Skóra po zimie – jak przywrócić jej blask?



Kończąca się zima nie była łatwym okresem dla naszej cery. Wiatr i śnieg, duża różnica temperatury pomiędzy mroźnym powietrzem na zewnątrz i ciepłym w ogrzewanych pomieszczeniach – to osłabia naturalne mechanizmy obronne skóry. Staje się ona sucha, traci blask i elastyczność. Co zrobić, aby wiosną cera znów była promienna i jędrna?

Po pierwsze oczyszczenie

Przede wszystkim, aby skóra po zimie wyglądała na świeżą i wypoczętą, nie wystarczy nawilżenie. Niezbędne będzie dokładne usunięcie grubej warstwy naskórka przy pomocy peelingu. Możesz to zrobić w gabinecie medycyny estetycznej lub w domu, jednak w tym drugim przypadku ważne jest, aby powtórzyć zabieg kilkukrotnie, najlepiej raz w tygodniu.

Produkt, którego użyjesz, musi być dostosowany do typu Twojej cery. Normalna, mieszana i tłusta najlepiej zareaguje na drobnoziarnisty peeling mechaniczny, natomiast sucha i wrażliwa – enzymatyczny.

Akcja-regeneracja w domu

Kosmetyki, które mają zregenerować szarą, zmęczoną, a przede wszystkim wysuszoną po zimie skórę, powinny zawierać witaminy A, C i E. Warto też zwrócić uwagę na zawartość w kremie kwasu hialuronowego, protein jedwabiu, d-pantenolu czy gliceryny. Bogate w składniki odżywcze produkty stosuj wieczorem, aby miały one szansę dokładnie wchłonąć się w głąb skóry. Rano wystarczy delikatnie nawilżający krem na dzień. Raz w tygodniu podaruj też sobie chwilę relaksu z maseczką na twarzy.

Profesjonalna pomoc gabinetowa

Jeżeli oczekujesz natychmiastowego efektu rozświetlenia i wygładzenia skóry oraz stymulacji przeciwzmarszczkowej, skorzystaj z oferty gabinetu medycyny estetycznej. Nawet jeśli nigdy tego nie robiłaś, spróbuj – wszak wiosna to najlepszy czas na nowości!

– Pacjentom, dla których ważne jest by skóra wyglądała naturalnie i zachowała młody wygląd przez długi czas, polecam zabieg z wykorzystaniem preparatu Sunekos. To nowość na polskim rynku medycyny estetycznej, która zyskała uznanie wśród lekarzy i pacjentów na świecie – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek z Kliniki Promedion. Sunekos to nowy produkt stymulujący regenerację macierzy pozakomórkowej, stosowany w mezoterapii skóry. Przeciwstarzeniowe działanie Sunekos potwierdzone zostało badaniami klinicznymi.




Efekt na długo

– Sunekos to połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które skutecznie pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna. Do dyspozycji mamy 2 rodzaje produktu: Sunekos 200 i Sunekos 1200.

W zależności od kondycji skóry pacjenta dobieramy właściwy protokół zabiegowy. Sunekos doskonale sprawdza się również w zabiegach regenerujących okolicę oczu. Niweluje cienie, napina i wygładza skórę, która w tym miejscu jest bardzo delikatna – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek.

Zabieg Sunekos przypadnie do gustu wszystkim niecierpliwym, ponieważ jego pierwsze efekty w postaci delikatnego wypełnienia widoczne są natychmiast po wizycie w gabinecie.

– Jeśli pacjent liczy na naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz jej rozjaśnienia, z pewnością się nie zawiedzie. Już po około 10 dniach widoczne są pierwsze efekty regeneracji skóry, utrzymujące się przez co najmniej 6 miesięcy! – dodaje dr Anna Płatkowska-Szczerek.

Dr Anna Płatkowska-Szczerek – doktorantka w Zakładzie Psychodermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz medycyny estetycznej w Klinice Promedion (www.klinikapromedion.pl) Członkini takich towarzystw naukowych, jak: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, ESDR (European Society for Dermatological Research), EAACI (European Academy of Alergy and Clinical Immunology) oraz WAO (World Allergy Organization). Autorka łączonych terapii chorób skóry, w których leczenie dermatologiczne uzupełnia zabiegami medycyny estetycznej.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ