Wejdź w nowy rok ze szczupłą sylwetką



Nowy rok to dla większości z nas okazja do dokonania zmian w swoim życiu – statystyki wskazują, że nawet 55% Polaków deklaruje noworoczne postanowienia. Najpopularniejsze obietnice od lat pozostają niezmienne – wśród nich króluje wyszczuplenie sylwetki. Okazuje się jednak, że tylko 8% osób realizuje swoje postanowienia. Jeśli do tej pory ten problem dotyczył także Ciebie – sprawdź, co możesz zrobić, by skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.

Twój entuzjazm znika po kilku tygodniach od Nowego Roku? Szybko rzucasz karnet na siłownię w kąt i wracasz do dawnych nawyków żywieniowych? Sposobem na trwałe i pewne rezultaty może być więc… medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto rozważyć?

Ultraskin II – bezoperacyjny lifting ciała

Zabieg Ultraskin II polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości (tzw. technologia HIFU) – rezultat jest uzależniony od głębokości, na jakiej deponowana jest energia. Pozwala więc uzyskać efekt liftingu, czyli ujędrnienia i wygładzenia skóry, lecz także umożliwia konturowanie ciała poprzez usunięcie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej.

Fale ultradźwiękowe prowadzą do rozpadu adipocytów, a co za tym idzie – redukują komórki tłuszczowe, które są następnie absorbowane i usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zniszczone zostają przy tym jedynie komórki tłuszczowe, bez żadnej szkody dla innych tkanek, które krystalizują się w dużo niższej temperaturze – wyjaśnia dr n. med. Ewa Żabińska z Centrum Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie.




Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny – nie narusza bowiem ciągłości naskórka i nie wymaga znieczulenia czy późniejszej rekonwalescencji. Trwa około 60 minut. Bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do codziennej aktywności. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet przez 5 lat.

Kriolipoliza Cristal – zimno w służbie pięknej sylwetki

-Cristal to z kolei nieinwazyjny zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe zostają zamrożone, w wyniku czego ulegają rozpadowi i usunięciu z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego – mówi dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm. Kriolipoliza może być stosowana na różnych obszarach ciała – na brzuchu, boczkach, biodrach, udach, ramionach, a nawet kolanach czy podbródku.

Na początku na wybrany obszar ciała lekarz aplikuje żel, który chroni przed odmrożeniem, a następnie przykłada w to miejsce odpowiedni aplikator. Urządzenie zasysa fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna mrożenie. Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. U niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie czy lekkie zasinienie, jednak objawy te szybko ustępują i nie powodują wyłączenia z normalnej aktywności. Końcowy efekt jest widoczny po upływie 6-10 tygodni.

Pamiętaj! Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – wbrew często powtarzanym opiniom – nie muszą być bolesne i inwazyjne. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w sposób bezpieczny i komfortowy.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ