Pozbądź się potu raz a dobrze!



Podczas ciepłych dni lubimy czuć się zawsze świeżo i sucho. Choć pocenie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania systemu termoregulacji, często zdarza się, że mechanizm ten ulega zaburzeniom. Jak sprawić, by nadmierne wydzielanie potu przestało być problemem? Swoją wiedzą w tym zakresie podzieliła się dr Edyta Adamczyk-Kutera z kliniki Horizon Medical Center.

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, konieczną do zachowania prawidłowej równowagi wewnętrznej organizmu. Pot wydzielany jest przez ok. 2 mln gruczołów potowych, zlokalizowanych głęboko w skórze właściwej.

Każdy z nas się poci: na skutek upału lub wysiłku fizycznego, kiedy temperatura znacznie wzrasta, a organizm stara się bronić przed przegrzaniem, oddając ciepło otoczeniu. Niektóre osoby dotyka problem zaburzeń potliwości, wywołany m.in. czynnikami psychicznymi, chorobami ogólnoustrojowymi oraz działaniem genów.

Co jednak w przypadku, gdy pocimy się nadmiernie na co dzień a mokre plamy na ubraniach powodują nieprzyjemny dyskomfort, nie wspominając o nieprzyjemnym zapachu? To choroba, z którą należy walczyć, a dzięki innowacyjnym metodom może zostać wyleczona na zawsze!

Obecnie popularną metodą walki z nadmierną potliwością jest ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoks), jednak ze względu na bolesną iniekcję preparatu igłą nie każdy się na niego decyduje. Choć zabieg jest skuteczny, to minusem jest jego cena i konieczność powtarzania.

Botoks hamuje bowiem działanie gruczołów potowych przez okres 6 miesięcy, dlatego trzeba go regularnie powtarzać. Czy jest zatem zabieg, który pozwala na skuteczne pozbycie się tego wstydliwego problemu?




W jaki sposób działa miraDry®?

Z myślą o osobach, które chcą pozbyć się dyskomfortu związanego z poceniem raz na zawsze, stworzono przełomowy system miraDry®. Ten bezinwazyjny zabieg dostarcza kontrolowaną energię mikrofalową precyzyjnie w obszar skóry (w okolicy dołka pachowego), w którym znajdują się gruczoły potowe oraz mieszki włosowe. Energia generuje ciepło, które prowadzi do ich pirolizy – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Wykonanie zabiegu nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe aby zwiększyć komfort pacjenta. Zabieg trwa około godziny i po zakończonym zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć i cieszyć się jego efektami.

Opcje alternatywne mają na celu wyłączenie gruczołów potowych tylko na pewien czas. Po zabiegu miraDry® gruczoły potowe są trwale usunięte i nie ulegają regeneracji, co pozwala już po 2 zabiegach pozbyć się skutecznie problemu z nadmiernym poceniem i przykrym zapachem na zawsze. Ilość wydzielanego potu jest zredukowana o 85-95%, co potwierdzono w licznych badaniach klinicznych – przekonuje specjalistka z Horizon Medical Center.

Procedura redukcji potu za pomocą systemu miraDry® jest bezpieczna, klinicznie udowodniona oraz posiadająca certyfikat FDA. Dzięki wysokiej skuteczności działania, zabieg może zyskać popularność podobną do depilacji laserowej.

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ