Na ratunek suchej skórze!



Szorstka, z widocznymi skórkami i zmarszczkami, pozbawiona blasku – jeśli te słowa dobrze opisują twoją cerę, powinnaś jak najszybciej wdrożyć program nawilżania i regeneracji. O tym, jakie kosmetyki i zabiegi najlepiej sprawdzą się przy suchej skórze, mówi Agata Nowak, kosmetolog SPA LAND.

Sucha skóra to problem wielu z nas – nie tylko ze względu na geny, ale w dużej mierze niesprzyjające warunki pogodowe (suche powietrze spowodowane długim okresem grzewczym) oraz – a może przede wszystkim – błędy popełniane podczas pielęgnacji. Tymczasem nawilżanie to obok oczyszczania druga obowiązkowa czynność, o jakiej musi pamiętać każda kobieta, bez względu na rodzaj cery.

Po czym poznać suchą skórę?

Niedostateczna produkcja sebum sprawia, że skóra, która jest odwodniona, odznacza się widocznymi skórkami i wyraźnie odczuwalną w dotyku szorstkością, przez co źle trzyma makijaż. Brak naturalnego połysku sprawia, że twarz wygląda szaro i niezdrowo. Mało elastyczna skóra szybciej się starzeje, a nawet drobne zmarszczki bardzo szybko utrwalają się i stają się widoczne.

– Nawilżanie skóry jest niezbędne, aby zachować jej młody wygląd na dłużej. Jeden dobry krem nawilżający zdziała więcej niż kosmetyczka pełna źle dobranych kosmetyków przeciwzmarszczkowych – podkreśla Agata Nowak.

Must have dla suchej skóry

W codziennej pielęgnacji należy pamiętać o stosowaniu kremów, również pod oczy i na szyję oraz dekolt, a ponadto od czasu do czasu warto odżywić skórę silnie skoncentrowanym serum lub maseczką. Wśród składników, których warto szukać w kosmetykach nawilżających, pamiętajmy przede wszystkim o kwasie hialuronowym oraz witaminie C.

– Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie – odpowiada za wiązanie wody i utrzymanie odpowiedniego nawilżenia. Niestety z wiekiem obecność tego kwasu w ciele człowieka maleje, dlatego warto te braki uzupełnić – mówi Agata Nowak, kosmetolog SPA LAND.

– Doskonałe efekty w pielęgnacji suchej skóry przynoszą też produkty z witaminą C. Ma ona właściwości antyrodnikowe, a więc opóźnia starzenie się skóry, rozjaśnia, nadaje promienny wygląd i nawilża.




Profesjonalna pomoc

Dobrym uzupełnieniem codziennej domowej pielęgnacji suchej skóry będą profesjonalne zabiegi przeprowadzane w salonach kosmetologicznych. Pozwalają one osiągnąć to, czego nie są w stanie zrobić same kosmetyki – dotrzeć do głębszych warstw skóry i spektakularnie poprawić jej wygląd.

– Osobom, które mają problem z wysuszoną cerą lub po prostu chcą dogłębnie nawilżyć skórę, polecam zabiegi łączące oczyszczanie z odżywianiem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu skóry pozwalają one uzyskać znacznie lepsze efekty niż zabiegi stricte nawilżające – mówi kosmetolog.

– Warto zwrócić uwagę na coraz popularniejszy zabieg HydraFacial, który łączy aż cztery skuteczne formy profesjonalnej pielęgnacji skóry: złuszczanie, peeling kwasowy, ekstrakcję i nawilżanie.

Jak działa HydraFacial?

HydraFacial to hydrodermabrazja, inaczej wodny peeling próżniowy – zintegrowany system łączący bezkryształową mikrodermabrazję z zastosowaniem wielofunkcyjnych substancji aktywnych zawierających przeciwutleniacze oraz próżnię.

– Zabieg podzielony jest na cztery etapy: złuszczanie, podczas którego zrogowaciałe komórki są usuwane, a skóra zostaje przygotowana do kolejnego etapu, jakim jest peeling kwasowy. Łagodnie oczyszcza on pory i nagromadzone na skórze zanieczyszczenia. Kolejnym działaniem jest ekstrakcja, czyli bezbolesne próżniowe oczyszczanie twarzy. Na koniec skóra jest nawilżana.

Substancje aktywne są nanoszone na skórę w momencie, kiedy pory są mocno otwarte, co pozwala na dogłębne wniknięcie przeciwutleniaczy oraz substancji nawilżających i przeciwzapalnych. W efekcie skóra staje się nawilżona, gładka i promienna – wyjaśnia Agata Nowak.

Zabieg doskonale sprawdza się przy skórze suchej, jednak jest polecany także do cery tłustej, z problemem trądzikowym oraz nadmierną pigmentacją. Półgodzinny zabieg nie wymaga znieczulenia i nie powoduje skutków ubocznych.

HydraFacial nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ