Młodsza skóra w mgnieniu OKA



Podobno oczy są zwierciadłem duszy. A każde zwierciadło wymaga pięknej oprawy. Niestety, to właśnie skóra wokół oczu pierwsza zaczyna się starzeć. Dlaczego tak się dzieje i jak skutecznie o nią dbać, aby jak najdłużej pozostawała gładka, napięta i pełna blasku? Odpowiedź jest prosta – liczy się profilaktyka.

Skóra wokół oczu wymaga specjalnego traktowania. Dlaczego? Wynika to z jej specyficznej budowy. Naskórek w tym miejscu jest niezwykle cienki i nie posiada gruczołów łojowych, które w naturalny sposoby wytwarzają barierę ochronną.

Dodatkowo, z czasem skóra traci kolagen, który z wiekiem jest produkowany w organizmie w coraz mniejszej ilości. Zmienia się wówczas sam kształt twarzy. Skóra traci sprężystość, powieki zaczynają opadać, a pod oczami tworzą się nieestetyczne „worki”.

Codzienna pielęgnacja

Podstawowym sposobem zapobiegania procesom starzenia się skóry wokół oczu jest codzienna pielęgnacja. Niestety, drogeryjne kremy i maseczki przeciwzmarszczkowe nie wystarczą. Owszem do pewnego wieku regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry wokół oczu jest skuteczne. Jednak po ok. 25 roku życia skóra zaczyna bezpowrotnie tracić pokłady kolagenu, których nie da się odbudować działając jedynie powierzchniowo.

Trudne okolice oczu

W jaki sposób skutecznie walczyć z upływającym czasem? Odpowiedzi na to pytanie udzielają specjaliści Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, założonego i kierowanego przez prof. Surowiaka:

– Okolice oczu to trudna strefa, do której przykładamy szczególną uwagę. Zawsze duży nacisk kładziemy na profilaktykę. Odpowiednio wczesne wdrożenie skutecznych i rekomendowanych zabiegów opóźnia procesy starzenia się skóry powiek. Dokładamy również wszelkich starań, aby zabiegi profilaktyczne nie dawały konieczności rekonwalescencji, a były po prostu formą regularnej pielęgnacji – mówi dr Anna Antczak.

Dzięki technologii można obecnie nie tylko likwidować oznaki starzenia, ale nawet zapobiegać im zanim skóra straci swoją witalność. Warto jednak zaufać specjalistom, którzy mają doświadczenie oraz korzystają z najnowocześniejszych technologii.

Trzy główne problemy

Według specjalistów trzy najczęstsze problemy, z którymi borykają się kobiety to: opadające powieki, cienie pod oczami oraz wiotka skóra powiek. Ich rozwiązaniem są nowoczesne metody medycyny estetycznej. Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii we Wrocławiu jest wiodącą na rynku jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii medycznych, w tym laserów frakcyjnych. W swojej ofercie posiada szeroką gamę pakietów, które pozwalają kompleksowo zadbać o okolice oka.




Wiotka skóra powiek i kurze łapki

Jak radzi dr Anna Antczak: – Aby uzyskać optymalny efekt spowolnienia starzenia się skóry powiek, należy co roku w okresie jesienno-zimowym wykonać serię ok. 2-3 zabiegów z użyciem laserów frakcyjnych nieablacyjnych takich jak FRAX1550 i Fraxel, ew. w połączeniu z delikatnymi laserami ablacyjnymi, na przykład Fotona.

Najlepszy efekt daje łączenie różnych technologii, czyli przeprowadzenie każdego zabiegu z użyciem innych uzupełniających się laserów. Minimalny odstęp między zabiegami to 5 tygodni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Efekt poprawy jakości skóry jest zauważalny po kilku miesiącach.

W przypadku gdy widoczne są nasilone objawy uszkodzenia skóry, warto użyć laserów ablacyjnych, takich jak laser CO2, czy Fotona F22. Takie zabiegi wymagają kilkudniowej rekonwalescwencji.

Cienie pod oczami

W przypadku cieni pod oczami najlepsze efekty daje wypełnienie z użyciem kwasu hialuronowego. Zabieg daje natychmiastowy efekt, jednak wymaga od lekarza dużego doświadczenia.

Opadające powieki

Opadające powieki to problem, na który nakładają się dwa zjawiska – nadmiar skóry powiek i opadanie tkanek czoła.
Nadmiar skóry powiek w przypadku małego nasilenia zmian można redukować za pomocą zabiegów laserowych i powierzchownych aplikacji Ulthera. W przypadku nasilonych zmian niezbędny jest zabieg korekty chirurgicznej. Jest to drobna procedura w znieczuleniu miejscowym –
mówi dr Anna Antczak.

Dla uzyskania efektu „otwartego oka” oraz w celu spowolnienia procesu opadania brwi warto co roku poddawać się zabiegowi Ulthera.
Jego działanie polega na wysyłaniu do skóry tysiące impulsów, które w naturalny sposób pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Sam zabieg trwa ok. 30 min. A co ważne, po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nieablacyjnego już na drugi dzień można wrócić do normalnej aktywności. Technologia Ulthera jest nazywana bezoperacyjnym liftingiem.

– Efekty zabiegu są porównywalne jedynie z inwazyjną operacją plastyczną, jednak w przypadku Ulthery nie dochodzi do żadnej ingerencji chirurgicznej. Metoda ta polega na zastosowaniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w wybranych miejscach skóry twarzy i co ważne – na jej określonej głębokości, dzięki czemu zabieg jest precyzyjny i dostosowany do problemów konkretnego pacjenta.

Dodatkowo podczas zabiegu lekarz ma wgląd w tkankę pacjenta, dzięki zastosowanemu w urządzeniu ekranowi USG, co zwiększa skuteczność zabiegu. W efekcie otrzymamy uniesienie łuków brwiowych oraz spowolnienie procesu opadania powiek – tłumaczy dr Anna Antczak.

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ