Znamiona pod kontrolą dzięki Videodermatoskop!



Niewinny pieprzyk czy groźne znamię? W szybkim i pewnym rozstrzygnięciu tego dylematu pomoże pacjentom najnowsza technologia – Videodermatoskop.

Znamiona skórne to temat, który wciąż jest ignorowany przez pacjentów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w powszechnym przekonaniu wszelkiego rodzaju pieprzyki są zupełnie nieszkodliwe. Statystyki jednak nie kłamią; czerniak, niebezpieczny nowotwór skóry, każdego roku zbiera coraz większe żniwo.

By zminimalizować szanse jego powstania, należy unikać ostrych promieni słonecznych, używać na co dzień (także zimą lub w pochmurny dzień!) kremu z wysokim filtrem, zrezygnować z solarium. Niestety, nawet jeśli każdego dnia zadbamy o naszą skórę stosując się do wyżej wymienionych zasad, nie zyskamy 100% gwarancji, że groźna choroba nas ominie.

Dlatego warto pamiętać, by kontrolować znamiona, zwłaszcza takie, które pojawiły się na naszym ciele niedawno. Naszym sprzymierzeńcem jest najnowsza technologia w postaci niezwykle trafnej i dokładnej diagnostyki komputerowej zmian skórnych:

– Videodermatoskop to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. – wyjaśnia doktor Marek Janisz z Kliniki Korona, specjalizującej się w diagnostyce znamion skórnych.

-Badanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy posiadają zmiany barwnikowe na skórze, potocznie nazywane pieprzykami. Bardzo ważna jest ich regularna kontrola dla wykluczenia zmian o charakterze nowotworowym. Początkiem raka skóry – tzw. czerniaka – może być przecież niewinnie wyglądający pieprzyk.




Dlaczego Videodermatoskop cechuje tak wysoka dokładność?

Cyfrowa kamera urządzenia powiększa uzyskany obraz od 20 do 70 razy i dzięki temu zapewnia doskonałą widoczność wszystkich szczegółów. Badanie pozwala na szybkie, a przede wszystkim precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion skórnych, ich dokładne monitorowanie oraz lokalizację zmian wymagających wycięcia.

Dzięki temu możemy określić charakter pieprzyków czy brodawek, a w przypadku wykrycia niebezpiecznej zmiany, możemy szybciej podjąć odpowiednie działanie w postaci leczenia:

– Zapraszamy na konsultacje zmian skórnych i pieprzyków. Takie badanie jest bezbolesne, szybkie i można je często powtarzać. Jeśli natomiast okaże się, że niektóre znamiona są podejrzane, wykonujemy zabiegi chirurgiczne ich usunięcia w znieczuleniu miejscowym wraz z badaniem histopatologicznym. – mówi doktor Marek Janisz z Kliniki Korona.

W przypadku zmian skóry, warto trzymać rękę na pulsie. Dzięki zastosowaniu najnowszych, działających z wielką precyzją technologii, to łatwiejsze, niż sądzisz!

Więcej na www.zdrowe-piekno.pl

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ