Wejdź w nowy rok ze szczupłą sylwetką



Nowy rok to dla większości z nas okazja do dokonania zmian w swoim życiu – statystyki wskazują, że nawet 55% Polaków deklaruje noworoczne postanowienia. Najpopularniejsze obietnice od lat pozostają niezmienne – wśród nich króluje wyszczuplenie sylwetki. Okazuje się jednak, że tylko 8% osób realizuje swoje postanowienia. Jeśli do tej pory ten problem dotyczył także Ciebie – sprawdź, co możesz zrobić, by skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.

Twój entuzjazm znika po kilku tygodniach od Nowego Roku? Szybko rzucasz karnet na siłownię w kąt i wracasz do dawnych nawyków żywieniowych? Sposobem na trwałe i pewne rezultaty może być więc… medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto rozważyć?

Ultraskin II – bezoperacyjny lifting ciała

Zabieg Ultraskin II polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości (tzw. technologia HIFU) – rezultat jest uzależniony od głębokości, na jakiej deponowana jest energia. Pozwala więc uzyskać efekt liftingu, czyli ujędrnienia i wygładzenia skóry, lecz także umożliwia konturowanie ciała poprzez usunięcie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej.

Fale ultradźwiękowe prowadzą do rozpadu adipocytów, a co za tym idzie – redukują komórki tłuszczowe, które są następnie absorbowane i usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zniszczone zostają przy tym jedynie komórki tłuszczowe, bez żadnej szkody dla innych tkanek, które krystalizują się w dużo niższej temperaturze – wyjaśnia dr n. med. Ewa Żabińska z Centrum Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie.




Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny – nie narusza bowiem ciągłości naskórka i nie wymaga znieczulenia czy późniejszej rekonwalescencji. Trwa około 60 minut. Bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do codziennej aktywności. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet przez 5 lat.

Kriolipoliza Cristal – zimno w służbie pięknej sylwetki

-Cristal to z kolei nieinwazyjny zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe zostają zamrożone, w wyniku czego ulegają rozpadowi i usunięciu z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego – mówi dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm. Kriolipoliza może być stosowana na różnych obszarach ciała – na brzuchu, boczkach, biodrach, udach, ramionach, a nawet kolanach czy podbródku.

Na początku na wybrany obszar ciała lekarz aplikuje żel, który chroni przed odmrożeniem, a następnie przykłada w to miejsce odpowiedni aplikator. Urządzenie zasysa fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna mrożenie. Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. U niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie czy lekkie zasinienie, jednak objawy te szybko ustępują i nie powodują wyłączenia z normalnej aktywności. Końcowy efekt jest widoczny po upływie 6-10 tygodni.

Pamiętaj! Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – wbrew często powtarzanym opiniom – nie muszą być bolesne i inwazyjne. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w sposób bezpieczny i komfortowy.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ