Jak zachować młodość skóry?



Wygląd ma dla nas duże znaczenie – wpływa na pewność siebie, relacje z innymi, a często ma istotne przełożenie na zawodowe sukcesy. Dlatego pilnujemy diety, dbamy o ciało i za wszelką cenę staramy się jak najdłużej zachować młody wygląd. W jaki sposób możemy zwiększyć swoje szanse na pokonanie czasu?

Jak wynika z przeprowadzonego w ubiegłym roku sondażu CBOS1, zdecydowana większość Polaków (87%) przywiązuje duże znaczenie do wyglądu, w tym aż 37% uważa tę kwestię za bardzo ważną w życiu. Co ciekawe, chociaż wygląd jest ważniejszy dla kobiet (93%), to mężczyźni nie pozostają daleko w tyle – 80% z nich deklaruje przywiązywanie uwagi do własnej prezencji.

Być może wiąże się to z przekonaniem, że odpowiedni wygląd ma istotne znaczenie nie tylko w sprawach osobistych, ale i w karierze zawodowej. Udzielane przez ankietowanych odpowiedzi wyraźnie wskazują, że zadowolenie z własnego wyglądu maleje wraz z wiekiem. Nic dziwnego – młodość jest w cenie.

Każdego dnia potwierdzają to okładki gazet, profile społecznościowe czy reklamy. Nawet kremy przeciwzmarszczkowe firmowane są twarzami modelek przed trzydziestką. Czy warto ulegać presji młodego wyglądu? Na pewno nie za wszelką cenę. Warto jednak zadbać o skórę i czuć się dobrze we własnym ciele. Pomogą w tym podstawowe zasady pielęgnacyjne.

Drobne rzeczy na co dzień

Najlepszym sposobem na jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu skóry jest unikanie czynników przyśpieszających jej starzenie się. Przede wszystkim słońca – promienie UV odpowiadają za tworzenie wolnych rodników powodujących starzenie się skóry, zmniejszają jej elastyczność i sprzyjają powstawaniu przebarwień. Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie słońca na skórę, należy unikać opalania, stosować odpowiednie filtry i zasłaniać ciało – przez cały rok, bez względu na porę roku.

Młody wygląd na lata to także rezygnacja z popularnych, ale szkodliwych używek: alkoholu, papierosów i niezdrowej diety. Każdy z tych czynników negatywnie wpływa nie tylko na skórę, ale i na cały organizm, przyśpieszając jego starzenie, a nawet powodując poważne konsekwencje zdrowotne.

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji zależy także od codziennych nawyków pielęgnacyjnych. Kluczem do sukcesu są: dokładny demakijaż, skutecznie nawilżanie i regularne złuszczanie skóry. Warto zainwestować w dobry krem, który nawilży i odżywi cerę.




Większa pomoc od czasu do czasu

A co jeśli na profilaktykę jest już za późno? Albo konieczne są szybkie działania i natychmiastowe efekty? Warto udać się po pomoc do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Spośród zabiegów odmładzających najlepiej wybrać taki, który dociera do skóry właściwej i kompleksowo przywraca młody wygląd, np. Clear Lift – najnowocześniejszy na rynku medycznym, nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch, działający na różnych poziomach skóry, zwężający rozszerzone pory, ujednolicający jej koloryt, przywracający skórze napięcie i gładkość.

– Laser frakcyjny Q-Switch powoduje kontrolowane mikrouszkodzenie w skórze właściwej – poprzez dostarczenie do wybranego obszaru docelowego fotoakustycznej fali uderzeniowej, w postaci wysokiej intensywności impulsu laserowego wytwarzanego w czasie nanosekundy. Proces gojenia stymuluje powstawanie nowego kolagenu oraz kurczenie się i napięcie tkanki. Jednocześnie podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka, dlatego zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska, założycielka Kliniki Sthetic.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga wcześniejszego znieczulenia i jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry. Cała procedura trwa od 15 do 30 minut, a efekty – m.in. wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i poprawienie owalu twarzy oraz rozjaśnienie przebarwień – widoczne są od razu po zabiegu.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ