Premiera książki Karolina i Maciej Szaciłło pt. Zdrowa tarczyca



Hashimoto dotyka co trzecią kobietę na świecie. Jak rozpoznać, czy jesteś w grupie zagrożenia? Jaką dietę stosować, by zapobiegać chorobom tarczycy? Jaki jest najbardziej naturalny sposób powrotu do zdrowia? Co, oprócz diety, może przyspieszyć powrót do równowagi hormonalnej?

Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego żywienia, postanowili zmierzyć się z problemami tarczycy holistycznie – zarówno przy pomocy ajurwedy, jak i współczesnej dietetyki.

Efektem jest nowa książka autorów pt. Zdrowa tarczyca, która swoją premierę będzie miała już 28 lutego 2018.

Holistyczne podejście do problemów tarczycy

Zajmować się wszystkim naraz, to tak jakby nie zajmować się niczym wystarczająco dobrze. W przypadku zdrowia jest odwrotnie. Jak podkreśla ajurweda (najstarsza nauka o zdrowiu) nasze zdrowie jest procesem wielopoziomowym. Gdy mamy, więc do czynienia z diagnozą konkretnej choroby tarczycy, holistyczne podejście, nie tylko dobrze wpłynie na leczenie, ale może poprawić jakość życia.

Równowagę hormonalną można przy wczesnych stadiach choroby osiągnąć bez środków farmaceutycznych, a w przypadku zaawansowanych zaburzeń tarczycy, znacząco zmniejszając ich ilość. Ta wiedza w książce Zdrowa tarczyca została przełożona na praktykę, którą każdy może wdrożyć do codziennego życia dzięki prostym rozwiązaniom bazującym na ogólnie dostępnych składnikach i metodach.

„Hashimoto jest najpowszechniejszą chorobą autoimmunologiczną na Ziemi, która – jak podają niektóre źródła – dotyka co trzecią kobietę na świecie!”

Centrum dowodzenia

Tarczyca to w pewnym sensie centrum dowodzenia naszym organizmem. Nie przez przypadek nazywana jest „królową gruczołów wydzielania wewnętrznego”. Hormony produkowane przez tarczycę rozprowadzane są po całym ciele i wpływają na pracę serca, metabolizm, ciśnienie krwi, cykl menstruacyjny. Zaburzenia pracy tego gruczołu, przekładają się na problemy prawie z każdą częścią ciała.

Są przyczyną szeregu dolegliwości, od apatii i depresji, po irytację i nerwowość. Problemy z tarczycą (w tym najczęściej występujące przewlekłe zapalenie gruczołu tarczowego typu Hashimoto) nie dotyczą jedynie kobiet, coraz częściej dotykają także mężczyzn.

Mapa drogi do równowagi hormonalnej

Książka Zdrowa tarczyca to kompendium wiedzy, podzielone na rozdziały, które wspólnie tworzą kompleksowy proces przywracania równowagi hormonalnej. Pierwsze trzy rozdziały dostarczają wiedzy m.in. na temat tego, czym jest gruczoł tarczycy, jakie emocje mogą prowadzić do zaburzeń jego funkcjonowania oraz wszechobecnych toksynach, które go upośledzają.

Informacje te pomagają gruntowniej zrozumieć własny organizm, przyjrzeć się przez lata wypieranym emocjom, nawet w odpowiedni sposób zastąpić wypełnione chemią kosmetyki i środki czystości.

Kolejny rozdział pt. „Przygotuj Się”, jest blokiem startowym pomagającym przenieść teorię na praktykę. Autorzy opierają się na metodzie małych kroczków, by zmiana zachodziła w sposób naturalny i trwały. Metody i działania dostosowane są do naszego tempa życia i zawartości polskich półek sklepowych.

„Układając menu kierowaliśmy się nie tylko wartościami odżywczymi, ale również smakiem, konsystencją, naturą termiczną i … czasem! Większość tych dań sporządzisz w 30 minut”

Wraz z ostatnią i najobszerniejszą częścią książki pt. „Twój powrót do równowagi”, wkraczamy na drogę zmiany. Zmiany bezbolesnej i stopniowo poprawiającej ogólną jakość życia po okresie uciążliwych symptomów choroby. Propozycje menu zostały stworzone w harmonii z naturą i porami roku.




Bogate zasoby przepisów podzielone na pory roku, przeplatają się z osobistymi komentarzami Karoliny i Macieja. Dzięki temu odnosimy jeszcze silniejsze wrażenie, że autorzy towarzyszą nam na drodze ku przemianie. Nad wartościami merytorycznymi książki czuwali Hanna Stolińska – dietetyczka, specjalizująca się w chorobach tarczycy z Instytutu Żywności i Żywienia oraz Przemek Wardejn – konsultant ajurwedyjski.

W książce znalazły się także ramki ze zdrowotnymi ciekawostkami i tabelami dzielącymi produkty na dozwolone i niewskazane. Całość wzbogacona została pięknymi i wyrazistymi zdjęciami dań.

Książka Zdrowa tarczyca dostarczy:

– Kompleksowego, odpowiednio zbilansowanego jesienno-zimowego oraz wiosenno-letniego menu, dla osób z niedoczynnością tarczycy oraz chorobą Hashimoto,

– Przystępnego omówienia objawów oraz uwarunkowań genetycznych chorób tarczycy,

– Technik oddechowych, medytacji, zabiegów olejowych, które przyśpieszą powrót do zdrowia i pomogą je zachować.

– Informacji o toksynach zawartych, m.in. w kosmetykach, środkach czystości, jedzeniu.

„Chcieliśmy, aby nasza książka była prostym i przejrzystym przewodnikiem po skomplikowanym systemie zaleceń dietetycznych, składników odżywczych, ziół, suplementów diety, a nawet technik relaksacyjnych czy oddechowych zalecanych osobom borykającym się z niedoczynnością tarczycy i hashimoto.”

Ta książka jest dla wszystkich, którzy chcę powrócić do zdrowia jak najbardziej naturalnymi sposobami. Dostępna w dobrych księgarniach już od 28 lutego.

Karolina Szaciłło – dziennikarka, specjalistka od zdrowego trybu życia. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu medytacji oraz zdrowego odżywiania. Współautorka, wraz z mężem, Maciejem Szaciłło, poradników dietetycznych, koncentrujących się na zdrowym, oczyszczającym organizm jedzeniu m.in. Jedz i pracuj… nad własnym zdrowiem, Detoksy dla zdrowia i urody, Jem (to co) kocham i chudnę (Wydawnictwo Zwierciadło).

Maciej Szaciłło – popularny ekspert od zdrowego żywienia oraz ekologicznego typu życia. Wspólnie z żoną, Karoliną Szaciłło, prowadzi liczne kursy, szkolenia i warsztaty zdrowego gotowania, wyjazdowe detoksy oraz zajęcia związane z medytacją i ćwiczeniami oddechowymi. Od lat przygotowuje zdrowe potrawy dla widzów telewizji śniadaniowych. Jest współautorem licznych publikacji poświęconych zdrowiu i oczyszczaniu organizmu.

Zdrowa tarczyca

autor: Karolina i Maciej Szaciłło

Książka dostępna w dobrych księgarniach i na stronie www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl

Cena: 49,90 zł.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ