Wejdź w nowy rok ze szczupłą sylwetką



Nowy rok to dla większości z nas okazja do dokonania zmian w swoim życiu – statystyki wskazują, że nawet 55% Polaków deklaruje noworoczne postanowienia. Najpopularniejsze obietnice od lat pozostają niezmienne – wśród nich króluje wyszczuplenie sylwetki. Okazuje się jednak, że tylko 8% osób realizuje swoje postanowienia. Jeśli do tej pory ten problem dotyczył także Ciebie – sprawdź, co możesz zrobić, by skutecznie zrzucić zbędne kilogramy.

Twój entuzjazm znika po kilku tygodniach od Nowego Roku? Szybko rzucasz karnet na siłownię w kąt i wracasz do dawnych nawyków żywieniowych? Sposobem na trwałe i pewne rezultaty może być więc… medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto rozważyć?

Ultraskin II – bezoperacyjny lifting ciała

Zabieg Ultraskin II polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości (tzw. technologia HIFU) – rezultat jest uzależniony od głębokości, na jakiej deponowana jest energia. Pozwala więc uzyskać efekt liftingu, czyli ujędrnienia i wygładzenia skóry, lecz także umożliwia konturowanie ciała poprzez usunięcie miejscowych złogów tkanki tłuszczowej.

Fale ultradźwiękowe prowadzą do rozpadu adipocytów, a co za tym idzie – redukują komórki tłuszczowe, które są następnie absorbowane i usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zniszczone zostają przy tym jedynie komórki tłuszczowe, bez żadnej szkody dla innych tkanek, które krystalizują się w dużo niższej temperaturze – wyjaśnia dr n. med. Ewa Żabińska z Centrum Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie.




Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny – nie narusza bowiem ciągłości naskórka i nie wymaga znieczulenia czy późniejszej rekonwalescencji. Trwa około 60 minut. Bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do codziennej aktywności. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet przez 5 lat.

Kriolipoliza Cristal – zimno w służbie pięknej sylwetki

-Cristal to z kolei nieinwazyjny zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe zostają zamrożone, w wyniku czego ulegają rozpadowi i usunięciu z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego – mówi dr Beata Kociemba z kliniki Beauty Derm. Kriolipoliza może być stosowana na różnych obszarach ciała – na brzuchu, boczkach, biodrach, udach, ramionach, a nawet kolanach czy podbródku.

Na początku na wybrany obszar ciała lekarz aplikuje żel, który chroni przed odmrożeniem, a następnie przykłada w to miejsce odpowiedni aplikator. Urządzenie zasysa fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna mrożenie. Zabieg trwa około 60 minut i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. U niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie czy lekkie zasinienie, jednak objawy te szybko ustępują i nie powodują wyłączenia z normalnej aktywności. Końcowy efekt jest widoczny po upływie 6-10 tygodni.

Pamiętaj! Wyszczuplające zabiegi medycyny estetycznej – wbrew często powtarzanym opiniom – nie muszą być bolesne i inwazyjne. Nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu w sposób bezpieczny i komfortowy.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ