Joga twarzy – prosty sposób na zachowanie młodości



Każdego dnia mięśnie twarzy wykonują tysiące ruchów, które nadają wyraz naszym emocjom, ale jednocześnie utrwalają zmarszczki i stopniowo nas postarzają. Aby ten proces spowolnić, nie potrzeba jednak drogich zabiegów i talentów chirurgów plastycznych. Odpowiednie i regularne ćwiczenia twarzy mogą zapewnić skórze naturalny „lifting”. W jaki sposób ćwiczyć jogę twarzy, by zapewnić najlepsze rezultaty, wyjaśnia Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki Institut Esthederm.

Młody wygląd przez długie lata to wypadkowa wielu czynników: w dużej mierze genów, ale przede wszystkim stylu życia i sposobów pielęgnacji skóry. Mogą one skutecznie opóźnić pojawienie się widocznych zmarszczek i utratę jędrności, odpowiedzialną za opadanie owalu twarzy.

Spośród wielu możliwości przeciwdziałania tym procesom największą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Tymczasem istnieje prosty i skuteczny sposób na naturalne zachowanie młodego wyglądu – joga twarzy.

Mięśnie, o których zapominamy

– Na hasło „gimnastyka” automatycznie myślimy o sposobach na zachowanie zgrabnej sylwetki, zapominając zwykle, że możemy również ćwiczyć twarz. Tymczasem mamy aż 54 mięśnie mimiczne, które każdego dnia ciężko pracują, napinając skórę, m.in., okolic oczu, czoła, obszaru między brwiami oraz na wysokości nosa i ust, powodując przy tym trwałe zmiany w naszej skórze – wyjaśnia ekspert.

– Mimika ekspresyjna twarzy powoduje powstawanie zmarszczek, w procesie zwanym miostarzeniem. Dodatkowo zmiany zachodzą także w związku ze starzeniem chronologicznym, czyli utratą napięcia, konturu i owalu twarzy oraz zwiotczeniem skóry. Starzenie hormonalne wzmacnia szereg tych zmian, doprowadzając jednocześnie do utraty gęstości i zwiększonej suchości skóry twarzy oraz zaniku siatki adipocytów, co bezpośrednio przekłada się na zmianę rysów twarzy.

Joga twarzy – ćwiczenia przedłużające młodość

Regularnie wykonywana gimnastyka mięśni twarzy może zapewnić starzejącej się skórze naturalny „lifting”, sprawdzi się też jako zabieg prewencyjny. Jak to możliwe? Stymulacja mięśni odpowiedzialnych za zwiotczenie skóry, praca na tkankach skóry i pobudzenie mikrokrążenia są w stanie kompleksowo oddziaływać na tkankę łączną, naczynia krwionośne i mięśnie, które odpowiadają za utrzymanie rysów. Gimnastyka twarzy pomaga zatem uelastycznić skórę, poprawić kontur i owal twarzy, stymulując naturalne mechanizmy pracy mięśni.

– Jogę twarzy można wykonywać samodzielnie w domu. W celu obniżenia stopnia napięcia mięśni należy wykonywać ruchy ostukujące i oklepujące, z kolei ugniatanie połączone z rolowaniem będzie miało działanie zwiększające sprężystość skóry. Ruchy należy powtarzać od 3 do 6 razy na wybranych partiach twarzy. Masaż warto wykonać po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, po aplikacji kremu liftingującego np. Lift&Repair Absolute Smothing Cream – mówi Malwina Zasada.




O czym trzeba pamiętać?

Skuteczność jogi twarzy zależy od stopnia regularności, z jaką wykonywane są ćwiczenia. Warto robić to codziennie – wystarczy 5 minut, by wzmocnić oddziaływanie produktów pielęgnacyjnych.

– Po przećwiczeniu mięśni twarzy warto nałożyć na skórę kosmetyki uzupełniające i wzmacniające pielęgnację np. produkty profesjonalne opracowane przez francuską markę kosmetyków Institut Esthederm z linii Lift&Repair, które oparte są na składnikach o działaniu odżywczym i naprawczym oraz przyspieszającym proces odnowy komórkowej – mówi ekspert.

Lift&Reapair to pielęgnacja o intensywnym działaniu regenerującym, odbudowującym i zapobiegającym oznakom starzenia się skóry. Kompleks unikatowych patentów oraz technologii m.in. Wody Komórkowej Cellular Water – zainspirowanej wodą naturalnie obecną w skórze oraz Repair Technology i Lift Technology, które powodują naprawę skóry z efektem liftingu na powierzchni i regeneracji struktur nośnych w głębszych warstwach. Krem zapewnia natychmiastowy lifting skóry, naprawia uszkodzone tkanki, napręża i ujędrnia oraz stymuluje optymalne funkcjonowanie komórek skóry.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ