Wiosenne porządki urodowe



Wiosna tuż tuż! Robi się coraz cieplej, mamy więcej energii i chcemy jak najszybciej zapomnieć o zimie. Podobnie jest ze skórą – ona też na pewno nie tęskni za mrozami, zmianami temperatur i ogrzewaniem. Po tym trudnym okresie wymaga jednak szczególnej pielęgnacji i mocniejszej niż zawsze regeneracji. Jak jej to zapewnić? Podpowiadamy!

Zacznij jeść dla skóry

Kiedy myślimy o negatywnym wpływie zimy na skórę z reguły na pierwszy plan wysuwają się warunki zewnętrze, np. wiatr czy temperatura. Nie powinniśmy jednak zapominać o związanej z nimi pośrednio zmianie diety. Bogatsza w tłuszcze, a uboższa w witaminy niestety nie przyczynia się do poprawy stanu cery.

Jak możesz to zmienić? Przede wszystkim unikaj dań typu fast food – zawarte w nich toksyczne substancje osłabiają barierę ochronną naskórka. Ogranicz również słodycze, ponieważ nadmiar glukozy skraca żywotność kolagenu, białka odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry.

Kluczem do poprawy wyglądu cery jest też zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia, dzięki czemu dłużej zachowa świeży i młodzieńczy wygląd. Nie chodzi tylko picie wody (najlepiej ok. 2l dziennie), ale również o unikanie alkoholu i kofeiny, które niestety działają odwadniająco.

Domowe SPA dla skóry

Zmęczona i szara skóra potrzebuje również pomocy od zewnątrz. Do kosmetyków, które używasz do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych warto dodać produkty zawierające witaminę A, C i E, które uelastycznią ją, zahamują proces rogowacenia naskórka i będą skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. Wczesną wiosną postaw też na mocniejsze niż zawsze nawilżenie.

W tym celu szukaj kosmetyków z kwasem hialuronowym czy gliceryną, która pełni nie tylko funkcję natłuszczającą, ale również łagodzi podrażnienia i przyśpiesza regenerację skóry. Cennymi składnikami są również algi morskie, olej arganowy, makadamia czy ten z awokado, które nie tylko zatrzymują wilgoć w naskórku, ale również dostarczają witamin.

Raz w tygodniu zastosuj też maseczkę nawilżającą (wybierz taką, która zawiera silniej skoncentrowane składniki). Najlepiej zaaplikuj ją wieczorem, aby wykorzystać noc – czas najbardziej intensywnej regeneracji skóry.




Wiosenna regeneracja

Pielęgnacja domowa i właściwa dieta oczywiście są bardzo ważne. Jednak wiosną, kiedy skóra naprawdę potrzebuje silnego odżywienia i regeneracji warto sprezentować jej profesjonalny zabieg, który przywróci jej blask. Jakich zabiegów należy szukać? Przede wszystkim oczyszczających, bo oczyszczenia cera po zimie potrzebuje najbardziej.

Złuszczenie martwych komórek naskórka, usuniecie brudu, łoju i innych zanieczyszczeń pomoże jej prawidłowo funkcjonować. Warto jednak wybrać zabieg, który nie niesie za sobą ryzyka podrażnień i będzie wykonany odpowiednio delikatnie, ale przy tym skutecznie.

– HydraFacial, czyli hydradermabrazja, która łączy hydropeeling próżniowy z aplikacją substancji aktywnych zapewnia efekt silnej eksfoliacji, ale nie podrażnia, ponieważ w procesie oczyszczania nie są stosowanie kryształy diamentowe złuszczające powierzchnię skóry – mówi Agata Nowak, kosmetolog Spa Land.

– Dzięki zastosowaniu opatentowanych jednorazowych końcówek, cała procedura charakteryzuje się wysokim poziomem antyseptyki oraz sprawia, że proces eksfoliacji jest łagodny i delikatny. A co potem? Bezpośrednio po oczyszczeniu skóry warto wykorzystać moment maksymalnego otwarcia porów i zaaplikować bardzo potrzebne skórze substancje aktywne zawierające składniki nawilżające, oczyszczające i przeciwzapalne oraz przeciwutleniacze.

– Kompleksowość działania hydradermabrazji umożliwia szybkie wchłanianie substancji aktywnych, co w rezultacie nawilża i odmładza skórę – to główna przewaga HydraFacial nad pozostałymi metodami oczyszczania i rewitalizacji skóry – dodaje Agata Nowak.

O oczyszczonej, odżywionej i rozświetlonej skórze marzymy nie tylko na wiosnę, ale jest to idealny moment na zadbanie o swój wygląd i przywrócenie zmęczonej po zimie cerze blasku. Efektami będziesz mogła cieszyć się już po pierwszym zabiegu, który trwa zaledwie 30 minut.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ