Powiedz „STOP” pajączkom!



Rozszerzone naczynka krwionośne nie tylko szpecą, ale też szkodzą zdrowiu. Na szczęście można zapobiec tej przypadłości i cieszyć się zdrową, piękną skórą!

Zima to dla wrażliwej cery wyjątkowo trudny czas. Niska temperatura na zewnątrz powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, z kolei ciepło panujące w pomieszczeniach rozszerza je. Takie różnice poważnie nadwyrężają układ krwionośny i prowadzą do powstawania rumienia i pajączków. Na szczęście odpowiedni program pielęgnacyjny może zatrzymać, a nawet cofnąć zmiany w skórze, dzięki czemu powitamy wiosnę ze zdrową, promienną cerą!

Wzmocnienie od wewnątrz

Zimą najlepiej stosować specjalne kremy ochronne, o łagodnej formule. Nawet najlepszy krem nie poprawi jednak funkcjonowania delikatnych naczyń krwionośnych tak, jak rutyna czy hesperydyna:

– Obie te substancje wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i chronią przed dalszymi uszkodzeniami. Jeśli wzbogacimy naszą dietę o produkty takie jak: sok z czarnej porzeczki, kasze, czy cytrusy, skóra odwdzięczy się zdrowym kolorytem i młodszym wyglądem.- poleca doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona.




Marsz po zdrowie!

Problem popękanych naczynek dotyczy nie tylko osób o wrażliwej cerze, lecz także każdego, kto spędza długie godziny siedząc za biurkiem:
– Skłonność do tej przypadłości jest niestety dziedziczna, dodatkowo, siedzący tryb życia wzmaga powstawanie pajączków na nogach. To problem nie tylko natury estetycznej, ale też zdrowotnej: nieleczone, niepozornie wyglądające pajączki mogą z czasem przeobrazić się w groźne żylaki. – ostrzega doktor Marek Janisz.

Naszym sprzymierzeńcem w walce z pękającymi naczynkami jest zatem ruch, najlepiej w postaci energicznych spacerów czy jazdy na rowerze!

Profesjonalne zabiegi – raz, a dobrze!

Jeśli pajączki coraz bardziej nam dokuczają, to znak, że należy pozbyć się ich stosując zaawansowane metody, takie jak jonoforeza czy sonoforeza!

– Oba te zabiegi dają fantastyczne rezultaty, przy minimalnych skutkach ubocznych. Celem zarówno jonoforezy, jaki sonoforezy jest wprowadzenie w głąb skóry substancji leczniczych, które pomagają zniwelować problem pękających naczynek zarówno na twarzy, jak i na nogach. Każdy z wymienionych zabiegów ma odmienne wskazania oraz przeciwwskazania, dlatego o tym, jakie leczenie wybrać, powinien zadecydować lekarz, po konsultacji z pacjentem. – dodaje doktor Marek Janisz z Kliniki Korona, oferującej profesjonalne wsparcie przy wyborze właściwego zabiegu.

Pajączki są groźne zwłaszcza zimą: różnice temperatur dokuczają naszej cerze, a brak ruchu sprzyja ich powstawaniu na nogach. Warto więc rozprawić się z tym problemem właśnie teraz, po to, by latem bez kompleksów założyć ulubione szorty czy bikini!

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ