Najskuteczniejsza metoda walki z cellulitem – zabiegi łączone



Gabinety medycyny estetycznej od dawna oferują różne metody na redukcję oraz pozbycie się cellulitu. Do tej pory jednak większość tego typu zabiegów kierowana była do osób zmagających się z niewielkimi defektami ciała. Znamy już sposób na usunięcie nawet najbardziej opornego cellulitu. Jaki? Doskonale wyjaśniają to specjaliści z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Cellulit powstaje przez nieprawidłowości rozrostowe tkanki łącznej, gdzie występują zaburzenia w przepływie krwi i limfy oraz odkładanie się produktów odpadowych przemiany materii. Przez to powstają nierówności, które przypominają tzw. skórkę pomarańczową, czyli cellulit.
Dotyczy on nie tylko kobiet, które borykają się z nadwagą, ale również szczupłych pań.

Przyczyną mogą być m.in. zaburzenia gospodarki hormonalnej czy geny. Prawdopodobieństwo powstania cellulitu zwiększa się również po ciąży, menopauzie czy przez źle dobraną antykoncepcję hormonalną. Wpływ na wygląd ciała ma także nieodpowiednio dobrana dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Do powstawania skórki pomarańczowej przyczynia się też picie dużej ilości kawy, alkoholu, czy palenie papierosów.

W jaki sposób z nim walczyć?

Można starać się go pozbyć na własną rękę, np. wykonując systematyczne masaże czy gruboziarniste peelingi. Wpływ na redukcję skórki pomarańczowej ma również zwiększenie aktywności fizycznej oraz zmiana diety. Jednak domowe zabiegi i pielęgnacja to jedynie ograniczona skuteczność. Warto również wybrać się do specjalisty. Należy też pamiętać, że nie istnieje jeden najlepszy zabieg. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

– W ofercie Dermamed znajdują się wszystkie najważniejsze zabiegi antycellulitowe. Oferujemy moc zabiegów łączonych, a jako jedyny ośrodek w Polsce proponujemy naszym pacjentom zabiegi antycellulitowe z użyciem trzech najbardziej zaawansowanych na świecie technologii: LPG czyli Endermologie; ELOS czyli VelaShape i VelaShape II; MP2 – Venus Legacy. Ponadto w naszej klinice oferujemy zabieg kriolipolizy z technologią CoolTech oraz Maximus TriLipo (Technologia TriLipo RF i TriLipo DMA) – opowiada Agnieszka Koba, specjalista z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed.

– Zabiegi łączone działają kompleksowo i o wiele szybciej niż tradycyjne metody. Klientki je uwielbiają, ponieważ efekty, które można dzięki nim osiągnąć są o wiele intensywniejsze – dodaje.

Ile zabiegów można łączyć i w jaki sposób?

– Łączenie zabiegów jest kwestią indywidualną. Wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej u pacjenta oraz wielkości cellulitu. Warto podkreślić, że nie każdy cellulit jest taki sam i na każdy jego rodzaj stosujemy inne metody.

Cellulit jest różnie klasyfikowany. Możemy wyróżnić trzy typy: tłuszczowy, naciekowy oraz włóknisty oraz trzy stopnie jego powstawania. Faza pierwsza, kiedy pofałdowanie powierzchni skóry widoczne jest jedynie przy ucisku. W drugiej fazie pofałdowanie widoczne jest już w pozycji stojącej, a w trzeciej cellulit widoczny jest zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej – wyjaśnia Agnieszka Koba.




Jednym z rozwiązań jest połączenie zabiegu kriolipolizy z VelaShape II. Na początek proponujemy zabieg CoolTech, która polega na zamrażaniu zlokalizowanego nadmiaru tkanki tłuszczowej. W dalszej kolejności, żeby wymodelować sylwetkę, warto zastosować VelaShape II. Jest to idealne połączenie, gdy mamy do czynienia z problemem cellulitu oraz zlokalizowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Takim przykładem są m.in. bryczesy. Duża skuteczność tego zabiegu osiągana jest dzięki wykorzystaniu działania czterech różnych źródeł energii: podczerwieni, podciśnienia, masażu mechanicznego oraz prądu RF. Uzyskane efekty to redukcja obwodu ciała aż do 7 cm! Nowsza wersja VelaShape gwarantuje mniejszą ilość zabiegów przy krótszym czasie ich trwania.

Inną rekomendowaną kombinacją jest łączenie Venus Legacy z Endermologią.

Pierwszy łączy w sobie technologie wielobiegunowych fal radiowych z metodą pulsacyjnego pola magnetycznego, co powoduje zwiększoną cyrkulację krwi oraz natychmiastową poprawę napięcia skóry. Upragnione efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Istotne, że nie wiąże się on z okresem rekonwalescencji. Endermologia zaś poprawia mikrokrążenie, dotlenia skórę oraz zmusza komórki tłuszczowe do tzw. opróżniania nadmiaru tłuszczu.

– Kolejnym, polecanym przez nas połączeniem jest Venus Legacy i Venus Shape. Zintegrowanie technologii MP2 i technologii ELOS powoduje o wiele szybszy i bardziej pożądany przez klientki efekt – mówi Agnieszka Koba.

– Proponujemy również zestawienie Endermologii z naszym najnowszym zabiegiem Maximus TriLipo, czyli kompleksowym i nieinwazyjnym urządzeniem przeznaczonym do poprawy wyglądu i kondycji skóry oraz modelowania sylwetki. Maximus TriLipo działa aż na trzech poziomach. Jednocześnie stymuluje skórę właściwą, tkankę podskórną oraz mięśnie, co z potrójną siłą redukuje tkankę tłuszczową – tłumaczy. Najsilniejszym zestawieniem jest VelaShape II i Maximus TriLipo w celu pozbycia się największego i najbardziej opornego cellulitu.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ