Nie bój się kwasów!



Końcówka zimy i początek wiosny to doskonała okazja do oczyszczenia i rewitalizacji skóry. Spośród wielu profesjonalnych zabiegów złuszczanie kwasami jest jednym z najbardziej efektywnych. O zaletach ich stosowania opowiedziała Ilona Skoneczna, kosmetolog i specjalistka marki Dermagenetic.

Złuszczanie naskórka budzi wiele kontrowersji i obaw. Zwłaszcza jeśli dotyczy skóry twarzy, która jest przecież niezwykle delikatna. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości czy należy stosować złuszczanie kwasami, to my je rozwiejemy! Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że złuszczanie biologiczne jest wsparciem naturalnych procesów organizmu. Dlatego warto wykonywać je regularnie, aby pozbyć się zbędnego naskórka i stymulować skórę do odnowy.

Wiedza o kwasach w pigułce

– Kwasy owocowe, czyli substancje złuszczające naskórek posiadają wszechstronne działanie pielęgnacyjne. Przede wszystkim pomagają w walce z niedoskonałościami skóry, takimi jak trądzik, zaskórniki, grudki i krostki, a także rozszerzone pory, błyszczenie się skóry, przebarwienia czy niewielkie blizny. Ale są również niezastąpione w walce ze zmarszczkami, ponieważ regulują odnowę komórkową, nawilżają i ujędrniają skórę. Regularnie stosowane, w odpowiednim stężeniu mogą zdziałać cuda dla skóry – tłumaczy kosmetolog Ilona Skoneczna.

Wybierz swój ideał

Kwasy owocowe dzielą się na trzy podstawowe grupy: Alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA) oraz poli-hydroksykwasy (PHA). Każda z grup stosowana jest na inne problemy skóry.

Tzw. kwasy AHA mają najsilniejsze działanie i są bardziej kompatybilne ze skórami normalnymi i suchymi. Zalicza się do nich kwas migdałowy czy kwas mlekowy. Pomocne są w walce ze starzeniem, i przebarwieniami skóry. Co ważne, pomimo swojego silnego działania można stosować zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju kwasów(np. kwasu azelainowego) na cerę naczyniową oraz borykającą się z trądzikiem różowatym – wyjaśnia specjalistka marki Dermagenetic i dodaje:

-Natomiast do kwasów BHA zaliczamy np. kwas salicylowy, który ma zdolności rozpuszczalność w tłuszczach. Dzięki temu przenika przez powłokę sebum i dogłębnie wnika w poszczególne warstwy skóry. Pomimo swojej mocy jest dużo łagodniejszy niż kwasy AHA. Oczyszcza mieszki włosowe, przez co doskonale nadaje się do walki z zaskórnikami, grudkami, krostkami i wszelakimi dolegliwościami związanymi z trądzikiem.




Zwalcz problem nie podrażniając skóry

Skoro kwasy wykazują silne działanie, zastanawiacie się pewnie dlaczego są bezpieczne dla skóry. Otóż ich działanie zależy od formy w jakiej są podawane podczas zabiegu. Rewolucyjnym podejściem do formuły kwasów wykazała się grecka marka Dermagenetic. Przeprowadzone przez nią badania genetyczne skóry dowiodły, że komórki naszej skóry mogą pamiętać pamięta reakcje na wiele czynników aż do 7 pokoleń wstecz!

Bazując na tej wiedzy specjaliści marki stworzyli tzw. formułę slow release, dzięki której cząsteczki kwasów bardzo powoli wnikają w kolejne warstwy skóry bez jej agresywnego atakowania i wywoływania nadmiernego podrażnienia.

Powolne wnikanie zapobiega naruszeniom mechanizmów kodu genetycznego skóry, co zdarza się w przypadku złuszczania skóry klasycznymi kwasami. Ponadto, formuła slow relase działa długofalowo i redukuje do zera ryzyko uszkodzenia zdrowych komórek skory przy jednoczesnym zaleczaniu i regeneracji skóry poddanej zabiegowi. Dzięki temu stopień złuszczania jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Jednak efektywność dużo większa ze względu długotrwałe, powolne działanie, które nie kończy się wraz z wyjściem z gabinetu. ­– zapewnia specjalistka marki.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ