Na ratunek suchej skórze!



Szorstka, z widocznymi skórkami i zmarszczkami, pozbawiona blasku – jeśli te słowa dobrze opisują twoją cerę, powinnaś jak najszybciej wdrożyć program nawilżania i regeneracji. O tym, jakie kosmetyki i zabiegi najlepiej sprawdzą się przy suchej skórze, mówi Agata Nowak, kosmetolog SPA LAND.

Sucha skóra to problem wielu z nas – nie tylko ze względu na geny, ale w dużej mierze niesprzyjające warunki pogodowe (suche powietrze spowodowane długim okresem grzewczym) oraz – a może przede wszystkim – błędy popełniane podczas pielęgnacji. Tymczasem nawilżanie to obok oczyszczania druga obowiązkowa czynność, o jakiej musi pamiętać każda kobieta, bez względu na rodzaj cery.

Po czym poznać suchą skórę?

Niedostateczna produkcja sebum sprawia, że skóra, która jest odwodniona, odznacza się widocznymi skórkami i wyraźnie odczuwalną w dotyku szorstkością, przez co źle trzyma makijaż. Brak naturalnego połysku sprawia, że twarz wygląda szaro i niezdrowo. Mało elastyczna skóra szybciej się starzeje, a nawet drobne zmarszczki bardzo szybko utrwalają się i stają się widoczne.

– Nawilżanie skóry jest niezbędne, aby zachować jej młody wygląd na dłużej. Jeden dobry krem nawilżający zdziała więcej niż kosmetyczka pełna źle dobranych kosmetyków przeciwzmarszczkowych – podkreśla Agata Nowak.

Must have dla suchej skóry

W codziennej pielęgnacji należy pamiętać o stosowaniu kremów, również pod oczy i na szyję oraz dekolt, a ponadto od czasu do czasu warto odżywić skórę silnie skoncentrowanym serum lub maseczką. Wśród składników, których warto szukać w kosmetykach nawilżających, pamiętajmy przede wszystkim o kwasie hialuronowym oraz witaminie C.

– Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie – odpowiada za wiązanie wody i utrzymanie odpowiedniego nawilżenia. Niestety z wiekiem obecność tego kwasu w ciele człowieka maleje, dlatego warto te braki uzupełnić – mówi Agata Nowak, kosmetolog SPA LAND.

– Doskonałe efekty w pielęgnacji suchej skóry przynoszą też produkty z witaminą C. Ma ona właściwości antyrodnikowe, a więc opóźnia starzenie się skóry, rozjaśnia, nadaje promienny wygląd i nawilża.




Profesjonalna pomoc

Dobrym uzupełnieniem codziennej domowej pielęgnacji suchej skóry będą profesjonalne zabiegi przeprowadzane w salonach kosmetologicznych. Pozwalają one osiągnąć to, czego nie są w stanie zrobić same kosmetyki – dotrzeć do głębszych warstw skóry i spektakularnie poprawić jej wygląd.

– Osobom, które mają problem z wysuszoną cerą lub po prostu chcą dogłębnie nawilżyć skórę, polecam zabiegi łączące oczyszczanie z odżywianiem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu skóry pozwalają one uzyskać znacznie lepsze efekty niż zabiegi stricte nawilżające – mówi kosmetolog.

– Warto zwrócić uwagę na coraz popularniejszy zabieg HydraFacial, który łączy aż cztery skuteczne formy profesjonalnej pielęgnacji skóry: złuszczanie, peeling kwasowy, ekstrakcję i nawilżanie.

Jak działa HydraFacial?

HydraFacial to hydrodermabrazja, inaczej wodny peeling próżniowy – zintegrowany system łączący bezkryształową mikrodermabrazję z zastosowaniem wielofunkcyjnych substancji aktywnych zawierających przeciwutleniacze oraz próżnię.

– Zabieg podzielony jest na cztery etapy: złuszczanie, podczas którego zrogowaciałe komórki są usuwane, a skóra zostaje przygotowana do kolejnego etapu, jakim jest peeling kwasowy. Łagodnie oczyszcza on pory i nagromadzone na skórze zanieczyszczenia. Kolejnym działaniem jest ekstrakcja, czyli bezbolesne próżniowe oczyszczanie twarzy. Na koniec skóra jest nawilżana.

Substancje aktywne są nanoszone na skórę w momencie, kiedy pory są mocno otwarte, co pozwala na dogłębne wniknięcie przeciwutleniaczy oraz substancji nawilżających i przeciwzapalnych. W efekcie skóra staje się nawilżona, gładka i promienna – wyjaśnia Agata Nowak.

Zabieg doskonale sprawdza się przy skórze suchej, jednak jest polecany także do cery tłustej, z problemem trądzikowym oraz nadmierną pigmentacją. Półgodzinny zabieg nie wymaga znieczulenia i nie powoduje skutków ubocznych.

HydraFacial nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ