Znamiona pod kontrolą dzięki Videodermatoskop!



Niewinny pieprzyk czy groźne znamię? W szybkim i pewnym rozstrzygnięciu tego dylematu pomoże pacjentom najnowsza technologia – Videodermatoskop.

Znamiona skórne to temat, który wciąż jest ignorowany przez pacjentów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w powszechnym przekonaniu wszelkiego rodzaju pieprzyki są zupełnie nieszkodliwe. Statystyki jednak nie kłamią; czerniak, niebezpieczny nowotwór skóry, każdego roku zbiera coraz większe żniwo.

By zminimalizować szanse jego powstania, należy unikać ostrych promieni słonecznych, używać na co dzień (także zimą lub w pochmurny dzień!) kremu z wysokim filtrem, zrezygnować z solarium. Niestety, nawet jeśli każdego dnia zadbamy o naszą skórę stosując się do wyżej wymienionych zasad, nie zyskamy 100% gwarancji, że groźna choroba nas ominie.

Dlatego warto pamiętać, by kontrolować znamiona, zwłaszcza takie, które pojawiły się na naszym ciele niedawno. Naszym sprzymierzeńcem jest najnowsza technologia w postaci niezwykle trafnej i dokładnej diagnostyki komputerowej zmian skórnych:

– Videodermatoskop to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. – wyjaśnia doktor Marek Janisz z Kliniki Korona, specjalizującej się w diagnostyce znamion skórnych.

-Badanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy posiadają zmiany barwnikowe na skórze, potocznie nazywane pieprzykami. Bardzo ważna jest ich regularna kontrola dla wykluczenia zmian o charakterze nowotworowym. Początkiem raka skóry – tzw. czerniaka – może być przecież niewinnie wyglądający pieprzyk.




Dlaczego Videodermatoskop cechuje tak wysoka dokładność?

Cyfrowa kamera urządzenia powiększa uzyskany obraz od 20 do 70 razy i dzięki temu zapewnia doskonałą widoczność wszystkich szczegółów. Badanie pozwala na szybkie, a przede wszystkim precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion skórnych, ich dokładne monitorowanie oraz lokalizację zmian wymagających wycięcia.

Dzięki temu możemy określić charakter pieprzyków czy brodawek, a w przypadku wykrycia niebezpiecznej zmiany, możemy szybciej podjąć odpowiednie działanie w postaci leczenia:

– Zapraszamy na konsultacje zmian skórnych i pieprzyków. Takie badanie jest bezbolesne, szybkie i można je często powtarzać. Jeśli natomiast okaże się, że niektóre znamiona są podejrzane, wykonujemy zabiegi chirurgiczne ich usunięcia w znieczuleniu miejscowym wraz z badaniem histopatologicznym. – mówi doktor Marek Janisz z Kliniki Korona.

W przypadku zmian skóry, warto trzymać rękę na pulsie. Dzięki zastosowaniu najnowszych, działających z wielką precyzją technologii, to łatwiejsze, niż sądzisz!

Więcej na www.zdrowe-piekno.pl

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ