Wampirzy lifting – naturalny sposób na młodość



Wampirzy lifting – pod tą intrygującą nazwą kryje się uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie wyglądu, który zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? O działaniu zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego opowiada dr Andrzej Krajewski, specjalista z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Moda od celebrytów

Chociaż w różnych dziedzinach medycyny osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się od ponad 30 lat, to jego zastosowanie w estetyce upowszechniło się dopiero na początku XXI wieku. Dlaczego warto zainteresować się tą formą odmładzania?

Chociażby z tego powodu, że jej skuteczność potwierdzają z własnego doświadczenia największe amerykańskie gwiazdy. Również coraz więcej polskich celebrytów otwarcie przyznaje się do stosowania tego rodzaju terapii odmładzającej.

Naturalny wypełniacz

Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. – Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

– Co ważne, zabieg jest całkowicie bezpieczny także dla alergików, których organizm źle reaguje na ostrzykiwanie innymi substancjami, jak kwas hialuronowy czy botoks – dodaje lekarz.




Jak to działa?

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie od pacjenta niewielkiej ilości krwi, którą następnie odwirowuje się, dzieląc ją na poszczególne warstwy. Z tej, w której znajdują się płytki krwi zawieszone w osoczu, odciąga się następnie zbędne substancje, zamiast nich dodając czynnik aktywujący. Tak przygotowane osocze jest gotowe do wstrzykiwania na zasadzie klasycznej mezoterapii, bądź liniowo, wzdłuż zmarszczki.

– Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu. Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza – mówi dr Krajewski.

– Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli odpowiednio dobrana ilościowo seria zabiegów wykonana jest przez kompetentnego specjalistę. Przebudowa i regeneracja tkanek zaczyna się po 48 godzinach, a pierwsze efekty widoczne są już po 2 tygodniach od zabiegu.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ