Nie bój się kwasów!



Końcówka zimy i początek wiosny to doskonała okazja do oczyszczenia i rewitalizacji skóry. Spośród wielu profesjonalnych zabiegów złuszczanie kwasami jest jednym z najbardziej efektywnych. O zaletach ich stosowania opowiedziała Ilona Skoneczna, kosmetolog i specjalistka marki Dermagenetic.

Złuszczanie naskórka budzi wiele kontrowersji i obaw. Zwłaszcza jeśli dotyczy skóry twarzy, która jest przecież niezwykle delikatna. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości czy należy stosować złuszczanie kwasami, to my je rozwiejemy! Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że złuszczanie biologiczne jest wsparciem naturalnych procesów organizmu. Dlatego warto wykonywać je regularnie, aby pozbyć się zbędnego naskórka i stymulować skórę do odnowy.

Wiedza o kwasach w pigułce

– Kwasy owocowe, czyli substancje złuszczające naskórek posiadają wszechstronne działanie pielęgnacyjne. Przede wszystkim pomagają w walce z niedoskonałościami skóry, takimi jak trądzik, zaskórniki, grudki i krostki, a także rozszerzone pory, błyszczenie się skóry, przebarwienia czy niewielkie blizny. Ale są również niezastąpione w walce ze zmarszczkami, ponieważ regulują odnowę komórkową, nawilżają i ujędrniają skórę. Regularnie stosowane, w odpowiednim stężeniu mogą zdziałać cuda dla skóry – tłumaczy kosmetolog Ilona Skoneczna.

Wybierz swój ideał

Kwasy owocowe dzielą się na trzy podstawowe grupy: Alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA) oraz poli-hydroksykwasy (PHA). Każda z grup stosowana jest na inne problemy skóry.

Tzw. kwasy AHA mają najsilniejsze działanie i są bardziej kompatybilne ze skórami normalnymi i suchymi. Zalicza się do nich kwas migdałowy czy kwas mlekowy. Pomocne są w walce ze starzeniem, i przebarwieniami skóry. Co ważne, pomimo swojego silnego działania można stosować zabiegi z wykorzystaniem tego rodzaju kwasów(np. kwasu azelainowego) na cerę naczyniową oraz borykającą się z trądzikiem różowatym – wyjaśnia specjalistka marki Dermagenetic i dodaje:

-Natomiast do kwasów BHA zaliczamy np. kwas salicylowy, który ma zdolności rozpuszczalność w tłuszczach. Dzięki temu przenika przez powłokę sebum i dogłębnie wnika w poszczególne warstwy skóry. Pomimo swojej mocy jest dużo łagodniejszy niż kwasy AHA. Oczyszcza mieszki włosowe, przez co doskonale nadaje się do walki z zaskórnikami, grudkami, krostkami i wszelakimi dolegliwościami związanymi z trądzikiem.




Zwalcz problem nie podrażniając skóry

Skoro kwasy wykazują silne działanie, zastanawiacie się pewnie dlaczego są bezpieczne dla skóry. Otóż ich działanie zależy od formy w jakiej są podawane podczas zabiegu. Rewolucyjnym podejściem do formuły kwasów wykazała się grecka marka Dermagenetic. Przeprowadzone przez nią badania genetyczne skóry dowiodły, że komórki naszej skóry mogą pamiętać pamięta reakcje na wiele czynników aż do 7 pokoleń wstecz!

Bazując na tej wiedzy specjaliści marki stworzyli tzw. formułę slow release, dzięki której cząsteczki kwasów bardzo powoli wnikają w kolejne warstwy skóry bez jej agresywnego atakowania i wywoływania nadmiernego podrażnienia.

Powolne wnikanie zapobiega naruszeniom mechanizmów kodu genetycznego skóry, co zdarza się w przypadku złuszczania skóry klasycznymi kwasami. Ponadto, formuła slow relase działa długofalowo i redukuje do zera ryzyko uszkodzenia zdrowych komórek skory przy jednoczesnym zaleczaniu i regeneracji skóry poddanej zabiegowi. Dzięki temu stopień złuszczania jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Jednak efektywność dużo większa ze względu długotrwałe, powolne działanie, które nie kończy się wraz z wyjściem z gabinetu. ­– zapewnia specjalistka marki.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ