Klinika Bocian realizatorem tegorocznego programu dofinansowania in vitro w Sosnowcu



Klinika Bocian z oddziałem w Katowicach będzie w tym roku realizowała miejski program refundacji in vitro dla mieszkańców Sosnowca. Uczestnicy programu mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. W 2018 roku w Klinice Bocian będzie mogło skorzystać z tej pomocy 20 par zmagających się z niepłodnością.

– Miejski program dofinansowania do procedury in vitro dla mieszkańców Sosnowca pokazuje, że warto wspierać pary borykające się z problemem niepłodności. Dzięki pomocy finansowej, zapewnieniu odpowiedniego leczenia w specjalistycznych placówkach, mają one szansę stać się w końcu rodzicami.

W Klinice Bocian parami opiekują się doświadczeni lekarze, embriolodzy i położne, zespół który doskonale wie, jak należy zajmować się osobami zmagającymi się z niepłodnością. Bez wątpienia Sosnowiec jest dobrym przykładem dla innych miejscowości, nie tylko z województwa śląskiego, gdyż wiele osób w całej Polsce chciałoby także mieć możliwość skorzystania z tego rodzaju wsparcia – mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Sosnowca.

Kwota dofinansowania

Samorządowy program polityki zdrowotnej – „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020” – zakłada pokrycie 80% kosztów jednej procedury in vitro (łącznie nie więcej niż 5 tys. zł). Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a refundacją ponoszą pacjenci.

Zakres refundacji

Dofinansowanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego obejmuje stymulację mnogiego jajeczkowania, wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych w znieczuleniu ogólnym, mikroiniekcję plemników, pozaustrojowe zapłodnienie i stały nadzór nad rozwojem zarodków oraz transfer zarodków do jamy macicy.

Pary z Sosnowca będą mogły podjąć leczenie za pomocą in vitro w pobliskiej Klinice Bocian, mieszczącej się w Katowicach przy ul. Dąbrówki 13, która jest jednym z realizatorów miejskiego programu refundacji in vitro.




Kwalifikacja par

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:

– wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat według rocznika urodzenia,

– pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim,

– zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii,

– w dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca, mają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenia pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

Nabór par do programu refundacji in vitro planowany jest w kwietniu. Informacje o rozpoczęciu rekrutacji zostaną zamieszczone wcześniej zarówno na stronie Urzędu Miasta Sosnowiec, jak i realizatora – Kliniki Bocian.

Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia in vitro.

Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy kliniki są cenionymi specjalistami o międzynarodowym doświadczeniu i uznanych osiągnięciach w dziedzinie niepłodności oraz ginekologii. Placówkę wyróżniają wysokie standardy oraz skuteczność leczenia. Klinika Bocian dysponuje trzema oddziałami: w Katowicach, Białymstoku oraz Warszawie. Klinika powstała w 2006 roku.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ