czyli tradycyjne maski w nowej odsłonie



Nie jesteś pewna, jaka forma pielęgnacji na wiosnę będzie idealna dla Twojej skóry? Postaw na maski w płacie nowej generacji, które samodzielnie dobierzesz dla swojej skóry. Jakie są ich największe zalety? Na to pytanie odpowiada Ilona Skoneczna, kosmetolog i szkoleniowiec z 15 letnim stażem.

Działanie na (każdym) poziomie

Maski w płacie nazywane „drugą skórą” to cienkie płaty dopasowane do anatomicznego kształtu twarzy, nasączone aktywnymi substancjami, które działają przede wszystkim przeciwstarzeniowo, odżywczo, nawilżająco i łagodząco. A w przeciwieństwie do tradycyjnych masek kremowych czy żelowych, wykazują bardziej intensywne i skuteczniejsze działanie.

– Dzieje się tak, ponieważ maska nasączona aktywnymi składnikami, takimi jak witaminy, antyoksydanty, peptydy, czy kwas hialuronowy, przylega ściśle do skóry i nie pozwala cennym składnikom się ulotnić. Wykorzystuje tzw. efekt okluzji, dzięki któremu utrzymuje optymalne nawilżenie naskórka, zapobiega utracie wody i jednocześnie otwiera kanały jonowe, aby ułatwić substancjom przenikanie do najgłębszych warstw skóry – tłumaczy specjalista

– Co więcej, poza odżywczą esencją, skład takiej maski ograniczony jest do niezbędnego minimum. Nie zawiera więc żadnych konserwantów, wypełniaczy, czy chemicznych substancji zagęszczających, które mogą ograniczać działanie składników aktywnych lub wywołać reakcje alergiczne – dodaje.

Skuteczność i wygoda użycia

Wybór odpowiedniej maski do twarzy nie jest prosty. Zazwyczaj oczekujemy spektakularnego i szybkiego efektu przy minimalnym wysiłku. Czy maski o takim działaniu w ogóle istnieją?

Rzeczywiście, coraz więcej kobiet żyje w biegu i oczekuje widocznych efektów w krótkim czasie. Dlatego polecam im maskę nowej generacji My Mask Power Infuse od Oxynergy Paris. Ich głównym autem jest możliwość personalizacji. W zależności od rodzaju ZASTOSOWANEGO koncentratu Power Infuse, który aktywuje maskę i stopniowo uwalnia składniki aktywne w głąb skóry, mamy pewność, że będzie ona działać odpowiednio do problemów każdego typu cery. W celu jej spersonalizowania można zasięgnąć rady kosmetyczki CZY KOSMETOLOGA lub skorzystać z aplikacji Oxynergy, wypełniając odpowiedni test, który pomoże z diagnozować problemy skóry. Oczywiście polecam jednak doświadczone oko kosmetologa — mówi Ilona Skoneczna.

Co więcej, wystarczy, aby maskę pozostawić na twarzy przez 10-15 minut, a następnie zdjąć I ZASTOSOWAĆ ODPOWEDNIE SERUM I KREM NA ZAKOŃCZENIE ZABIEGU. Taka MASKA jest wygodna i łatwa w użyciu – nic się nie wylewa, rozlewa, nie wymaga wcześniejszego rozrabiania w przeciwieństwie do np. maseczki z glinki, i jest gotowa do użycia od razu po otwarciu opakowania.




Efekt natychmiastowy

– Maska My Mask Power Infuse Oxynergy Paris daje natychmiastowy efekt już po pierwszym zastosowaniu. Przede wszystkim skóra jest dogłębnie odżywiona i wygładzona. Natomiast w zależności od składników aktywnych, które nałożymy w postaci koncentratu Power Infuse, możemy przeciwdziałać różnym objawom starzenia się skóry – na zmarszczki opadające tzw. grawitacyjne polecam serum Up-Gravity, na zmarszczki mimiczne – tzw. efekt botoksu, koncentrat Freeze, a na głębokie BRUZDY– serum Everlasting z czynnikami wzrostu.

Natomiast, aby nawilżyć skórę warto wybrać koncentrat z kwasem hialuronowym w 5-ciu różnych formach. Z kolei dla skór zaczerwienionych sugeruję serum Deep Repair które po 5-ciu minutach znosi swędzenie i zaróżowienie skóry oraz dyskomfort o 79%, jak mówią badania kliniczne i efekt łagodzenia jest natychmiastowo odczuwalny i widoczny gołym OKIEM?– wyjaśnia kosmetolog.

Doskonałe w podróży i na wielkie wyjścia

SPERSONALIZOWANE Maski-PŁATY mają jeszcze jedną, istotną zaletę — idealnie sprawdzają się w podróży i przed ważną imprezą – My Mask Oxynergy Paris możesz traktować jako S.O.S dla skóry na chwilę przed wielkim wyjściem, ważnym spotkaniem czy w podróżach, a nawet jako ratunek dla skóry poparzonej słońcem lub po reakcji alergicznej na inne kosmetyki – zauważa specjalista.

Szybkie i skuteczne działanie sprawia, że w ciągu kilkunastu minut skóra odzyskuje zdrowy i promienny wygląd, a łatwość użycia umożliwia ich wygodne przewożenie nawet w bagażu podręcznym, czy niewielkiej torebce i nałożenie na skórę nawet podczas nocnej podróży autobusem, samochodem, czy samolotem.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ