Zdrowe wody na wiosnę – oczyść i odżywiaj organizm



Pierwszy Dzień Wiosny obchodzimy 21 marca, a Światowy Dzień Wody 22 marca. Jest to więc najlepszy czas by odłożyć wymówki na bok i postawić na zdrowie. Wraz z Dniem Wody przychodzi pora na wiosenne oczyszczanie i odnawianie. A po zimie jest co robić, ponieważ ciężka dieta i niedobór witaminy D negatywnie przekładają się na zdrowie i samopoczucie.

Fenomenalna pozycja Zdrowe Wody to uznanie dla dobroczynnego wpływu wody na organizm człowieka oraz recepta na to jak pokochać coś co daje nam życie. Niech najbliższe miesiące staną się sezonem pod znakiem zdrowej wody i silnego, rześkiego organizmu.

Funkcją wody jest transport, wchłanianie substancji odżywczych, prawidłowe procesy trawienia, usuwania toksyn i wiele innych. Krótko mówiąc woda warunkuje życie człowieka, ale ma do zaoferowania o wiele więcej. Właściwości wody można wykorzystać jeszcze efektywniej wzbogacając ją kombinacjami warzyw, ziół i owoców. Za poświęconą jej godną uwagę i bogatą oprawę podania, woda odwdzięczy się jeszcze korzystniejszym wpływem na zdrowie i letnie samopoczucie.

Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska, uznana specjalistka ds. żywienia, dietetyczka oraz autorka książki Zdrowe wody, opracowała receptury, które nadają wodzie właściwości niemalże zbawiennych w sezonie letnim: odprężających, nawilżających i oczyszczających z toksyn. A to wszystko można dostać bez konserwantów i innych szkodliwych substancji.

Specjalnie dobrane połączenia dodatków przemieniają zwykłą wodę w pyszny i aromatyczny napój, dzięki temu jej spożywanie przestaje być problemem dla osób, które nie przepadają za wodą – nawet w sezonie letnim, gdy zapotrzebowanie na wodę wzrasta. Różnorodność kombinacji i inspiracja do samodzielnego eksperymentowania pozwoli uniknąć przesytu, zniechęcania lub nudy, jak w przypadku zwykłej wody.

Wiosna – lato to czas, gdy chętniej uprawiamy sport lub wracamy do niego po leniwej zimie. Na ten czas, szczególnie atrakcyjny może okazać się ostatni rozdział Książki Zdrowe wody. Zawiera zestaw przepisów na napoje izotoniczne, poprawiające wydolność i zwiększające energię podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Samodzielnie przygotowane izotoniki dostarczają minerałów, a jednocześnie są pozbawione chemicznych składników, zawartych w innych produktach tego typu dostępnych na rynku.

Witamina C zawarta w grejpfrucie, cytrynie, mango lub limonce dostarczy odpowiednią dawkę energii, która pobudzi największego śpiocha. Ponadto skutecznie zwiększy przyswajalność żelaza, którego bogatym źródłem jest np. pokrzywa.

Chlorofil zawarty w ogórku nazywany jest płynną energią słoneczną – odżywia organizm. Świeże listki mięty pobudzą funkcjonowanie układu trawiennego i nadadzą cudownego aromatu. Jeśli do chlorofilowych odmętów zielonych warzyw dodasz smak mango, melona, cytrusów, polskiej rzodkiewki lub pietruszki, efekt będzie rewelacyjny.




Organizm człowieka w 60% składa się z wody. Codziennie, w wyniku normalnego funkcjonowania traci 3 litry. Jej niedobór może, więc znacznie pogorszyć funkcjonowanie poszczególnych organów lub osłabić ich reakcję na atakujące choroby i proces starzenia. Woda stanowi 83% mózgu, 79% serca i 80% płuc. Najwięcej w swoim składzie ma jej krew, bo aż 90%.

Książka Zdrowe wody przyda się nie tylko w sezonie letnim. To inwestycja na cały rok – zawiera dział poświęcony wodom rozgrzewającym i poprawiającym nastrój, receptury doskonałe na zimowe nastroje zarówno za oknem jak i w duszy. Jesienne napary naturalnie wzmocnią odporność i smakowicie ukoją zmysły, a zimowe wspomogą trawienie i rozgrzeją.

Wodę i tak trzeba pić codziennie. Wykorzystaj to, że dociera do wszystkich części i organów ciała – niech niesie ze sobą to, co najlepsze.

O autorce:


Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska – specjalistka ds. żywienia i dyplomowana dietetyczka. Od ponad 10 lat udziela porad dietetycznych. Właścicielka Poradni Dietetycznej „hälsa”, blogerka kulinarna i propagatorka zdrowego, a jednocześnie smacznego jedzenia. Szerokiej publiczności znana ze swojego autorskiego programu telewizyjnego „Pożegnanie z wagą”, w którym przez trzy sezony radziła jak zrzucić zbędne kilogramy, pokazywała sposoby na przygotowanie dietetycznych potraw oraz zachęcała do aktywności fizycznej.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ