Skóra po zimie – jak przywrócić jej blask?



Kończąca się zima nie była łatwym okresem dla naszej cery. Wiatr i śnieg, duża różnica temperatury pomiędzy mroźnym powietrzem na zewnątrz i ciepłym w ogrzewanych pomieszczeniach – to osłabia naturalne mechanizmy obronne skóry. Staje się ona sucha, traci blask i elastyczność. Co zrobić, aby wiosną cera znów była promienna i jędrna?

Po pierwsze oczyszczenie

Przede wszystkim, aby skóra po zimie wyglądała na świeżą i wypoczętą, nie wystarczy nawilżenie. Niezbędne będzie dokładne usunięcie grubej warstwy naskórka przy pomocy peelingu. Możesz to zrobić w gabinecie medycyny estetycznej lub w domu, jednak w tym drugim przypadku ważne jest, aby powtórzyć zabieg kilkukrotnie, najlepiej raz w tygodniu.

Produkt, którego użyjesz, musi być dostosowany do typu Twojej cery. Normalna, mieszana i tłusta najlepiej zareaguje na drobnoziarnisty peeling mechaniczny, natomiast sucha i wrażliwa – enzymatyczny.

Akcja-regeneracja w domu

Kosmetyki, które mają zregenerować szarą, zmęczoną, a przede wszystkim wysuszoną po zimie skórę, powinny zawierać witaminy A, C i E. Warto też zwrócić uwagę na zawartość w kremie kwasu hialuronowego, protein jedwabiu, d-pantenolu czy gliceryny. Bogate w składniki odżywcze produkty stosuj wieczorem, aby miały one szansę dokładnie wchłonąć się w głąb skóry. Rano wystarczy delikatnie nawilżający krem na dzień. Raz w tygodniu podaruj też sobie chwilę relaksu z maseczką na twarzy.

Profesjonalna pomoc gabinetowa

Jeżeli oczekujesz natychmiastowego efektu rozświetlenia i wygładzenia skóry oraz stymulacji przeciwzmarszczkowej, skorzystaj z oferty gabinetu medycyny estetycznej. Nawet jeśli nigdy tego nie robiłaś, spróbuj – wszak wiosna to najlepszy czas na nowości!

– Pacjentom, dla których ważne jest by skóra wyglądała naturalnie i zachowała młody wygląd przez długi czas, polecam zabieg z wykorzystaniem preparatu Sunekos. To nowość na polskim rynku medycyny estetycznej, która zyskała uznanie wśród lekarzy i pacjentów na świecie – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek z Kliniki Promedion. Sunekos to nowy produkt stymulujący regenerację macierzy pozakomórkowej, stosowany w mezoterapii skóry. Przeciwstarzeniowe działanie Sunekos potwierdzone zostało badaniami klinicznymi.




Efekt na długo

– Sunekos to połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które skutecznie pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna. Do dyspozycji mamy 2 rodzaje produktu: Sunekos 200 i Sunekos 1200.

W zależności od kondycji skóry pacjenta dobieramy właściwy protokół zabiegowy. Sunekos doskonale sprawdza się również w zabiegach regenerujących okolicę oczu. Niweluje cienie, napina i wygładza skórę, która w tym miejscu jest bardzo delikatna – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek.

Zabieg Sunekos przypadnie do gustu wszystkim niecierpliwym, ponieważ jego pierwsze efekty w postaci delikatnego wypełnienia widoczne są natychmiast po wizycie w gabinecie.

– Jeśli pacjent liczy na naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz jej rozjaśnienia, z pewnością się nie zawiedzie. Już po około 10 dniach widoczne są pierwsze efekty regeneracji skóry, utrzymujące się przez co najmniej 6 miesięcy! – dodaje dr Anna Płatkowska-Szczerek.

Dr Anna Płatkowska-Szczerek – doktorantka w Zakładzie Psychodermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz medycyny estetycznej w Klinice Promedion (www.klinikapromedion.pl) Członkini takich towarzystw naukowych, jak: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, ESDR (European Society for Dermatological Research), EAACI (European Academy of Alergy and Clinical Immunology) oraz WAO (World Allergy Organization). Autorka łączonych terapii chorób skóry, w których leczenie dermatologiczne uzupełnia zabiegami medycyny estetycznej.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ